معرفی کلینیک لنف ادم مطهری

ورم لنفاوی یا لنف ادم یک بیماری در طولانی مدت (مزمن) است که باعث تورم در بافت های بدن می شود. این بیماری می تواند بر هر بخشی از بدن تأثیر بگذارد ، اما معمولاً در بازوها یا پاها ایجاد می شود.وقتی سیستم لنفاوی به درستی کار نکند ، ایجاد می شود. سیستم لنفاوی شبکه ای از کانال ها و غدد در بدن است که به مبارزه با عفونت و از بین بردن مایعات اضافی کمک می کند.مهم است که لنف ادم در اسرع وقت شناسایی و در کلینیک لنف ادم مطهری درمان شود. اگر درمان نشود ، می تواند بدتر شود.

علائم لنف ادم

علائم اصلی ورم لنفاوی تورم در تمام یا بخشی از اندام یا قسمت دیگری از بدن است. ممکن است لباس , جواهرات و ساعت برای آنها تنگ شود .
در ابتدا ورم ممکن است بیاید و برود. ممکن است در طول روز بدتر شود و در طول شب تسکین یابد. بدون درمان ، معمولا شدیدتر و ماندگارتر خواهد شد.

علائم دیگر در قسمت های آسیب دیده بدن می تواند شامل موارد زیر باشد:

چه عواملی باعث ابتلا به لنف ادم می شود؟

ادم لنفاوی در اثر بروز مشکل در سیستم لنفاوی ایجاد می شود ، شبکه ای از عروق و غدد در سراسر بدن گسترش یافته است. عملکرد اصلی سیستم لنفاوی کمک به مبارزه با عفونت و تخلیه مایعات اضافی از بافت ها است.
۲ نوع اصلی لنف ادم وجود دارد:

  1. لنف ادم اولیه – ناشی از ژن های معیوب که بر توسعه سیستم لنفاوی تأثیر می گذارند. این بیماری می تواند در هر سنی ایجاد شود ، اما معمولاً در دوران نوزادی ، بلوغ یا اوایل بزرگسالی شروع می شود.
  2. لنف ادم ثانویه – به دلیل صدمه به سیستم لنفاوی یا مشکل در جابجایی و تخلیه مایعات در سیستم لنفاوی بروز می کند که می تواند نتیجه یک درمان سرطان ، عفونت ، آسیب ، التهاب اندام یا عدم حرکت اندام باشد.

درمان و کنترل لنف ادم

افرادی که به بیماری لنف ادم مبتلا هستند برای درمان و شرکت در کلاس های آموزشی می توانند به کلینیک لنف ادم مطهری شیراز مراجعه کنند. این کلینیک کار خود را تحت نظارت جناب آقای دکتر عبدالرسول طالعی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی سرطان سینه ( عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز) در مهر ماه ۱۳۸۸ آغاز کرده است.

معرفی پرسنل کلینیک لنف ادم مطهری

مسئول کلینیک لنف ادم خانم دکتر زینب السادات ذاکری با آدرس zszakeri@yahoo.com هستند و کارشناسان و پرستارانی که در این کلینیک لنف از ابتدا حضور داشته اند عبارتند از :

خدمات و فعالیت های بازتوانی و لنف ادم مرکز تخصصی و فوق تخصصی درمانگاه مطهری شیراز ارائه می شود شامل :

قابل ذکر است که از آذرماه سال جاری (۱۳۹۰) دانشجویان رشته فیزیوتراپی موظف به گذراندن دوره آموزشی درمانی احتقان زدایی مختلط (CDT) به مدت یک ماه، در این کلینیک می باشد.

آدرس و شماره تلفن کلینیک لنف ادم مطهری شیراز

شهروندان محترم برای درمان لنف ادم می تواند به آدرس شیراز – خیابان زند – میدان نمازی- درمانگاه شهید مطهری – طبقه پنج مراجعه نموده و یا با شماره های :

۰۷۱-۳۶۱۲۱۲۰۸

۰۷۱-۳۶۱۲۱۰۰۰-۱

تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *