لوگو فروشگاه تب گیر
ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

۱۵ ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

فهرست مطلب

آیا می‌دانید که نتایج عالی ابدومینوپلاستی قبل از جراحی شروع می‌شود؟ درسته. نکته اصلی این است که علاوه بر ورزش بعد از ابدومینوپلاستی داشتن ورزش منظم قبل از جراحی می‌تواند در نتایج عمل تاثیرگذار باشد. به دلیل اینکه در مراحل اولیه بهبودی میزان فعالیت ورزشی شما محدود می‌شود. با این حال ، فقط پس از ۶-۸ هفته ، اکثر بیماران می‌توانند یک برنامه کامل ورزشی را از سر بگیرند.

ورزش فواید شناخته شده زیادی دارد و بسیاری از آنها برای بیمارانی مفید هستند که به دنبال عمل تامی تاک برای از بین بردن پوست و چربی شل شده پس از کاهش عمده وزن یا بعد از بارداری هستند. در این مقاله بهترین تمرینات برای بیماران ابدومینوپلاستی ارائه شده است تا بتواند بهترین نتیجه را از جراحی به دست آورند.

چرا بعد از جراحی شکم باید ورزش کنیم ؟

ابدومینوپلاستی یک تصمیم تغییر دهنده زندگی است و می‌تواند شما را از شر پوست شل شده ، افتادگی عضلات و چربی های ناخواسته بدن راحت کند.

با این حال ، اگر شما تناسب اندام داشته باشید و از بدن خود قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی مراقبت کنید ، متوجه خواهید شد که نتایج رضایت بخشی از عمل به دست خواهید آورد. اهمیت دادن به بدن و مراقبت از سلامتی یکی از بهترین راهها برای جشن گرفتن بدن جدید است.

ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

ورزش های مناسب قبل از عمل تامی تاک

بیماران حداقل سه ماه قبل از تاریخ جراحی باید یک برنامه منظم ورزشی را شروع کنند ، اما در بهترین حالت ۶ ماه بهترین است. برای اهمیت دادن به بدن نه تنها زمان لازم است ، بلکه برای ایجاد عادت های جدید ممکن است حدود یک تا دو ماه طول بکشد.

این ترفند به گونه ای است که اگر به آن پایبند باشید ، این روند روال عادی پیدا می‌کند. بنابراین ، انجام یک تمرین ۳-۵ بار در هفته ، اگر طبق عادت شما باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند.
نکته اصلی در این زمینه ایجاد عادت های ورزشی سالم چند ماه قبل از جراحی ابدومینوپلاستی است تا اطمینان حاصل شود که به تمرینات ورزشی عادت کرده اید.
به این ترتیب ، پس از بهبودی از جراحی ، می‌توانید یک برنامه ورزشی که با روال آن آشنا هستید را از سر بگیرید. بنابراین هرچه به ورزش عادت کنید ، سرگرم کننده می‌شود و همین که شاهد نتایج بارونکردنی آن باشید ، حتی برای شما سرگرم کننده تر می‌شود.

بعد از عمل ابدو کی ورزش کنیم ؟

بعد از جراحی ، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فقط باید دراز کشیده و استراحت کنند. در حالی که استراحت برای بهبودی حیاتی است و شما نمی‌خواهید خود را تحت فشار قرار دهید ، ولی تمریناتی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

ابتدا همه چیز با پیاده روی شروع می‌شود ، که مهمترین اولویت شما در دو هفته اول بعد از عمل است. پس از آن ، می‌توانید تمرینات سبک دیگری را نیز امتحان کنید.

اگر میخواهید هر چه سریعتر به فعالیتهای عادی و روزمره خود بازگردید و ورزش را از سر بگیرید ، بعد از عمل ابدومینوپلاستی و در دوره نقاهت بعد از آن از گن جراحی فاجات استفاده کنید که از با کیفیت ترین و بهترین متریال تولید شده است.

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

ورزش های بعد از ابدومینوپلاستی

شاید برای شما سوال باشد چند وقت بعد از عمل ابدو میتوان ورزش کرد؟ اینها مهمترین بخشهایی هستند که باید برای دستیابی به بهترین نتایج از عمل ابدومینوپلاستی روی آنها تمرکز کنید:

۱- تمرین تقویت شکم

هسته اصلی جایی است که در آن قرار دارید. تقویت هسته بدن برای بهبود وضعیت بدن و حمایت از لگن ، کمر و سایر گروه های عضلانی شکم بسیار مفید است. برخی از بهترین تمرینات برای تقویت شکم بعد از ابدومینوپلاستی شامل :

بعد از عمل ابدو کی ورزش کنیم ؟
  • حرکت ددباگ یا حشره مرده به عنوان ورزش بعد از ابدومینوپلاستی عمیق ترین عضله اصلی درون دیواره شکم شما را مورد هدف قرار می‌دهد. به پشت بخوابید و پاهایی را خم کنید که انگار روی صندلی نشسته اید ، سپس در حالی که دست خود را حرکت می‌دهید ، پای مخالف آن را به سمت بیرون کشش دهید . هنگام انجام این کار تمرکز خود را بر روی هسته اصلی خود حفظ کنید.
  • حرکت پاشنه یا Heel slides که روی عضلات ران و لگن شما کار می‌کند. روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید.، متناوبا پای خود را به سمت بیرون در راستای بدن بکشید تا پای شما تقریباً صاف و هر بار یک پا باشد. درگیر کردن هسته اصلی شما مهم است.
  • حرکت وال سیت یا اسکوات دیواری که حرکتی سرگرم کننده و آسان است . پشت خود را به دیواره تکیه دهید و در حالی که عضلات شکم را درگیر می‌کنید به سمت پایین در حالت اسکوات قرار بگیرید . چند ثانیه نگه دارید ، به حالت ایستاده برگردید و تکرار کنید.

بیشتر بدانید : ۱۵ ورزش برای لاغری شکم و پهلو در سال ۲۰۲۴ به گفته مربیان شخصی

۲- ورزش برای عضلات جدا شده شکمی بعد از بارداری

اگر عضلات شکم در عمل ابدومینوپلاستی بازسازی شده اند ، ورزش می‌تواند به تقویت عضله آن کمک کند. از آنجا که شکم به سطح پوست شما نزدیک تر است ، تمرینات اصلی بهترین راه برای بازیابی قدرت عضلات عمیق تر است. هسته بدن از سطح شکم پشتیبانی می‌کند ، بنابراین می‌تواند در کاهش تنش و استرس عضلات جدا شده موثر باشد.

چند وقت بعد از عمل ابدو میتوان ورزش کرد ؟
  • شیب لگن به تقویت ناحیه لگن به عنوان بخش مهمی از هسته بدن کمک می‌کند. این ورزش برای مادران جدید که در ناحیه لگن ضعف دارند بسیار مناسب است. روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کرده و با یک حرکت لگن را به سمت بالا متمایل کنید. سپس لگن را پایین آورده و تکرار کنید.
  • حرکت کگل برای مادرانی مناسب است که به دلیل ضعف کف لگن ناشی از بارداری ، نشت مثانه را تجربه کرده اند. عضلات کف لگن طوری منقبض کنید که گویی جریان ادرار را نگه داشته اید ، چند ثانیه در این حالت بمانید ، آن را رها کرده و تکرار کنید. این کار به راحتی انجام می‌شود و تقریباً در هر مکانی قابل انجام است – نیازی به زمان ورزش نیست.

۳- تمرینات ایروبیک برای بعد از تامی تاک

چهار تا شش هفته بعد از ابدومینوپلاستی امکان انجام تمرینات سبک اروبیک وجود دارد. ایروبیک به عنوان یک ورزش بعد از ابدومینوپلاستی می‌تواند استقامت بدن را بهبود بخشد و شما را لاغر نگه دارد. این تمرین علاوه بر اینکه باعث تناسب اندام و زیبایی می‌شود ، از جنبه های دیگر نیز برای بدن شما مفید است و باعث افزایش ترشح آندورفین در بدن می‌شود که می‌تواند در شادی و کاهش استرس موثر باشد. در اینجا چند نمونه ورزش بعد از ابدومینوپلاستی آورده شده است:

ورزش بعد از عمل ابدومینوپلاستی
  • دویدن یا آهسته دویدن محبوب ترین ورزش هوازی است که می‌توانید انجام دهید. در اوایل بهبودی بیمار باید پیاده روی کند. با این حال ، بیماران می‌توانند ۶ تا ۸ هفته بعد از عمل تمرینات ورزشی کامل را از سر بگیرند. اگر دوست دارید در هوای آزاد به بیرون بروید و به دویدن بپردازید ، این یک روش عالی برای انجام این کار است.
  • دوچرخه سواری (با دوچرخه ثابت ، نه در خیابان!) حدود ۱.۵ ماه پس از جراحی استفاده از دوچرخه می‌تواند مفید باشد. استفاده از دوچرخه ثابت برای بیمارانی که در هنگام دویدن احساس ناراحتی می‌کنند گزینه مناسبی است. یک دوچرخه ورزشی بعد از عمل تامی تاک به شما این امکان را می‌دهد از مزایای یک تمرین هوازی و مفید قلبی بهره مند شوید ، در حالی که از ناحیه هسته بدن و زانوها خسته می‌شوید.
  • قایق خود را ردیف کنید! دستگاه های ثابت قایقرانی برای چهار تا شش هفته بعد از جراحی گزینه مناسبی برای افراد است . دستگاه قایقرانی روشی سرگرم کننده و آرامش بخش برای دوره بهبودی بعد از ابدومینوپلاستی است.

۴- تمرینات اینتروال HIIT

تمرین های هیت این روزها بسیار مرسوم است و فواید زیادی دارد. HIIT اساسا حرکت کاردیو شدید در زمان کوتاه است. حداقل یک بار در هفته ، یعنی بعد از بهبودی کامل از جراحی ، این تمرین توصیه می‌شود. این برنامه همچنین در ماه های منتهی به روز جراحی که برای شما محدودیت حرکتی وجود ندارد بسیار عالی است . بسیاری از خانم‌ها HIIT را دوست دارند زیرا سرگرم کننده است و باعث افزایش اندورفین می‌شود. کسانی که تمرینات برپی انجام می‌دهند ، ممکن است این برنامه تمرینی HIIT برای شما باشد!

۵- تمرین با وزنه و قدرتی ورزش بعد از ابدومینوپلاستی

تمرینات قدرتی دست و پا مکمل خوبی برای لاغری شکم است. می‌توانید این کارها را هم قبل و هم بعد از جراحی انجام دهید تا بدن شما در همه حالت عالی به نظر برسد. در ادامه برخی از تمرینات قدرتی ارائه شده است :

چند ماه بعد از عمل ابدو می توان ورزش کرد

ورزش های پا و بازوها بعد از ابدومینوپلاستی

گابلت اسکوات

حرکت اسکوات را به سطح بعدی ارتقا می‌دهد. یک دمبل را به صورت عمودی ، با هر دو دست بگیرید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. همزمان با پایین رفتن زانوها را به بیرون فشار داده و وزن بدن را روی پاشنه قرار دهید ، با فشار پاشنه روی زمین , زانو را کشیده و به وضعیت اولیه باز گردید.

جلو بازو دمبل

جلو بازو با دمبل حرکتی برای داشتن بازوهای تنومند است. در حالی که دمبل‌ها در دست گرفته اید ، صاف بایستید. دمبلی را انتخاب کنید که بتوانید آن را بادست خود بالا بیاورید.تمرینات بازویی متنوعی مانند کشش عضله سه سر را می‌توانید انجام دهید. از همه بهتر ، شما می‌توانید دمبل را برای استفاده در منزل خریداری کنید. وقتی می‌توانید این کار را به راحتی در اتاق نشیمن خود انجام دهید ، تمرین کردن آن بسیار آسان است.

حرکت لانگز

حرکت لانگز باعث ایجاد پاهای زیبایی می‌شود و در کنار شکم جدید شما بسیار زیبا به نظر می‌رسند. برای انجام حرکت لانچ بایستید و پاها را به اندازه عرض مفصل ران از هم باز کنید و در حالی که هسته بدن شما درگیر است یک قدم بزرگ به جلو بردارید. بدن خود را پایین بیاورید تا ران موازی زمین شود . به حالت شروع برگردید و تکرار کنید.

بسیاری از خانم‌ها می‌خواهند چربی‌های اضافی شکم و شلی پوست را از دست بدهند. کاهش وزن خوب است ، اما ورزش بعد از ابدومینوپلاستی با بالا بردن روحیه می‌تواند زندگی شما را بهبود بخشد. قبل از جراحی برای خود عادت‌های ورزشی ایجاد کنید و پس از جراحی شکم راحت تر می‌توانید برنامه‌های ورزشی خود را دنبال کنید. با گذشت زمان ، بدن جدید شما فقط بهتر و بهتر می‌شود و نتایج جراحی تامی تاک شما را بهبود می‌بخشد.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.