لوگو فروشگاه تب گیر
عمل ساعت شنی

عمل ساعت شنی {صفر تا صد نکات}

فهرست مطلب

عمل ساعت شنی : بدن ما شکل ها و اندازه‌های مختلفی دارد. در بین این اشکال، شکل ساعت شنی در میان خانم‌ها طرفداران زیادی دارد. یکی از سریعترین راههای رسیدن به این اندام انجام عمل ساعت شنی است که شما به رویای خود برسید.

در فرم بدن ساعت شنی، نسبت عضله به چربی باید ایده آل باشد که ظاهری بی عیب و نقص به بدن شما بدهد. اگر فرم بدنی بیضی، مثلث یا هر فرم دیگری دارید، می‌توانید با انجام عمل جراحی ساعت شنی شکل بدن خود را تغییر دهید.

عمل جراحی ساعت شنی

عمل جراحی ساعت شنی یک روش ایده آل برای به دست آوردن ساختار بدنی مشخص است که شامل:

 • از بین بردن چربی اضافی و ایجاد یک خط کمر مشخص، کانتور لگن و ساختار شکم.
 • برداشتن چربی شکم و باسن برای ایجاد انحنای عالی.

عمل ساعت شنی ترکیبی از هنر و علم است. بنابراین انتخاب جراح پلاستیک با تجربه اهمیت زیادی دارد. جراح پلاستیک باید حس زیبایی شناسی بی نظیری داشته باشد.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای عمل کمر ساعت شنی است؟

فردی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل ساعت شنی است که :

 • شما حتی بعد از ساعت ها گذراندن در باشگاه نمی توانید وزن خود را کاهش دهید.
 • وضعیت سلامت کلی شما خوب است و هیچ آسیب قبلی ندارید.
 • دیدگاه شما نسبت به جراحی مثبت و واقع بینانه است
 • سلامت عاطفی، ذهنی و جسمی شما در سطح قابل قبولی است.
 • شما عوارض و خواسته های جراحی را درک می کنید و می خواهید شکل طبیعی بدن خود را تغییر دهید.
کاندیدای مناسب عمل جراحی کمر ساعت شنی

تکنیک های رسیدن به اندام ساعت شنی

چندین تکنیک جراحی پلاستیک به شما کمک می کند تا به شکل کامل ساعت شنی برسید. تکنیک های درگیر به شرح زیر است:

نوع عملکارایی برای فرم ساعت شنی
لیپوساکشن لیپوساکشن باعث شکستن و برداشتن چربی اضافی از نواحی مختلف بدن می‌شود که نتیجه آن کمری باریک‌تر و زیباتر است
ابدومینوپلاستیچربی و پوست اضافی ناحیه شکم را از بین می برد و ماهیچه های شکم را سفت می کند. نتیجه عمل ابدومینوپلاستی ، شکمی صاف و تخت است که فرم زیبایی به کمر می بخشد
بزرگ کردن سینه افزایش حجم سینه با پروتز باعث ظاهری بزرگتر و گرد تر سینه می شود و باعث می شود کمر باریک تر به نظر برسد
لیفت سینه این روش شامل برداشتن پوست اضافی است و باعث می شود نوک پستان و هاله آن به سمت بالا و قفسه سینه لیفت شود.
انتقال چربی این روش با هدف برداشتن چربی از ناحیه حاوی چربی اضافی مانند شکم و انتقال آن به ناحیه ای که چربی کمتری دارد مانند سینه ، انجام می‌شود.
بزرگ کردن باسن این روش برای بهبود شکل و اندازه باسن استفاده می شود که از طریق پروتز و انتقال چربی قابل انجام است
لیفت باسن برزیلیاین عمل زیبایی که معمولاً با نام BBL شناخته می شود، شامل انتقال چربی است که می تواند باعث افزایش سایز باسن شود.
تکنیک های داشتن اندام ساعت شنی

لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی پلاستیک است. این درمان خاص برای از بین بردن چربی‌های اضافی و سرسخت از نواحی مختلف بدن مانند باسن، شکم، ران‌ها و کمر استفاده می‌شود. لیپوساکشن روش جراحی پلاستیک کاملی است که می‌توان از آن برای رسیدن به شکل ساعت شنی مورد نظر در بین خانم‌ها استفاده کرد. لیپوساکشن باعث شکستن و برداشتن چربی اضافی از نواحی فوق الذکر بدن می‌شود که نتیجه آن کمری باریک‌تر و زیباتر است که یکی از اجزای اصلی عمل ساعت شنی محسوب می‌شود.

ابدومینوپلاستی

این عمل زیبایی که از نظر پزشکی به ابدومینوپلاستی معروف است، چربی و پوست اضافی ناحیه شکم را از بین می برد و ماهیچه های شکم را سفت می کند. نتیجه عمل ابدومینوپلاستی ، شکمی صاف و تخت است که فرم زیبایی به کمر می بخشد و به این ترتیب باعث یک فرم ساعت شنی عالی می شود.

بزرگ کردن سینه

این روش که عموماً به عنوان عمل سینه شناخته می‌شود، مانند پروتز سینه که شکلی پرتر و گردتر به آن‌ها می‌دهد. این یک روش عالی برای بیمارانی است که می خواهند به شکل ساعت شنی دست یابند زیرا بزرگ کردن سینه باعث می شود کمر باریک تر به نظر برسد.

پروتز سینه برای عمل بدن ساعت شنی

لیفت سینه

از نظر پزشکی به عنوان ماستوپکسی شناخته می‌شود، این روش شامل تغییر شکل سینه‌ها برای تغییر ظاهر آن‌ها است. همچنین سینه‌ها را محکم‌تر و قوی‌تر نشان می‌دهد. این در مقایسه با بزرگ کردن سینه گزینه بهتری است زیرا بدون نیاز به پروتز باعث افزایش سینه‌ها نیز می‌شود. به جای افزایش اندازه سینه ها توسط ایمپلنت، این روش شامل برداشتن پوست اضافی می‌شود و نوک پستان و هاله آن به سمت بالا و قفسه سینه لیفت می‌شود.

انتقال چربی

یک روش جراحی بسیار کوتاه است که در آن چربی از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر منتقل می‌شود تا به یک قاب ساعت شنی عالی برسد. این روش با هدف برداشتن چربی از ناحیه حاوی چربی اضافی مانند شکم و انتقال آن به ناحیه ای که چربی کمتری دارد مانند سینه ، انجام می‌شود.

بزرگ کردن باسن

این روش برای بهبود شکل و اندازه باسن استفاده می شود که از طریق پروتز و انتقال چربی قابل انجام است. گاهی برای دستیابی به نتایج مطلوب می توان از ترکیب دو روش نیز استفاده کرد. باسن قسمت اصلی یک فرم ساعت شنی است زیرا کمر را باریک ترنشان می دهد.

لیفت باسن برزیلی

این عمل زیبایی که معمولاً با نام BBL شناخته می شود، شامل انتقال چربی است که می تواند باعث افزایش سایز باسن شود. برای بیمارانی که به فرم بدن ساعت شنی نیاز دارند، لیفت باسن دو مزیت عمده دارد. در مرحله اول، در این روش، چربی اضافی از بدن از نواحی مانند کمر یا شکم برداشته می‌شود و در نتیجه ظاهری صاف‌تر به آن‌ها می‌دهد. ثانیاً به باسن ظاهری طبیعی می بخشد که دستیابی به آن با پروتز باسن کار مشکلی است.

ترکیب ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن برای داشتن کمر ساعت شنی

تمام مراحل ذکر شده در بالا به بهبود ظاهر فرد کمک می کند. ابدومینوپلاستی برای تخت کردن شکم به کار می رود، اما فرم ساعت شنی نمی دهد. برای دستیابی به شکل کامل ساعت شنی، بیمار به لیپوساکشن هدفمند نیز نیاز دارد.

جراحی برای داشتن کمر ساعت شنی

ترکیبی از عمل ابدو با لیپوساکشن هدفمند نیز به عنوان عمل ابدومینوپلاستی ساعت شنی شناخته می شود و این روش هم فواید زیبایی شکم و هم لیپوساکشن را دارد.

در ابدومینوپلاستی ساعت شنی، پوست اضافی برداشته می شود که شکم بیمار را لیفت می کند. این روش سلول‌های چربی را از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، کمر و پهلوها حذف می‌کند و کمر مشخص‌تری ایجاد می شود.
سپس چربی برداشته شده تصفیه می شود و به باسن بیماران منتقل می شود و شکلی منحنی تر و گردتر به آنها می دهد. نسبت لگن به دور کمر به دست آمده شکل کلاسیک ساعت شنی است.

ابدومینوپلاستی ساعت شنی به داشتن کمر باریک ، شکم صاف، باسن برجسته و شکل ساعت شنی جذاب کمک می کند.

روش جراحی ساعت شنی

جراحی ساعت شنی با استفاده از تکنولوژی Vaser انجام می شود. این فناوری لیپوساکشن با کمک انرژی است. در این روش از انرژی صوتی استفاده می شود که منجر به امولسیون شدن چربی و انقباض پوست می شود. این فناوری توانایی حذف چربی های سطحی را بدون ایجاد هرگونه آسیب پوستی فراهم می کند.

بیشتر بدانید : پیکرتراشی ویزر لیپو ساکشن

کلید جراحی ساعت شنی علامت گذاری و شناخت خوب آناتومی بدن است.

 • این فرآیند با علامت گذاری مناطقی که قرار است ساکشن شوند آغاز می شود .
 • سپس فرآیند اینفیلتراسیون یا نفوذ انجام می شود.
 • تکنولوژی ویزر برای امولسیون کردن ناحیه موردنظر به کار می رود.
 • لیپوساکشن برای از بین بردن چربی انجام می شود.
 • تمام چربی جمع آوری شده به نواحی مانند باسن، صورت و سینه تزریق می شود تا شکل ساعت شنی کاملی داشته باشد.
روش جراحی ساعت شنی

مراقبت های بعد از عمل جراحی ساعت شنی

دوره نقاهت بعد از جراحی ساعت شنی برای سلامتی شما و دستیابی به نتایج مورد نظر بسیار مهم است. پس از جراحی برای جلوگیری از هرگونه عوارض احتمالی به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارید. بسیار مهم است که از قبل از جراح خود در مورد خطرات مربوط به عمل ساعت شنی سوال کنید.

از گن بعد از جراحی استفاده کنید

پس از عمل جراحی ساعت شنی ، بیماران ملزم به پوشیدن گن بعد از جراحی هستند که به کاهش تورم کمک می کند و از عفونت جلوگیری می کند. گن بعد از عمل فاجات با داشتن الیاف ویول تکس ، خاصیت ضد تعریق و ضد حساسیت بهترین گزینه پیشنهادی برای شماست.

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری ساعت شنی ، زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

سیگار کشیدن ممنوع

سیگار کشیدن برای سلامتی بسیار خطرناک است. بنابراین، برای افرادی که جراحی ساعت شنی انجام داده اند، خطرناک تر است. سیگار حاوی نیکوتین و مونوکسید کربن است که روند بهبودی را کند می کند.

از فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

انجام فعالیت‌های بدنی پس از جراحی پلاستیک می‌تواند منجر به خونریزی، عفونت، جابجایی پروتز ، زخم و دوره نقاهت طولانی شود. توصیه می شود پس از انجام عمل جراحی ساعت شنی استراحت کامل داشته باشید و از انجام هر نوع فعالیت سنگین خودداری کنید.

خواب، استراحت و نشستن

اگر پس از انجام عمل جراحی ساعت شنی، نسبت به خواب، نشستن و استراحت بی توجهی کنید، ممکن است دچار مشکلات پزشکی شوید. به عنوان مثال، اگر پس از پروتز باسن بلافاصله بنشینید ، می تواند منجر به خونریزی و عفونت شود.
بیمار باید از خوابیدن، نشستن روی سمت عمل شده خودداری کند زیرا فشار می تواند باعث باز شدن زخم ها و خونریزی شود و دوره نقاهت بعد از عمل را طولانی کند.

اینفوگرافیگ دوره نقاهت بعد از عمل ساعت شنی

پیشگیری از عفونت

پس از جراحی ساعت شنی احتمال عفونت زیاد است. شما باید به شدت مراقب عفونت ها باشید. اجازه ندهید شخص دیگری غیر از کارکنان مجرب، برش ها و کبودی های شما را لمس کند.

دستورالعمل پزشکان

پیروی از دستورالعمل های پزشک برای بهبودی سریعتر بعد از جراحی اهمیت زیادی دارد. اگر دستورالعمل ها را رعایت نکنید، احتمال عفونت ممکن است افزایش یابد. در صورت بروز هر گونه مشکل فوراً با جراح خود تماس بگیرید.

استفاده از داروها

به یاد داشته باشید که هیچ دارویی را بعد از جراحی بدون توصیه پزشک شروع نکنید. مصرف داروها بدون توصیه پزشک می تواند خطرناک باشد.

دوره نقاهت بعد از عمل کمر ساعت شنی

دوران نقاهت بعد از عمل ساعت شنی نقش بسیار مهمی دارد. بلافاصله پس از عمل شروع می شود و بهبودی اولیه 2-3 هفته پس از جراحی انجام می شود. بهبودی کامل پس از جراحی حداقل 6 هفته طول می کشد.

هزینه عمل ساعت شنی

عمل جراحی ساعت شنی شامل چندین روش مانند عمل ابدومینوپلاستی ساعت شنی ، عمل ساعت شنی باسن و غیره است. هزینه جراحی ساعت شنی به روشی بستگی دارد که جراح شما برای به دست آوردن یک فرم ساعت شنی عالی به شما توصیه می کند. هزینه جراحی ساعت شنی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تجربه پزشک
 • بدون نیاز به جراحی
 • شهری که در آن جراحی انجام می شود
 • بیمارستان
 • پیچیدگی عمل جراحی
 • تجهیزات مورد استفاده در جراحی

هزینه متوسط جراحی ساعت شنی به تعداد عمل ها بستگی دارد . که به عنوان بخشی از جراحی ساعت شنی انجام می دهید بستگی دارد.

سوالات متداول عمل ساعت شنی

1- من پسری 26 ساله هستم با فرم اندام ساعت شنی. برای اصلاح آن چه کاری می توانم انجام دهم؟

می‌توانید با تمرکز بر ورزش های اصلی مانند کرانچ، ساید کرانچ ، پلانک از شر ساعت شنی خود خلاص شوید. بیشتر روی ساختن قسمت بالایی بدن خود مانند شانه ها، سینه و بازوها تمرکز کنید. داشتن عضله بیشتر در ناحیه بالایی بدن، تمام توجه را از ناحیه باسن از بین می برد و شکل ساعت شنی کمتر به چشم می آید.

2- آیا داشتن فرم ساعت شنی با جراحی امکان پذیر است؟

لیپوساکشن و لیفت باسن برزیلی دو عمل جراحی هستند که می توانند بدن شما را به شکل ساعت شنی در بیاورند. لیپوساکشن می‌تواند انحنای دور کمر را افزایش دهد ، در حالی لیفت باسن برزیلی با جمع آوری چربی حاصل از لیپوساکشن باعث افزایش حجم باسن می شود.

3- چگونه فرم بدن ساعت شنی خود را حفظ کنم ؟

بهترین روش های فرم ساعت شنی عبارتند از:
ورزشی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند تا بدن خود را حفظ کنید.
به برنامه تمرینی خود متعهد باشید و به صورت منظم از آن پیروی کنید.
بر روی تقویت قدرت بدنی خود تمرکز کنید.
ورزش کاردیو انجام دهید.
رژیم غذایی مناسب داشته باشید.
تمرینات کمر را امتحان کنید.

4- آیا می توان بدون جراحی به فرم ساعت شنی رسید ؟

می توانید از طریق ورزش، روی نواحی خاصی از بدن کار کنید که باعث ایجاد فرم بدن ساعت شنی می شود. می‌توانید این کار را با ساختن قسمت پایین‌تنه و باسن انجام دهید، در حالی که روی شانه‌ها و پشت کار می‌کنید.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.