لوگو فروشگاه تب گیر
جراحی زیبایی شکم

۴ جراحی زیبایی شکم بزرگ

فهرست مطلب

جراحی زیبایی شکم

امروزه افراد زیادی از چربی اضافی در ناحیه شکم رنج می‌برند.حتی بسیاری از افراد با ورزش کردن و رژیم‌های غذایی مختلف نمی‌توانند به اندام ایده آل خود برسند برای کوچک کردن شکم و داشتن اندامی خوش فرم  انواع روش‌های عمل جراحی زیبایی وجود دارد. . روش‌های جراحی زیبایی شکم شامل لیپوساکشن,  ابدو مینوپلاستی, لیپوماتیک, و لیپولیزر است که در ادامه به آن پرداخته شده است. لازم به ذکر است که بعد از عمل جراحی زیبایی شکم پوشیدن گن اهمیت زیادی دارد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش‌های نوین و جدید پیکر تراشی است که نسبت به روش لیپوساکشن جایگاه ویژه ای دارد. این روش کاملا بی خطر و ایمن است و بدون درد و خونریزی انجام می‌شود. عمل زیبایی شکم لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دارای شکمی بزرگ و بد شکل و چربی موضعی در ناحیه پهلو, بازو و شکم هستند. در این روش با استفاده از یک میله فلزی کلیه چربی‌های اضافی تخلیه شده و امکان تزریق آن به نواحی دیگر بدن از جمله سینه و باسن برای حجیم شدن آنها وجود دارد. برای انجام عمل زیبایی شکم لیپوماتیک در ناحیه موردنظر دو سوراخ به اندازه ۲ الی ۵ میلیمتر ایجاد می‌شود و لوله‌ها از طریق آن وارد بافت چربی شده و با استفاده از ضربه سلول‌های چربی تخریب می شود و با استفاده از مکش کلیه چربی‌ها تخلیه می‌شود. خوشبختانه در این روش برخلاف روش‌های قدیمی عوارضی مانند سوختگی و یا نکروز پوست وجود ندارد. بعداز انجام عمل لیپوماتیک شما شاهد کاهش وزن خود و اندامی متناسب و خوش فرم خواهید بود و لازم است که بعد از عمل زیبایی شکم , لازم گن لیپوماتیک برای بهبودی سریعتر پوشیده شود.

فروشگاه اینترنتی تبگیر نمایندگی گن فاجاتFajate کلمبیا می‌تواند در مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی شکم  گن‌های متناسب با هر نوع عمل لیپوماتیک و یا ابدومینوپلاستی را برای شما ارسال کند. کاهش تورم و بهبودی سریعتر با خرید گن بعد از جراحی فاجات با بهترین کیفیت

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن بعد از جراحی زیبایی و گن لاغری اصل با گارانتی اصالت کالا

جراحی ابدومینوپلاستی شکم

جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی برای افرادی کاربرد دارد که در ناحیه شکم دارای افتادگی و انباشت چربی هستند و یا خانم‌هایی که در اثر چندین زایمان دارای شکمی شل و ترک‌های پوستی در این ناحیه هستند. در جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی همراه با برش و بخیه انجام می‌شود. در این روش چربی و پوست اضافه برش داده می‌شود و شکم از قسمت بالای ناف به سمت زیر شکم کشیده و جمع می‌شود. در ابدومینوپلاستی علاوه بر حذف چربی‍‌های اضافه ترمیم ماهیچه‌های آسیب دیده شکم نیز انجام می‌شود و شما شاهد شکمی تخت و خوش فرم خواهید بود و جای برش به مرور زمان محو می‌شود.

جراحی آبدومینوپلاستی شکم

جراحی لیپولیز

جراحی زیبایی شکم  لیپولیزر که به لیپولیز نیز شهرت دارد با استفاده از امواج لیزر سلول‌های چربی سوزانده و ذوب می‌شوند. این روش برای افرادی که انباشت چربی زیادی دارند توصیه نمی‌شود. برای چربی‌های موضعی ران‌ها, شکم, پهلو, غبغب و بازو بسیار مناسب است. در روش لیپولیز چربی های ذوب شده به صورت مایع از بدن تخلیه شده و قابل تزریق به نواحی دیگر بدن نمی‌باشد. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند نه تنها چربی زیادی از دست می‌دهند بلکه پوست ناحیه موردنظر را صاف و کشیده می‌کند.پس می‌توان گفت در رفع افتادگی پوست نیز بسیار موثر عمل می‌کند. استفاده از گن لاغری در تناسب اندام بسیار موثر است.

بیشتر بدانید : لیپولیز ؛ روش انجام , عوارض و مزایای لیپولیزر

جراحی لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن یکی از روش‌های قدیمی تخلیه چربی است و عملکردی مشابه لیپوماتیک دارد ولی با این تفاوت که در جراحی لیپوساکشن بافت چربی حرارت می‌بیند و از طریق مکنده از بدن خارج می‌شود. استفاده از  گن لیپوساکشن نیز در تناسب اندام بسیار موثر است.

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی؟

جراحی‌های زیبایی شکم برای افرادی مناسب است که کلا از رژیم غذایی و فعالیت‌های ورزشی برای کاهش وزن ناامید شده باشند. جراحی‌های شکم لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی تفاوت‌هایی با هم دارند و با توجه به شکل اندام شما می‌توانند کارایی متفاوتی در تناسب اندام داشته باشند و به شما برای رسیدن به اندامی متناسب کمک کنند.

 • جراحی زیبایی لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که شکم بزرگی دارند و پوست آنها قابلیت انعطاف خوبی داشته باشد به بیان دیگر بعد از تخلیه چربی پوست آنها شل و افتاده نشود. در این موارد جراحی ابدومینوپلاستی کارایی بهتری نسبت به لیپوماتیک دارد.
 • ابدومینوپلاستی فقط برای حذف چربی‌های شکم و رفع افتادگی آن کاربرد دارد در حالی که روش لیپوماتیک برای تخلیه چربی‌های موضعی شکم,بازو, پهلو, غبغب و سایر نواحی بدن که انباشت چربی کمی دارند , بهترین گزینه است.
 • در جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی به دلیل برش نواحی شکم و برداشت حجم زیاد چربی اندام و شکم ظاهر خوش فرمی به خود می‌گیرد و نسبت به لیپوماتیک یک روش تهاجمی برای تخلیه چربی محسوب می‌شود.
 • لیپوماتیک نسبت به ابدومینوپلاستی بی ضرر و کاملا ایمن است و این امکان را دارد که چربی تخلیه شده به نواحی دیگر بدن از جمله باسن تزریق شود اما در ابدومینوپلاستی برای رفع افتادگی شکم باید قسمت بالای ناف تا زیر شکم برش داده شود.
 • در جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک امکان سوختگی پوست و نکروز آن وجود ندارد در حالی که در روش ابدومینوپلاستی ممکن است جای محل برش بر روی پوست باقی بماند ولی در لیپوماتیک فقط اثر چند نقطه بر روی ناحیه موردنظر باقی می‌ماند.
 • در روش لیپوماتیک برای تخلیه چربی از بدن از لوله ای به نام کانولا  استفاده می‌شود ولی در ابدومینوپلاستی برای خارج کردن چربی و رفع افتادگی شکم از روش کاملا تهاجمی استفاده می‌شود.
عمل جراحی شکم بزرگ

لیپوماتیک یا لیپولیز؟

 • در جراحی زیبایی شکم لیپوماتیک با ایجاد لرزش توسط لوله کانولا چربی‌های انباشته شده شکسته شده و از بدن توسط مکش خارج می‌شود ولی در جراحی زیبایی لیپولیز هیچ ارتعاش یا ضربه ای به سلول چربی وارد نمی‌شود و از طریق امواج اولتراسونیک سوزانده می‌شوند و به صورت مایع, چربی از بدن تخلیه می‌شود.
 • در جراحی لیپوماتیک چربی تخلیه شده از بدن قابل تزریق به نواحی دیگر مانند سینه و باسن می‌باشد در حالی که در لیپولیز چربی خارج شده از بدن قابل استفاده نمی‌باشد.
 • در روش لیپوماتیک برخلاف لیپولیزر به دلیل اینکه چربی حرارت ندیده خطر سوختگی پوست وجود ندارد.

لیپوماتیک یا لیپوساکشن؟

 • در لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک استفاده می‌شود که در کشیدگی پوست تاثیر زیادی دارد و بعد از تخلیه چربی امکان افتادگی پوست کمتر است که در جراحی لیپوساکشن چنین قابلیتی وجود ندارد.
 • در جراحی لیپوساکشن به دلیل حرارت دیدن چربی امکان سوختگی پوست, کبودی و خونریزی وجود دارد در حالی که جراحی لیپوماتیک نسبت به آن بی ضرر و ایمن است.
 • چربی تخلیه شده در لیپوماتیک قابلیت تزریق به قست‌های مختلف بدن را دارد و لی در لیپوساکشن چون بافت چربی حرارت دیده چنین امکانی وجود ندارد.

تاثیر گن بعد از عمل جراحی زیبایی شکم

با برداشتن چربی اضافی بدن به جای آن یک فضای خالی زیر پوست ایجاد می‌شود و امکان تجمع خونابه‌ها و مایعات در زیر پوست وجود دارد بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی شکم از اهمیت زیادی دارد. گن فاجات اصل کلمبیا با داشتن الیاف ویول تکست از تخصصی ترین برندهای تولید گن می‌باشد. برای بهبود سریعتر و دادن شکل دلخواه به بدن بعد از عمل جراحی شکم استفاده از گن‌های بعد از جراحی اهمیت زیادی دارد. که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد شکل یکنواخت و صاف بر روی پوست و جلوگیری از تجمع چربی با استفاده ازگن ابدومینوپلاستی
 • با ایجاد فشار بر روی پوست سرعت کلاژن سازی افزایش می‌یابد و روند بهبود زخم‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
 • در شکل جای زخم‌ها در عمل ابدومینوپلاستی استفاده از گن تاثیر زیادی دارد.
 • با پوشیدن گن‌های فشاری پوست به بافت‌های زیرین خود می‌چسبد در نتیجه فضای خالی ایجاد شده از بین می‌رود و از تجمع مایع زیر پوست جلوگیری می‌شود.
 • پوشیدن گن بعد از عمل جراحی باعث می‌شود پوست در جای مطلوب خود قرار بگیرد و از چین خوردگی آن جلوگیری شود.
 • با پوشیدن گن گردش خون تنظیم می‌شود و از سرگیجه و افت فشار خون بعد از عمل جلوگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید : برای آگاهی بیشتر در مورد مدت زمان استفاده از گن بعد از عمل جراحی و نحوه پوشیدن آن و هرگونه سوالی که در مورد تاثیر گن در دوره نقاهت بعد از عمل زیبایی شکم دارید می‌توانید مقاله راهنمای کامل پوشیدن گن بعد از جراحی را مطالعه کنید.

حاملگی بعد از عمل جراحی زیبایی شکم

طبق نظر پزشکان بارداری بعد از عمل جراحی شکم بارداری بلامانع است ولی در رابطه با عمل جراحی ابدومینوپلاستی محدودیت‌هایی وجود دارد و بهتر است بعد از بارداری عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انجام شود چراکه بعد از بارداری در ناحیه شکم حالت افتادگی ایجاد می‌شود و دوباره نیاز به عمل زیبایی شکم هست و همچنین با عمل ابدومینوپلاستی شکم کشیده می‌شود و دیواره آن بهم دوخته می‌شود و می‌تواند در رشد جنین ایجاد اختلال کند.

بارداری و عمل زیبایی شکم

اما برعکس عمل لیپوماتیک باعث لیفت پوست می‌شود و احتمال افتادگی پوست بعد از بارداری کاهش می‌یابد و برش طولانی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود و بعد از لیپوماتیک افراد می‌توانند به راحتی بادار شوند ولی در کل توصیه می‌شود برای خوش فرم بودن شکم بهتر است عمل جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری انجام شود. در بیماران حامله می‌توان از گن بارداری استفاده کرد که از افتادگی شکم و ترک خوردگی پوست در حد زیادی جلوگیری خواهد کرد.

انواع روش‌های لیفت شکم

کاهش وزن در بسیاری از افراد باعث می‌شود که پوست در ناحیه شکم , بازو و ران شل و افتاده شود. عمل لیفت برای زیبایی ظاهری و کشیدن پوست اندام تاثیر زیادی دارد و امروزه عمل لیفت شکم خواهان زیادی دارد. روش‌های مختلفی برای کشیدن پوست شکم وجود دارد شامل:

لیفت شکم با لیزر

لیفت شکم با لیزر برای افرادی کاربرد دارد که چین و چروک کمی بر روی پوست شکم خود داشته باشند. اشعه لیزر به لایه‌های عمقی شکم نفوذ کرده و باعث گرم شدن آن می‌شود و با تحریک کلاژن سازی در بافت‌های ناحیه شکم چین و چروک‌ها برطرف می‌شوند. لیزر برای لیفت شکم یک روش غیر تهاجمی است و هیچ جای زخمی بر جای نمی‌گذارد. برای برداشتن چربی‌های انباشته شده از لیپوماتیک به صورت ترکیبی با لیزر استفاده می‌شود.

لیفت شکم با نخ

لیفتینگ با نخ بیشتر برای نواحی صورت به کاربرده می‌شود و استفاده از نخ لیفتینگ برای شکم یک روش غیر متداول است. لیفت شکم با نخ یک روش غیر تهاجمی است که تنها پوست شکم کشیده می‌شود و تاحدودی افتادگی آن برطرف می‌شود. در این روش در نواحی موردنظر چند برش کوچک با استفاده از سوزن ایجاد می‌شود و نخ لیفتینگ با استفاده از این برش‌ها در زیر پوست کاشته می‌شود . این نخ‌ها خاصیت کلاژن سازی دارند و پوست بعد از مدتی شروع به کلاژن سازی می‌کند و در نهایت پوست شکم کشیده و صاف می‌شود.

مینی لیفت شکم

مینی لیفت شکم همان جراحی ابدومینوپلاستی است اما با این تفاوت که برای افرادی کاربرد دارد که با استفاده از رژیم‌های سخت و تمرینات ورزشی چربی‌های ناحیه شکم را از دست داده اند اما پوست شکم افتاده و آویزان شده است. در این روش از عمل مینی تامی تاک می‌توان بهره برد. در این روش در قسمت تحتانی زیر شکم برش ایجاد می‌شود سپس بافت چربی و پوست اضافه برداشته می‌شود و بعد از ترمیم بافت ناحیه شکم در نهایت شکمی صاف و خوش فرم خواهید داشت.

عوارض عمل زیبایی شکم

تجربه برخی عوارض جانبی پس از جراحی زیبایی شکم طبیعی است و معمولا موقتی است.

دو عارضه جانبی شایع ، درد و تورم، یک واکنش طبیعی به روند بهبودی هستند. با این حال، اگر شدید شود یا با قرمزی همراه باشد، ممکن است نشانه عفونت یا سایر عوارض باشد و باید به پزشک مراجعه کنید.

عوارض عمل زیبایی شکم

درد

درد یکی از شایع ترین عوارض بعد از جراحی شکم است. خوشبختانه، درد به راحتی با داروهای تجویز شده یا تایید شده بدون نسخه کنترل می‌شود.

مصرف دارو طبق دستور پزشک به جای استفاده از آن در زمان درد باعث می‌شود در دوره نقاهت درد کمتری احساس کنید.

درد باید با بهبودی بدن برطرف شود. در بیشتر موارد حدود شش هفته طول می‌کشد. اگر درد کاهش نیابد یا بدتر شود، ممکن است نشانه ای از یک عارضه باشد و باید به پزشک خود اطلاع دهید.

ورم

تورم یکی دیگر از عوارض جانبی شایع جراحی شکم است که باید در طول نقاهت انتظار داشت.

تورم بخشی طبیعی از روند بهبودی است و باید با بهبودی بدن برطرف شود. پوشیدن گن بعد از جراحی طبق دستورالعمل پزشک می‌تواند به کاهش تورم و حمایت از بافت‌ها در طول بهبودی کمک کند.

کبودی

ممکن است پس از جراحی شکم میزانی کبودی در اطراف معده وجود داشته باشد. کبودی ممکن است در اثر دستکاری بافت‌ها ایجاد شود و با بهبودی بدن، معمولاً حدود دو هفته پس از جراحی، از بین می‌رود.

کبودی به دلیل جمع شدن خون در بافت‌ها ایجاد می‌شود و اغلب در مرحله اولیه به رنگ بنفش تیره ظاهر می‌شود. کبودی‌ها، قبل از محو شدن کامل، به رنگ زرد متمایل می‌شوند.

جای زخم

اگرچه اقداماتی برای به حداقل رساندن جای زخم پس از جراحی شکم انجام می‌شود اما احتمال ایجاد جای زخم بعد از جراحی وجود دارد.

میزان اسکار به نوع عمل جراحی شکم انجام شده و همچنین پاسخ هر بیمار به آسیب بستگی دارد.

با این حال ، برش‌ها معمولاً به‌ گونه‌ای ایجاد می‌شوند که با لباس زیر یا بیکینی پنهان شوند.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.