لوگو فروشگاه تب گیر
جای بخیه ابدومینوولاستی

رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی | لیزر جای بخیه ابدو

فهرست مطلب

جای بخیه ابدومینوپلاستی : اگرشما تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفته باشید ، داشتن جای بخیه روی شکم امری متداول است. با این حال مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای محو کردن اسکار ناشی از تامی تاک از آنها استفاده کنید. آنچه مهم است کارهایی است که قبل از جراحی انجام می‌دهید و مهم تر از آن – کارهایی است که در دوران نقاهت ابدومینوپلاستی باید انجام می‌دهید.

در اینجا مواردی است که باید قبل از جراحی به خاطر داشته باشید ، نتایج عمل ابدومینوپلاستی و راهکارهایی برای از بین بردن اسکارهای ناشی از عمل نکاتی هستند که باید به خاطر داشته باشید.

قبل از عمل ابدومینوپلاستی چه کارهایی باید انجام دهید ؟

هنگام انتخاب یک جراح ، بررسی نمونه کارهای آن بسیار مهم است. این به شما یک پیش زمینه ای از مهارت های آن و نتایج عمل جراحی می‌دهد. شما می‌خواهید فردی را انتخاب کنید که خود را به عنوان یک جراح معتبر ثابت کرده و با او احساس راحتی کنید.

قبل از جراحی ، با پزشک خود در مورد جای زخم صحبت کنید. اگر شما نگرانی خاصی دارید می‌توانید آن را بیان کنید و مشخص کنید که اسکار تامی تاک به چه شکلی است. بسته به جراحی فردی شما، ممکن است یک زخم V یا U شکل داشته باشید.

در قرار ملاقات برای برنامه ریزی جراحی بهتر است یک لباس زیر یا لباس زیر بیکینی پوشیده باشید که بتوانید در مورد محل جای بخیه ابدومینوپلاستی در رابطه با خط شورت خود ایده روشنی بدست آورید.

عکس جای بخیه شکم

همچنین باید حداقل شش هفته قبل از جراحی زیبایی شکم سیگار کشیدن را کاملا کنار بگذارید به دلیل اینکه می‌تواند در کاهش عوارض بعد از عمل بسیار موثر باشد.

دوره نقاهت ابدمینوپلاستی

بعد از عمل تامی تاک انجام دادن دستورالعمل های جراح اهمیت زیادی دارد. برخی از دستورالعمل‌ها شامل :

 • پس از جراحی سعی کنید در اسرع وقت راه بروید که می‌تواند باعث کاهش تورم و خطر لخته شدن خون شود.
 • حداقل شش هفته از استعمال سیگار و دخانیات خودداری کنید.
 • یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید که شامل مقدار زیادی مایعات ، میوه های تازه و سبزیجات باشد.
 • از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید به دلیل اینکه باعث فشار آوردن به شکم و باز شدن بخیه ابدومینوپلاستی می‌شود.
 • به مدت سه هفته پس از جراحی از فعالیت جنسی خودداری کنید.

بهبودی سریع در دوره نقاهت ابدومینوپلاستی با گن بعد از جراحی فاجات امکانپذیر است. گن های فاجات با الیاف ویول تکس دارای خاصیت دارویی برای پوست است. خاصیت دارویی گن بعد از ۲۰ بار شستشو در آن باقی می‌ماند.

تب گیر نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری ، زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

کرم برای جای بخیه ابدو حاوی ویتامین E

برخی از منابع معتبر نشان می‌دهند که استفاده از ویتامین E به صورت موضعی می‌تواند باعث رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی شود. همچنین می‌تواند باعث مرطوب نگه داشتن جای زخم شود.
البته توجه داشته باشید که حتما از روغن ویتامین E صددرصد خالص استفاده کنید. شما باید آن را حداقل یک بار در روز به مدت یک ماه روی زخم خود قرار دهید. شما می‌توانید از این روغن به عنوان فرصتی برای ماساژ بافت اسکار تامی تاک استفاده کنید.

کرم برای جای بخیه ابدو

در صورت داشتن هرگونه تحریک پوستی یا واکنش آلرژیک استفاده از آن را قطع کنید.

برای رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی ضد آفتاب را فراموش نکنید.

استفاده از ضد آفتاب بر روی اسکار ابدومینوپلاستی حداقل یک سال پس از جراحی اهمیت زیادی دارد. تا جایی که می‌توانید این ناحیه را در معرض آفتاب قرار ندهید.

اسکارها از پوست جدید ساخته شده اند و نسبت به پوست طبیعی واکنش متفاوتی نسبت به آفتاب دارند. استفاده از ضد آفتاب از تیره شدن جای زخم نسبت به پوست اطراف جلوگیری می‌کند.

اگر می‌توانید ، از ضد آفتابی استفاده کنید که مخصوص جای بخیه ابدومینو پلاستی باشد. همچنین باید از نوعی استفاده کنید که SPF 30 یا بالاتر داشته باشد.

عفونت جای بخیه ابدومینوپلاستی

تمیز کردن روزانه جای بخیه ابدومینوپلاستی اهمیت زیادی دارد. نه تنها تمیز و سالم نگه داشتن جای زخم باعث محو شدن آن می‌شود بلکه خطر ابتلا به عفونت را نیز کاهش می‌دهد. در صورت داشتن هر یک از علائم زیر به پزشک مراجعه کنید:

 • خونریزی بیش از حد در امتداد خط برش
 • تورم ، کبودی یا قرمزی زیاد یا شدید که بهتر نمی‌شود
 • درد شدیدی که با دارو برطرف نمی‌شود
 • ترشح مایعات مایل به زرد یا  سبز از محل برش
 • هر ترشحی که بوی نامطبوع داشته باشد
 • از دست دادن احساس یا حرکت
 • دمای دهان بیش از ۱۰۰.۴ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتیگراد)
 • تب یا لرز
 • وضعیت ناف بعد از ابدومینوپلاستی

راه های رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی

جای زخم شما حدودا بعد از ۱۲ هفته بهبود می‌یابد ، اما بهبودی کامل آن ممکن است یک سال طول بکشد. شاید بخواهید تا زمان بهبودی صبر کنید که تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید برای محو کردن اسکار ابدومینوپلاستی از اقدامات جراحی استفاده کنید. این روش‌ها نمی‌توانند جای زخم را به طور کامل از بین ببرند ، اما می‌توانند به بهبود اندازه ، رنگ و بافت آن کمک کنند.

عکس جای بخیه ابدومینوپلاستی

تزریق آمپول های استروئیدی برای جای بخیه ابدو

برای از بین بردن جای زخم های برجسته ، ضخیم یا قرمز ، می‌توانید از برنامه های تزریقی یا استروئیدی استفاده کنید. این درمان‌ها ممکن است در زمان جراحی برای پیشگیری از اسکار استفاده شود یا چهار هفته بعد از جراحی برای اصلاح جای اسکار ابدومینوپلاستی کاربرد داشته باشد.
هزینه آن به اندازه و شدت جای زخم بستگی دارد. که معمولا هر درمان حدود چند صد دلار است.

لیزر جای بخیه ابدومینوپلاستی

درمان های لیزری نیز موجود است. لیزرهای عروقی رگهای خونی کوچک موجود در سطح پوست را که باعث قرمزی می‌شوند زا از بین می‌برد. سطح لیزر یکی از بهترین گزینه‌ها برای بهبود بافت و رنگ زخم است. این فناوری می‌تواند سطح پوست را دوباره بازسازی کند. پوست زخم با کلاژن سالم جایگزین می‌شود که باعث بهبود بافت و رنگ کلی جای بخیه ابدومینوپلاستی می‌شود.
با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید چه مدت باید تا شروع لیزر درمانی صبر کنید. درمان با لیزر گران است. اگر این روش درمانی را دنبال کنید ، طی چند ماه به دو یا چند جلسه احتیاج دارید.

رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی با لیزر

ترمیم جای زخم ابدو

اگر می‌خواهید جای بخیه ابدومینوپلاستی از نظر رنگ و بافت به پوست طبیعی شما نزدیکتر باشد ، جراحی ترمیم اسکار یک گزینه است. پزشک ممکن است از ترکیبی از درمان های موضعی ، روش های کم تهاجمی و ترمیم در جراحی استفاده کند. هنوز ممکن است جای زخم قابل مشاهده باشد ، اما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

همانند لیزر جای بخیه ابدومینوپلاستی ، باید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید چه مدت باید منتظر بمانید تا شکم خود را جراحی کنید. آنها ممکن است به شما توصیه کنند حداقل یک سال صبر کنید تا ابتدا ببینید چطور جای زخم شما بهبود یافته است. هزینه های این روش متغیر است.

پانچ گرافت پوست

پانچ گرافت تکنیکی است که در آن با استفاده از یک ابزار کوچک سوراخ کوچکی در پوست ایجاد می‌شود. جای زخم برداشته شده و از جای دیگر بدن ، معمولا از پشت گوش ، با پوست جدید جایگزین می‌شود. هنوز جای زخم خواهید داشت ، اما صاف تر و کمتر به چشم می‌آید.

توجه داشته باشید که ابدومینوپلاستی باعث ایجاد زخم دائمی بر روی پوست شما می‌شود. به این فکر کنید که چرا می‌خواهید عمل ابدومینوپلاستی انجام دهید و چه انتظاری از نتایج آن دارید. اگر نتایج در نظر گرفته شده بیشتر از مضرات داشتن زخم باشد ، احتمالاً ارزش آن را خواهد داشت.

همچنین می‌توانید در مورد احتمالات کاهش جای بخیه ابدومینوپلاستی فکر کنید. قبل و بعد از جراحی برای تسهیل روند بهبودی گام های درست بردارید تا اسکار تامی تاک تا حد ممکن کاهش یابد.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.