لوگو فروشگاه تب گیر
زمان شروع فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

شروع فعالیت و نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

فهرست مطلب

اگر اخیراً جراحی شکم انجام داده‌اید، احتمالاً می‌خواهید بدانید که شروع ورزش و نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی چه زمانی بی خطر است. تامی تاک یک عمل جراحی برای برداشتن پوست و چربی اضافی از شکم است.

اگر بلافاصله پس از ابدومینوپلاستی ورزش و فعالیت را شروع کنید باعث عوارضی مانند تاخیر دربهبود زخم، ایجاد اسکار یا انجام مجدد جراحی می‌شود.

این مقاله توصیه‌هایی در مورد اینکه چه زمانی می‌توانید با خیال راحت به فعالیت بدنی بازگردید و همچنین راه‌هایی برای اصلاح فعالیت‌های روزانه‌ به‌ منظور تسریع در روند بهبودی ارائه می‌دهد.

بلافاصله بعد از جراحی

بعد از به هوش آمدن ، شکم شما با یک پانسمان استریل پوشیده می‌شود و لوله های کوچکی برای تخلیه مایع از زخم به کار می‌رود که جای نگرانی ندارد و معمولا استفاده می‌شود.
در روز جراحی، طبق دستور پزشک شما باید کمی راه بروید تا گردش خون در بدن بهبود یابد. این کار را به تنهایی انجام ندهید، به دلیل اینکه تعادل و قدرت شما به دلیل درد پس از عمل و اثرات بیهوشی مختل می‌شود و احتمال افتادن شما روی زمین افزایش می‌یابد.

نکات بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از مرخص شدن از بیمارستان و رفتن به خانه ممکن است برای خم شدن، نشستن یا ایستادن برای مدت طولانی مشکل داشته باشید. بنابراین بهتر است کسی را همراه خود داشته باشید تا زمانی که بتوانید به راحتی کارهای روزمره خود را انجام دهید.

اکثر جراحان توصیه می‌کنند که حداقل دو تا سه روز بعد از عمل می‌توانید دوش بگیرید.

انجام فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی، بلافاصله پس از جراحی شروع می‌شود و تا زمانی ادامه می‌یابد که پزشک شما را از انجام آن منع کند. می‌توانید هر روز کمی بیشتر راه بروید که باعث تقویت قدرت بدنی شما شود.

با این حال، در چند هفته اول باید از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید که شامل بلند کردن کیسه‌های مواد غذایی و بغل کردن کودکان است.

معمولا استفاده از گن بعد از جراحی برای ماه اول تجویز می‌شود، به طور ایده آل برای 23 ساعت در روز. پوشیدن گن ابدومینوپلاستی به بهبود یکنواخت ناحیه تحت درمان کمک می‌کند و از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند.

گن بعد از جراحی فاجات بهترین گزینه برای شماست به دلیل اینکه بعد از عمل به خوبی از زخم‌های شما محافظت می‌کند و باعث تسریع در روند بهبودی می‌شود. این گن کیفیت بسیار بالایی دارد و به دلیل داشتن درزهای مسطح جایی روی پوست باقی نمی‌گذارد. الیاف بی نظیر ویول تکس گن فاجات تمام نیازهای شما را بعد از عمل جراحی تامین می‌کند.

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

بازگشت به ورزش

افرادی که عمل ابدومینوپلاستی انجام داده‌اند ، با توجه به اندام جدید خود، بیشتر برای ورزش کردن مشتاق هستند اما باید از آن دوری کنند. بسته به وسعت جراحی شما، طبق دستور پزشک باید 4 تا 10 هفته بعد از عمل ابدو برای ورزش کردن صبر کنید.

در ابتدا به آرامی و تنها با چند تکرار شروع کنید و به فرم توجه زیادی داشته باشید. اگر قبلاً ورزش نکرده‌اید، از جراح خود بخواهید که یک مربی شخصی با تجربه به شما معرفی کند. انتخاب درست مربی می‌تواند به شما کمک کند که هوشمندانه و ایمن پیش بروید.

بازگشت به ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

هیچ دستورالعمل استانداردی در مورد نحوه ورزش کردن بعد از عمل ابدومینوپلاستی وجود ندارد، اما بیشتر جراحان اتفاق نظر دارند تا زمانی که بافت‌ها به طور کامل بهبود نیافته‌اند، نباید فشاری به عضلات شکم وارد شود.

با وزنه‌های سبک شروع کنید تا به آرامی بالاتنه فرم بگیرد. همچنین می‌توانید ورزش‌هایی برای تقویت پاها انجام دهید، مانند بالا کشیدن ساق پا، حرکت‌های استپ‌آپ و تمرینات ران با باندهای مقاومتی.

تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته‌اید، از پلانک، اسکات، لانگز، کشش، دراز و نشست یا هر گونه تمرین سنگین همراه با وزنه خودداری کنید.

با تجویز پزشک ، می‌توانید حرکت کرانچ، دراز و نشست و پلانک را انجام دهید البته توجه داشته باشید که این حرکت ها را به آرامی انجام دهید و به مرور زمان شدت آن را افزایش دهید. به فرم بدن توجه کنید، اهداف معقول داشته باشید و به بدن خود گوش دهید. در صورت احساس درد و ناراحتی هنگام حرکت بهتر است آن را آرام انجام دهید و عجله نکنید.

بیشتر بدانید : ۱۵ ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از عمل ابدومینوپلاستی و اندام جدید خود کاملا قابل درک است که برای داشتن رابطه جنسی و بازگشت به تخت خواب مضطرب باشید. به طور متوسط، بیماران تشویق می‌شوند که حداقل 3 تا 4 هفته پس از عمل جراحی شکم صبر کنند تا فعالیت جنسی خود را از سر بگیرند. این امر می‌تواند از بیمار به بیمار بر اساس جزئیات جراحی، پیشرفت بهبودی و سایر عوامل متفاوت باشد. از سرگیری فعالیت‌های بدنی ( از جمله نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی ) خیلی زود پس از عمل جراحی شکم می‌تواند به بافت های در حال بهبود آسیب برساند، بخیه ها را پاره کند و روند بهبود کلی را به تاخیر بیندازد. در طول قرار ملاقات های خود ، پزشک روند بهبودی شما را به دقت بررسی می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که چه زمانی ایمن و مناسب است که به سبک زندگی عادی خود بازگردید.

رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی

نکات نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

1- زمانی که از نظر فیزیکی و ذهنی آماده هستید.

کلید شروع نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی استفاده از عقل سلیم است. در بسیاری از موارد، برای لذت بردن از رابطه جنسی، ممکن است لازم باشد در موقعیت‌ مناسبی باشید. . به بدنت گوش کن اگر چیزی به شما آسیب می‌رساند، احتمالاً مشکلی نیست. آهسته شروع کنید و مراقب باشید.

هنگام انجام رابطه جنسی، بهتر است صاف بایستید یا به پشت دراز بکشید. حتی دراز کشیدن به سمت پهلو نیز ممکن است مشکل ساز شود، زیرا باعث قوس کمر و کشش عضلات شکم می‌شود.

2- مراقب بارداری باشید.

نکته دیگر در نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی این است که بسیاری از بیماران قبل از اعمال جراحی انتخابی که شامل بیهوشی عمومی است، قرص های ضدبارداری یا هورمون ها را قطع می‌کنند. خیلی مراقب باش. حاملگی ناخواسته در طول دوره بعد از عمل یک اتفاق غیر منتظره خواهد بود و چیزی است که شما در برنامه ریزی جراحی خود به آن توجه نکرده اید.

3- صحبت با همسر خود

علاوه بر توصیه جراح پلاستیک، مهم ترین نکته زمانی است که شما به عنوان بیمار، چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی، برای این کار احساس آمادگی کنید. صبور باشید و بسیاری از بیماران، پس از عمل جراحی، عزت نفس و اعتماد بنفس بسیاری از بیماران بهبود می‌یابد و آماده هستند تا از آنجا بیرون بیایند و خودنمایی کنند. آنها متوجه می‌شوند که نزدیکی فیزیکی آرامش بخش است و به آنها احساس عالی می‌کند.

نکات نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی

برخی دیگر زمان بیشتری می‌برند تا احساس آمادگی کنند، و می‌خواهند در زمان بهبودی برای مدتی تنها بمانند. برخی از افراد به دلیل تورم مداوم، اسکار یا تغییراتی که در بدنشان رخ می‌دهد، در مورد احساس خود نسبت به خود تردید دارند. نکته کلیدی در اینجا این است که با شریک زندگی خود صادق باشید و با هم از طریق آن تلاش کنید. درک و اطمینان می‌تواند راه درازی داشته باشد.

4- رعایت محدودیت های بعد از عمل

نکته اصلی این است که شما زمان، پول و حتی کمی ناراحتی را هنگام انجام جراحی پلاستیک سرمایه گذاری کرده اید. برای بهبودی بدون عارضه و موفقیت در نتایج بسیار مهم است که تمام محدودیت های فعالیت بعد از عمل را رعایت کنید. سه هفته اول پس از جراحی حساس ترین دوره است ، بنابراین در این بازه زمانی مراقب باشید. اگر در مورد نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی سوال دارید با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.

شروع فعالیت بلافاصله بعد از ابدومینوپلاستی چه عوارضی دارد ؟

عمل ابدومینوپلاستی شامل برش عضلات شکم است و ممکن است مدتی طول بکشد تا بهبود یابد. بازگشت سریع به ورزش، رابطه جنسی یا حتی فعالیت های روزانه پس از انجام عمل جراحی شکم می‌تواند شما را در معرض خطر عوارض قرار دهد.

انجام فعالیت سنگین بلافاصله بعد از عمل می‌تواند باعث کشیدگی محل زخم و باز شدن مجدد آن شود یا ممکن است منجر به خونریزی طولانی مدت، تورم و عفونت شود. اگر محل برش باز شد با پزشک خود تماس بگیرید

علاوه بر این، عضلات شکم شما از تنه شما حمایت می‌کنند و اندام های داخلی شما را در جای خود نگه می‌دارند. فشار دادن زودهنگام به این عضلات می‌تواند بهبودی را به تاخیر بیاندازد و خطر فتق برش را افزایش دهد.

عوارض فعالیت زودهنگام بعد از ابدومینوپلاستی

اصلاح فعالیت های روزانه

در مورد فعالیت روزانه، باید به مدت شش هفته از بلند کردن اجسام با وزن بیش از 2 کیلوگرم خودداری کنید زیرا این کار به محل برش آسیب می‌رساند و باعث خونریزی و ایجاد زخم شود.

از جراح خود بپرسید بعد از جراحی چند روز باید در خانه بمانید که می‌تواند بر اساس نوع عمل جراحی شکم شما متفاوت باشد. برای عمل های گسترده تر احتمالا باید حدود 4 هفته در خانه باشید.

به طور کلی توصیه می‌شود در ماه اول از حمام کردن و شنا خودداری کنید. دوش گرفتن خوب است، اما از خیساندن محل برش یا خشک کردن شدید پوست خودداری کنید.

وضعیت خواب بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از عمل نباید روی شکم بخوابید. ممکن است متوجه شوید که خوابیدن با بالش زیر پشت و سر ویا زیر زانو ممکن است ناراحتی را کاهش دهد.

بیشتر بدانید : نحوه خوابیدن بعد از ابدومینوپلاستی

این وضعیت به عنوان وضعیت نیمه فاولر شناخته می‌شود و باید به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی استفاده شود تا از فشار دادن به محل برش جلوگیری شود. خوابیدن روی صندلی نیز معمولا توصیه می‌شود زیرا فشار کمتری به شکم وارد می‌کند.

بهبودی سریع بعد از ابدومینوپلاستی به زمان و استراحت نیاز دارد. در حین بهبودی، باید از بلند کردن اجسام سنگین یا هر اقدامی که بر ناحیه جراحی فشار وارد می‌کند، خودداری کنید. انجام این کار ممکن است در بهبود اختلال ایجاد کند و باعث ایجاد اسکار شود.

بسته به وسعت جراحی، ممکن است لازم باشد برای شروع فعالیت های ورزشی و نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی بین 4 تا 10 صبر کنید. با تمرینات قدرتی برای بالاتنه و پاها شروع کنید و تا زمانی که پزشک اجازه ندهد، تمرینات شکم را شروع نکنید.

سوالات متداول در مود فعالیت بعد از ابدو

چند روز بعد از عمل ابدو میتوان رابطه داشت؟

به طور متوسط، بیماران باید حداقل 3 تا 4 هفته پس از عمل جراحی شکم صبر کنند تا فعالیت جنسی خود را از سر بگیرند. این می‌تواند از بیمار به بیمار بر اساس وسعت جراحی، پیشرفت در بهبودی و سایر عوامل متفاوت باشد.

آیا نزدیکی بعد از ابدومینوپلاستی متفاوت خواهد بود؟

بله ، ابدومینوپلاستی می‌تواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد! به دلیل اینکه با شکمی صاف تر و سفت تر عزت نفس فرد افزایش می‌یابد و احساس جذابیت بیشتری می‌کند.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.