لوگو فروشگاه تب گیر
مدل اندام ساعت شنی

ترفندهای داشتن اندام ساعت شنی

فهرست مطلب

اندام ساعت شنی ، شکل اندامی است که احتمالا بیشتر در تبلیغات بیلبورد ، مجلات ، پست‌های اینستاگرام و افراد مشهور روی فرش قرمز دیده اید. هنگامی که به فرم بدن ساعت شنی معروف فکر می‌کنید ، که معمولا شامل شانه‌های تراش خورده ، منحنی‌های خوش فرم و یک کمر باریک است.ممکن است نمونه‌های مشهور زیبایی مانند مرلین مونرو ، کیم کارداشیان و جنیفر لوپز به ذهن شما خطور کند.

اما حقیقت این است که داشتن اندام ساعت شنی لزوما به این معنا نیست که شما سالم تر یا جذاب تر هستید. این مهم است که به خاطر داشته باشید که اندام بسیاری از افراد مشهور که در عکس‌ها می‌بینیم در واقع بدون عیب و نقص نیستند. در حالی که آنها از روش‌های زیبایی بهترین مربیان شخصی، لباس‌های گران قیمت و یک ویرایشگر عکس حرفه ای برای ایجاد هیکل ساعت شنی استفاده می‌کنند. اگر این امکانات را نداشته باشید، به احتمال زیاد رسیدن به این اندام بسیار سخت خواهد بود.

اندام ساعت شنی چیست ؟

گن ساعت شنی فاجات کلمبیا یک پیشنهاد عالی برای خانم‌هایی است که می‌خواهند خیلی سریع از شر چربی‌های اضافه دور کمر و پهلو خود خلاص شوند. بدون رژیم غذایی و ورزش کردن !  

چگونه اندام ساعت شنی داشته باشیم ؟

اگر می‌خواهید کمر باریکی داشته باشید یا شانه‌ها ، باسن یا قفسه سینه شما تراشیده و زیبا باشد، روشهای سالمی برای این کار وجود دارد ، اما داشتن انتظارات واقع بینانه بسیار مهم است. سعی کنید به جای تلاش برای رسیدن به شکل اندام ایده آل ، انگیزه خود را در قوی تر شدن ، تناسب اندام یا سالم تر بودن افزایش دهید. دستیابی به ” اندام ساعت شنی ” تقریبا غیرممکن است. اما نا امید نباشید با پوشیدن گن لاغری شنی اصل کلمبیا فاجات در چند ثانیه می‌توانید به شکل اندام مورد نظر خود برسید.

عادات غذایی ، انتخاب شیوه زندگی ، انتخاب لباس مخصوص کاهش وزن و تغییراتی در روند تناسب اندام شما می‌تواند بر ظاهر بدن شما تأثیر بگذارند. این مقاله در مورد ترفندهای موثر در داشتن اندام ساعت شنی و اینکه چگونه می‌توان بدون از بین بردن منحنی‌های بدن خود ، کمر باریکی داشته باشید.

مشخصات اندام ساعت شنی

هیکل ساعت شنی معمولاً شامل یک کمر باریک است که توسط سینه‌های بزرگتر و باسن پهن تر ، لاغر تر به نظر می‌رسد. این بدان معناست که تنها کار کردن روی این سه ناحیه برای داشتن شکل ساعت شنی وجود دارد:

  • بالاتنه
  • دور کمر
  • عضلات شکم ، بالای ران و باسن شما

تأکید بر آنچه که روی آن کار می‌کنید به شکل طبیعی شما بستگی دارد. اگر قبلاً لاغر شده اید ، ممکن است بخواهید با تقویت عضلات ناحیه شانه و قفسه سینه شروع کنید تا این قسمت پهن تر به نظر برسد. اگر در قسمت میانی بدن خود اضافه وزن دارید ، احتمالا کار کردن روی این قسمت را در الویت قرار خواهید داد. علاوه براین عمل ساعت شنی نیز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد و در کوتاهترین زمان ممکن می توانید به بدن ساعت شنی دست یابید.

مشخصات اندام ساعت شنی

ورزش برای اندام ساعت شنی

ورزش برای تبدیل اندام مستطیل به ساعت شنی

از آنجا که کاهش چربی در یک ناحیه از بدن کار دشواری است ، اگر می‌خواهید بدن ساعت شنی داشته باشید باید روی کاهش وزن کلی تمرکز کنید. اما برخی تمرینات وجود دارد که ثابت شده است در هدف قرار دادن چربی در ناحیه میانی اندام شما موثرتر هستند.

یوگا

وقتی نوبت به کاهش سایز کمر می‌رسد ، یوگا تنها گزینه ای است که آن را شکست می‌دهد. یک مطالعه از ۶۰ زن نشان داد که ۱۲ هفته تمرین یوگا به طور متوسط ۱.۵ اینچ از سایز دور کمر را کاهش می‌دهد که بدون داشتن رژیم غذایی کم کالری انجام شد. حرکات یوگا مانند حرکت قایق , تعظیم و جنگجوی معکوس می‌توانند عضلات عمیق هسته بدن را فعال ، قوی و محکم کنند.

حرکت پلانک

بر اساس یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۷ ، پلانک و سایر تمرینات استقامتی توانایی فعال کردن هسته داخلی بدن را دارند. این به نوبه خود ممکن است به اصلاح دور کمر و بهبود عملکرد ورزشی کمک کند و می تواند در تبدیل اندام مستطیلی به ساعت شنی کمک کند. به عنوان یک امتیاز ، پلانک ممکن است به بهبود وضعیت بدن و همچنین استقامت آن برای انجام فعالیت‌هایی مانند دویدن یا دوچرخه سواری کمک کند.

تمرینات متناوب با شدت بالا (HIIT)

منابع معتبر نشان می‌دهد که تمرینات متناوب با شدت بالا (HIIT) می‌تواند ابزاری موثر برای از بین بردن چربی شکم و سوزاندن کالری زیاد باشد. این نوع تمرینات کاردیو شامل انجام تمرینات شدید و یک زمان کوتاه برای استراحت است . به عنوان مثال ، می‌توانید با دویدن سریع به مدت ۳۰ ثانیه ،۱۵ ثانیه پیاده روی داشته باشید. سپس می‌توانید این الگو را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه تکرار کنید.

کاهش سایز کمر

حرکات ورزشی برای داشتن باسنی برجسته

اگر می‌خواهید برای لاغری قسمت میانی بدن وزن خود را کاهش دهید، ممکن است در مورد کاهش سایز در ناحیه ران و باسن خود محتاط باشید.

هنگام شروع برای کاهش وزن می‌توانید تمرینات زیر را امتحان کنید تا به شما کمک کند تا ماهیچه‌های داخل و اطراف باسن خود را فرم داده و حالت دهید و در تبدیل اندام مستطیلی به ساعت شنی بسیار موثر است. سعی کنید این تمرینات تقویت کننده را حداقل سه تا چهار بار در هفته انجام دهید.

حرکت اسکوات

اسکوات یک تمرین عالی برای ساختن یک پایین تنه قوی است. اسکوات می‌تواند به عضلات لگن شما کمک کند و همچنین شکم و ران شما را فرم دهد. سعی کنید دو سِت ۱۰ تا ۱۲ اسکوات انجام دهید.

حرکت فایر هیدرانت یا شیر آتشنشانی

تمرینات فایر هیدرانت ، که به تمرینات سگ کثیف یا لیفت کنار لگن نیز معروف است ، ناحیه لگن و عضلات شکم شما را هدف قرار می‌دهد. این تمرین همچنین از عضلات اصلی بدن برای ثبات استفاده می‌کند. سعی کنید حداقل دو سِت ۱۰ تایی را در هر طرف انجام دهید و هرچه انجام حرکت آسانتر شد تعداد بیشتری را اضافه کنید.

حرکت لانگز برای تقویت عضلات ران و باسن

حرکت لانگز می‌تواند به تقویت و ایجاد توده عضلانی در ران و باسن شما کمک کند. این حرکت در حالی که روی شکم و مرکز بدن کار می‌کند باعث لیفت و شکل دهی باسن می‌شود. تمرین را با انجام ۱۰ تا ۱۲ حرکت در هر پا در یک زمان شروع کنید. در صورت افزایش آمادگی جسمانی ، می‌توانید حرکت لانگز بیشتری اضافه کنید.

حرکت لانگز برای تقویت عضلات ران و باسن

ورزش شانه‌ها و سینه برای رسیدن فرم بدن ساعت شنی

شکل دادن به شانه‌ها و نیم تنه ممکن است چالش برانگیزترین قسمت برای داشتن اندام ساعت شنی باشد. اکثر مردم می‌خواهند قوی و متناسب به نظر برسند – نه حجیم و نه پهن.

اینجا یک خبر خوب وجود دارد: شما می‌توانید اندازه سینه خود را به طور طبیعی با ورزش افزایش دهید و تمرینات زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا شانه‌های خوش فرم و زیبایی داشته باشید.

پرس دیوار

پرس سینه روی دیوار ، که به آن پوش آپ نیز گفته می‌شود ، روی عضلات سینه , همچنین زیر بازوها و بالای شانه شما کار می‌کند. می‌توانید چند ست از این حرکت‌ها را بین آگهی‌های بازرگانی انجام دهید که می‌تواند در پمپاژ خون و تقویت عضلات قفسه سینه موثر باشد. سعی کنید ۱۰ تا ۱۵ مورد از این حرکت‌ها را همزمان انجام دهید. چند دقیقه استراحت کنید ، سپس یک ست دیگر انجام دهید.

چگونه شانه و سینه خود را خوش فرم کنیم

پوش آپ pushup

پوش آپ‌های سنتی یک راه عالی برای تقویت ناحیه شانه بدون افزایش حجم آن است. نشان داده شده است که تمرینات پوش آپ در فعال کردن ماهیچه‌های سینه شما بسیار مفید هستند و همچنین ممکن است شما را قوی تر کند.

یک چالش pushup را امتحان کنید: فقط با پنج حرکت شروع کنید و هر روز یک پوش آپ اضافه کنید – به عنوان مثال ، پنج بار در روز دوشنبه ، شش بار در سه شنبه ، هفت بار در چهارشنبه و غیره – تا نتایج سریع آن را ببینید.

رژیم غذایی برای اندام ساعت شنی

رژیم غذایی برای اندام ساعت شنی

رژیم غذایی به تنهایی کافی نیست تا به شما یک هیکل ساعت شنی بدهد. و برخلاف آنچه ممکن است بخوانید یا بشنوید ، هیچ رژیم جادویی وجود ندارد که فرم بدن شما را تغییر دهد. کلید رژیم غذایی سالم این است که بر خوردن غذاهای کامل در اندازه مناسب از بسیاری از گروه‌های غذایی تمرکز کنید.

نکات زیر می‌تواند به شما در تامین ویتامین‌ها ، مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز در هنگام کار روی کاهش سایز و بدن ساعت شنی کمک کند:

  • سعی کنید از غذاهای بسیار فرآوری شده دوری کنید. آنها اغلب حاوی نمک ، قندهای اضافی و مواد نگهدارنده هستند. در عوض روی میوه‌های تازه ، سبزیجات ، پروتئین بدون چربی و غلات کامل تمرکز کنید.
  • مصرف نوشابه‌های گازدار یا سایر نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر اضافه را کاهش دهید. به جای آن آب ، آب گازدار با طعم ملایم یا چای‌های گیاهی بدون شیرین کننده را انتخاب کنید.
  • از چربی‌های سالم مانند روغن زیتون ، آووکادو ، دانه‌ها و آجیل استفاده کنید. این چربی‌ها ممکن است به تعادل هورمون‌های شما کمک کرده و سوخت مورد نیاز شما را در هنگام کار روی کاهش سایز دور کمر تامین کند.
  • به سلامت روده خود توجه کنید. مشکلات گوارشی می‌تواند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد. پروبیوتیک‌ها می‌توانند به بهبود هضم غذا کمک کنند. به اندازه وعده‌های غذایی خود توجه کنید. و از خود بپرسید که آیا واقعاً گرسنه هستید.

لاغری در اندام به شکل ساعت شنی

اگر به دنبال راه حل موقت هستید ، گن لاغری ساعت شنی و انواع لباس‌های مشابه می‌تواند به شما در شکل دهی بدن ساعت شنی کمک کند. این محصولات که زیر لباس شما پوشیده می‌شوند ، می‌توانند به شما در شکل دهی اندام ساعت شنی کمک کند و هنگام پوشیدن هر لباسی اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

شما بهتر است روتین رژیم غذایی و تمرینات ورزشی را دنبال کنید تا منحنی‌های مورد نظر خود را در ناحیه کمر بدست آورید. دستیابی به یک اندام کامل ساعت شنی ممکن است دشوار باشد و در حقیقت ، این اندامی است که به طور طبیعی تعداد کمی از افراد آن را دارند.

اگرچه روش‌های مختلفی برای کاهش سایز دور کمر و عضلات وجود دارد ، اما واقع بین بودن مهم است و به خاطر داشته باشید که اندازه‌ها شما را تعریف نمی‌کند. سعی کنید به جای داشتن یک فرم بدنی دلخواه ، از طریق ورزش منظم ، رژیم غذایی سالم و محبت به بدن خود ، سلامت کلی بدن را بهبود دهید.

چگونه بدن ساعت شنی داشته باشیم ؟

شما می توانید با ورزش کردن و رژیم غذایی مناسب به هیکل ساعت شنی دست یابید که راهکار سالمی است. اما روش جراحی نیز می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.