لوگو فروشگاه تب گیر
شلی و افتادگی شکم بعد از زایمان

شلی و افتادگی شکم بعد از زایمان , درمان های خانگی + درمان پزشکی

فهرست مطلب

سرعت بازگشت پوست به حالت عادی پس از زایمان می تواند به عوامل زیادی از جمله وزن ، سن و ژنتیک خانم ها بستگی داشته باشد.

گرچه پوست شل و افتاده خطرناک نیست ، اما بعضی از خانم ها از ظاهر آن بیزارند. در این مقاله ، بررسی می کنیم که برای بهبود ظاهر افتادگی پوست بعد از زایمان چه کاری انجام دهید.

راه جلوگیری از افتادگی پوست بعد از بارداری

یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی ممکن است برای به حداقل رساندن خطر اضافه وزن بسیار سریع در دوران بارداری موثر باشد. جلوگیری از افزایش وزن بیش از مقدار توصیه شده می تواند به کاهش احتمال شل شدن پوست پس از بارداری کمک کند.

طبق دفتر بهداشت زنان، زنانی که در دوران بارداری ورزش می کنند پس از زایمان به احتمال زیاد به وزن متوسط باز می گردند. OWH خاطرنشان می کند که ورزش در دوران بارداری بی خطر است ، در صورتی که خانم ها باید هر هفته حداقل ۲.۵ ساعت ورزش هوازی با شدت متوسط انجام دهند.

برخی از ورزش هایی که باعث تقویت عضلات شکم می شوند ، مانند پیلاتس و یوگا ، انجام آنها در دوران بارداری نیز بی خطر است. کلاس مناسب برای خانم های باردار ایمن ترین گزینه است و می تواند در جلوگیری از افتادگی شکم بعد از زایمان موثر باشد.

راه جلوگیری از افتادگی پوست بعد از بارداری

 

دریافت میزان مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی در دوران بارداری به حمایت از جنین در حال رشد کمک کرده و سطح انرژی را بالا نگه می دارد. یک رژیم غذایی سالم ضمن جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن ، می تواند به افزایش تدریجی وزن در دوران بارداری کمک کند.

با این حال ، داشتن پوست شل و افتاده بخشی طبیعی از بدن پس از زایمان است و همیشه نمی توان از بروز آن جلوگیری کرد.

درمان شلی و افتادگی پوست

برای کسانی که پس از بارداری افتادگی پوست برای آنها آزار دهنده است ، روش هایی برای بهبود ظاهر آن وجود دارد. در زیر برخی از این روش ها را بررسی می کنیم.

ورزش برای افتادگی شکم بعد از زایمان

ورزش می تواند به تقویت عضلات شکم بعد از بارداری کمک کند. کالج متخصص زنان و زایمان در آمریکا توصیه می کند که با تمرینات ساده پس از زایمان شروع کنید و هر هفته به تدریج حداقل تا ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط انجام دهید.

حتما بخوانید :  ۱۲ نگرانی خانم ها درباره مشکلات شکم بعد از بارداری و بهترین راه درمان آن 

هرکسی که زایمان سزارین کرده یا با زایمان خود دچار عارضه شده است ، برای اطمینان از شروع مجدد فعالیت باید از پزشک خود سوال کند. در غیر این صورت ، با داشتن احساس آمادگی شروع تمرینات برای خانم ها مشکلی ایجاد نمی کند.

ورزش های قدرتی اصلی ، مانند پیلاتس و یوگا می توانند به سفت شدن و تنش عضلات معده کمک کنند ، که ممکن است به بهبود ظاهر افتادگی پوست کمک کند. ورزش های کاردیو، مانند پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری یا ایروبیک ، ممکن است به تقویت عضلات کمک کنند.

ورزش برای افتادگی شکم بعد از زایمان

 

تغذیه برای رفع شلی پوست

یک رژیم غذایی متعادل و سرشار از ویتامین ها ، پروتئین ها و چربی ها به عضله سازی و تقویت کلاژن کمک می کند که یک پروتئین ضروری برای پوست سالم و سفت است.

نوشیدن آب فراوان نیز می تواند باعث بهبود قابلیت ارتجاعی و ظاهر پوست شود.

روغن ها و کرم های سفت کننده پوست

شواهد کمی برای اثبات این ادعا وجود دارد که روغن ها یا کرم های سفت کننده می توانند به کاهش شل شدن پوست پس از بارداری کمک کنند. با این وجود ، ممکن است به طور موقت ظاهر آن را بهبود بخشند.

منبع معتبر دریافتند که ماساژ پوست می تواند به تقویت جریان خون و تحریک فیبروبلاست کمک کند. این سلول ها در تولید کلاژن و الاستین نقش دارند که هر دو به سفت شدن پوست کمک می کنند. بنابراین ، مالش ساده روغن یا کرم به پوست ممکن است در بهبود افتادگی شکم بعد از زایمان تأثیر مثبت داشته باشد.

مکمل های کلاژن برای خاصیت ارتجاعی پوست

بدن به طور طبیعی کلاژن تولید می کند ، اگرچه این روند با افزایش سن بدن کاهش می یابد. مصرف مکمل کلاژن ممکن است برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست مفید باشد.

اگرچه بیشتر مطالعات روی چین و چروک صورت متمرکز است ، اما نتایج کلاژن امیدوار کننده است. به نظر می رسد مکمل های کلاژن خاصیت ارتجاعی ، آبرسانی و تراکم کلاژن پوستی را تقویت می کنند ، همه این موارد می تواند در بهبود ظاهر پوست شل موثرباشند.

مکمل های کلاژن برای خاصیت ارتجاعی پوست

 

روش های غیر جراحی برای افتادگی پوست

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا ، درمان های غیر جراحی ، مانند درمان با فرکانس رادیویی یا درمان شدید نور پالسی ، می توانند با گرم شدن لایه های پوستی و تقویت تولید کلاژن ، به سفت شدن پوست اضافی شکم کمک کنند.

فردی که تحت درمان است ممکن است به چندین جلسه احتیاج داشته باشد و نتایج به تدریج طی چندین ماه پس از درمان نمایان می شود.

درمان افتادگی و شلی پوست با لیزر نیز با استفاده از گرما باعث تحریک کلاژن و الاستین می شود. افراد می توانند از آن برای سفت شدن پوست در هر نقطه از بدن استفاده کنند. ممکن است یک فرد برای دیدن نتایج به سه تا پنج درمان نیاز داشته باشد که به طور معمول بین ۲ تا ۶ ماه پس از درمان به تدریج ظاهر می شود.

روشهای بدون جراحی برای رفع افتادگی شکم بعد از زایمان معمولا بدون دردسر است ، زیرا دوره درمان آن کوتاه است است و برای بهبودی به زمان زیادی نیاز ندارد و تقریباً اصلا نیاز ندارد. با این حال ، ممکن است برای موارد حاد شلی و افتادگی پوست گزینه مناسبی نباشد.

روش های غیر جراحی برای افتادگی پوست

 

جراحی برای درمان شلی و افتادگی پوست

یکی از روش های درمان افتادگی پوست ، برداشتن آن از طریق جراحی است. این روش به عنوان جراحی ابدومینوپلاستی شناخته می شود. طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا ، نتایج تا زمانی که فرد پس از جراحی وزن ثابتی داشته باشد ، دائمی خواهد بود.

انواع مختلف جراحی برای برداشت افتادگی شکم بعد از زایمان عبارتند از:

استاندارد یا کامل : پوست و چربی اضافی دقیقا از بالای خط موی شرمگاهی تا ناف برداشته می شود. این روش باعث ایجاد یک زخم در اطراف ناف و یک زخم طولانی در پایین شکم می شود.

مینی : پوست و چربی اضافی زیر ناف را برطرف می کند ، و جای زخم افقی کمی کوتاهتر در بالای برآمدگی شرمگاهی باقی می ماند.

Extended : شامل برداشتن پوست از قسمت فوقانی و پایین شکم و کناره های بدن است. این نوع جای زخمی به شکل لنگر دارد که در قسمت جلویی و دو طرف بدن و در دو طرف ناف گسترش یافته است.

جراحان توصیه می کنند زنان تنها زمانی که تصمیم به ادامه بارداری ندارند ، تحت عمل جراحی مانند شکم قرار می گیرند. ممكن است بعد از عمل برای مراقبت از کودک به دلیل محدودیت در بالا بردن اجسام سنگین نیاز به کمک داشته باشید.

حتما بخوانید :  آیا افتادگی پوست دارید ؟ این ۶ راهکار برای رفع شلی پوست معجزه می کند! 

برای بهبودی سریعتر بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید از گن بعد از جراحی استفاده کنید که با محدود کردن حرکت ماهیچه ها و پوست در اطراف برش  می تواند از بروز اختلال در بهبودی جلوگیری کند. علاوه بر این گن بعد از جراحی فاجات از ایجاد برجستگی و ناهمواری روی پوست جلوگیری می کند و از همه مهمتر از با افزایش جریان خون از تجمع مایعات جلوگیری کرده و باعث می شود سریعتر جذب پوست شود.

بنابراین گن بعد از جراحی فاجات کلمبیا با طراحی ویژه می تواند همه نیازهای شما را برطرف کند. برای خرید این گن پس از جراحی فقط کافی است کلیک کنید.

گن بعد از جراحی

 

خرید گن بعد از جراحی

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن بعد از عمل جراحی زیبایی و گن بارداری و زایمان با گارانتی اصالت کالا

چه مدت طول می کشد که پوست به حالت عادی بازگردد؟

افتادگی شکم بعد از زایمان ممکن است بدون درمان پزشکی هرگز به حالت عادی بازنگردد. با این حال ، رژیم و ورزش می تواند به بهبود افتادگی پوست بعد از بارداری با گذشت زمان کمک کند.

بهبود آن به موارد زیر بستگی دارد:

  • وزن و سن زن قبل از بارداری
  • چقدر در دوران بارداری اضافه وزن داشته اید.
  • ورزش و تغذیه در دوران بارداری و بعد از آن

رفع افتادگی شکم

 

توجه به این نکته مهم است که انقباض رحم در حدود ۶ هفته طول می کشد و ممکن است چندین ماه طول بکشد که بدن وزن اضافه دوران بارداری را از دست بدهد.

پوست اضافی اطراف شکم بعد از بارداری طبیعی است. عوامل زیادی می توانند بر شدت شلی پوست تأثیر بگذارند ، از جمله سن ، وزن و رژیم غذایی ، سبک زندگی و عوامل ژنتیکی.

زنان می توانند تا حدودی از شلی و افتادگی شکم بعد از زایمان جلوگیری کنند ، اما یک رژیم غذایی سالم و متعادل و ورزش متوسط در حین و بعد از بارداری ممکن است آن را به حداقل برساند.

تولیدکنندگان ادعا می کنند که انواع داروهای خانگی و مکمل ها باعث بهبود ظاهر پوست شل می شوند ، اما شواهد کمی در مورد تاثیر این محصولات وجود دارد.

روش های جراحی برای رفع افتادگی شکم بعد از زایمان با افتادگی پوست متوسط تا شدید موثرترین روش درمانی است و در صورت حفظ وزن ثابت و متعادل پس از آن ، نتایج می تواند دائمی باشد.

source : Loose skin after pregnancy: Home remedies and medical treatments

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.