با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تخمین زده می شود که لیفت سینه با جراحی از سال ۲۰۰۰ تا کنون ۷۰ درصد افزایش یافته است. این روش اکنون از سایر درمان های جراحی سینه مانند پروتز پیشی گرفته است.

علیرغم محبوبیت روش های جراحی لیفت سینه، بسیاری از بیماران به دنبال روش های بدون جراحی هستند. در لیفت سینه بدون جراحی ، هیچ بریدگی یا برشی ایجاد نمی شود. حتی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

روش‌های غیرجراحی مطمئناً ایمن‌تر هستند، زیرا جراحی لیفت سینه ممکن است عوارض زیر را به همراه داشته باشد :

” لیفت سینه بدون جراحی ” نمی تواند نتایج چشمگیری مانند ماستوپکسی سنتی ارائه دهد. با این حال، اگر به دنبال راهی برای افزایش سایز سینه با ریسک و هزینه کمتر هستید، روش های بدون جراحی گزینه خوبی هستند.

بالا بردن سینه های افتاده بدون جراحی

در اینجا ۱۱ گزینه بدون جراحی لیفت سینه ارائه شده است که می توانید با یک جراح پوست یا زیبایی مشورت کنید تا گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

۱- لیفت سینه با نخ

در لیفت سینه با نخ آپتوس برای حرکت فیزیکی پوست اطراف سینه ها در یک حرکت رو به بالا طراحی شده است. در این روش لیفت سینه بدون جراحی از نخ های کوچک و خاردار آپتوس استفاده می کند.

بالا بردن سینه های افتاده

 

نخ ها از طریق یک سوزن توسط جراح زیبایی وارد زیر پوست می شوند. سپس نخ ها به هم محکم می شوند و به سمت بالا و به سمت استخوان ترقوه کشیده می شوند.

با وجود استفاده از نخ های کاشته شده، این روش هنوز یک لیفت سینه غیر تهاجمی است و نتایج آن تا ۲ سال باقی می ماند. بهتر از همه این است که مانند برش های سنتی باعث ایجاد جای زخم نمی شود و نخ ها در عرض ۱ تا ۲ سال حل می شوند.

۲- لیفت Caci برای سینه

در ابتدا لیفت سینه Casi برای درمان آسیب عضلانی ایجاد شد که عضلات سینه شما را هدف قرار می دهد. جراح با استفاده از یک دستگاه دستی، پالس های الکتریکی را روی ماهیچه های اطراف سینه شما متمرکز می کند. در نهایت ماهیچه‌های سینه منقبض می شود که می تواند به رفع افتادگی سینه کمک کند.

مانند هر شکل دیگری از تقویت عضلانی، نتایج این روش به زمان و فرکانس بستگی دارد. یک جراح احتمالا چند جلسه در هفته را به مدت چندین هفته تجویز می کند که شاهد نتایج کامل آن باشد.

۳- لیفت سینه با لیزر

لیزر درمانی از پرتوهای انرژی پرقدرت برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می کند و در عین حال تولید کلاژن را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل از لیزر درمانی معمولا برای درمان پیشرفته چین و چروک، لکه های ناشی از افزایش سن و جای زخم استفاده می شود.

در بالا کشیدن سینه با لیزر افزایش تولید کلاژن می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را در ناحیه قفسه سینه افزایش دهد، اما هر گونه نتایج “لیفتینگ” در بهترین حالت موقتی و جزئی خواهد بود و تکرار و ادامه درمان برای دیدن نتایج قابل توجه ضروری است.

لیفت سینه با لیزر

 

بخشی از مشکل این است که رباط‌ های بافت سینه‌ مانند صورت ساخته نمی‌شوند، بنابراین ممکن است نتایج لیفت سینه با پوست صورت متفاوت باشد.

در لیفت سینه با لیزر خطرات زیر را به همراه دارد:

 • جای زخم
 • خونریزی
 • درد
 • تغییر رنگ پوست نیز امکان پذیر است.

۴- ترماژ برای بالا بردن سینه

ترماژ نوع دیگری از روش های تحریک کلاژن است که از امواج رادیویی برای سفت شدن فیبرهای پروتئینی در پوست شما استفاده می کند.

در طول این فرآیند لیفت سینه بدون جراحی ، یک جراح زیبایی از دستگاهی به نام ترماکول استفاده می کند که باعث انتقال امواج رادیویی به لایه های عمیق تر پوست می شود. بلافاصله بعد از درمان ترماژ، احتمالاً پوست سفت‌تری خواهید داشت.

فیبرهای کلاژن سفت شده در ناحیه قفسه سینه می تواند در بهبود خطوط طبیعی بدن شما موثر باشد. با این حال، باید درمان خود را ادامه دهید ، زیرا این اثرات موقتی هستند. ترماژ برای افتادگی خفیف سینه بهترین عملکرد را دارد.

درمان افتادگی سینه

 

۵. دستگاه Renuvion/J-Plasma

این دستگاه یک فناوری جدید و کم تهاجمی برای سفت کردن و لیفت پوست است. انرژی سرد پلاسمایی باعث انقباض پوست و همچنین تولید کلاژن جدید می شود.

برخلاف جراحی بدن این دستگاه باعث جوانسازی ناحیه موردنظر می شود و خطوط طبیعی بدن را با استفاده از گاز هلیوم یونیزه شده با انرژی فرکانس رادیویی (RF) مشخص می کند.

مانند ترماژ، در این روش جراح پلاستیک یک پروب را زیر پوستی که نیاز به لیفت دارد قرار می دهد و آن را با انرژی پلاسما درمان می کند.

بلافاصله تغییرات جزئی در پوست حاصل می شود. اما برای نتایج بیشتر به چند ماه زمان نیاز است که کلاژن جدید ساخته شود. معمولا فقط یک درمان لازم است.

۶. لیفت سینه ومپایر یا خون آشام

لیفت سینه خون آشام (VBL) یک روش ضد پیری و لیفت سینه بدون جراحی است که از پلاسمای غنی شده از پلاکت (PRP) خون استفاده می شود. هدف کلی VBL این است که سینه های شما کمی لیفت شود مانند پوشیدن سوتین جک دار.

لیفت سینه ومپایر

 

در حالی که این روش به خودی خود افتادگی سینه ها را درمان نمی کند، اما می تواند با کمک افزایش گردش خون همراه با چین و چروک و جای زخم کمتر باعث لیفت سینه ها شود.

مانند سایر روش های زیبایی، VBL توسط جراحان زیبایی و پوست انجام می شود. نتایج به تدریج در عرض چند ماه مشاهده می شود و نتایج کلی تا چند سال باقی می ماند.

VBL برای زنان باردار یا شیرده یا کسانی که سابقه سرطان سینه دارند توصیه نمی شود.

۷. تزریق بوتاکس برای لیفت سینه

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) باعث شل شدن عضلات زیر پوست می شود که می تواند در صاف شدن سطح پوست موثر باشد. بوتاکس اولین بار برای درمان خطوط ریز و چین و چروک در بازار معرفی شد. از آن زمان، استفاده از آن برای درمان میگرن مزمن نیز تایید شده است.

در حالی که برخی از پزشکان ممکن است از تزریق بوتاکس در ناحیه سینه‌ای برای جلوگیری از خمیدگی شانه‌ها استفاده کنند، اما این درمان به عنوان یک روش لیفت سینه توسط FDA تایید نشده است. نتایج جزئی هستند و تا ۴ ماه ماندگاری دارند.

۸. رفع افتادگی سینه با فیلرهای پوستی

سایر تزریق‌های مورد استفاده برای صورت ، برای ناحیه سینه در نظر گرفته می‌شوند که شامل فیلرهای پوستی (بافت نرم) بر پایه اسید هیالورونیک (HA) مانند رستیلن است.

فیلرهای پوستی برای لیفت سینه

 

رایج ترین فیلر پوستی برای لیفت سینه اسکالپترا (Sculptra) است که یک اسید لاکتیک پلی-L است. در صورت تزریق چندین ماه طول می کشد. بدن را برای تولید کلاژن جدید در ناحیه تحت درمان تحریک می کند. معمولاً برای مشاهده نتایج و رفع افتادگی سینه به چندین درمان نیاز دارد.

فیلرهای زیبایی در حالی که تهاجمی نیستند اما به دلیل نبودن مطالعات کافی در مورد اثربخشی آنها، به عنوان درمان مناسب برای ناحیه سینه در نظر گرفته نمی شوند.

همچنین، لطفاً توجه داشته باشید که تمام فیلرهای پوستی ذکر شده در اینجا برای تزریق در سینه مورد تایید FDA نیستند.

۹- ورزش برای سفت شدن سینه

ورزش نه تنها به کوچک شدن سلول‌های چربی بدن کمک می‌کند، بلکه انواع خاصی از ورزش نیز می‌تواند باعث تقویت و فرم دهی عضلات بدن شود. تمرینات بالاتنه، مانند پوش آپ و پشت بازو دیپ ، به تقویت عضلات سینه کمک می کند.

برای هدف قرار دادن بیشتر ماهیچه های قفسه سینه می توانید سه تمرین برتر زیر را امتحان کنید:

 • پرس سینه هالتر روی نیمکت
 • دستگاه باترفلای
 • کراس اور سیم کش خمیده رو به جلو

در حالی که تمرین قفسه سینه ماهیچه های شما را تقویت و خوش فرم می کند اما هیچ تمرینی به اندازه جراحی و سایر روش های زیبایی نمی تواند باعث لیفت سینه شود.

درعوض، اگر پوست خاصیت ارتجاعی داشته باشد و میزان افتادگی آن خفیف باشد، ممکن است تمرینات قفسه سینه موثر باشند. اگر برای کار با دستگاه مبتدی هستید می توانید از یک مربی کمک بگیرید.

ورزش برای سفت شدن سینه ها

 

۱۰. یک سوتین جدید را امتحان کنید.

سوتین ها برای راحتی و فرم دادن سینه استفاده می شوند و حتی ممکن است برای سرگرمی رنگ ها و پارچه های مختلفی انتخاب شود.

وقتی نوبت به لیفت سینه‌ها می‌رسد، یک سوتین جدید می‌تواند یکی از مقرون به صرفه‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه‌های موجود باشد. پوشیدن سوتین مناسب همچنین می تواند در وهله اول از افتادگی سینه ها جلوگیری کند.

تنها راهی که می توانید بفهمید که آیا به سایز جدید سوتین نیاز دارید یا خیر، اندازه گیری درست است.

۱۱. کرم برای لیفت سینه ها

همانطور که این کرم ها برای به حداقل رساندن افتادگی پوست صورت استفاده می شوند، کرم های فرم دهنده نیز برای گردن و سینه شما طراحی شده اند. این کرم‌ها به شما کمک می‌کنند تا در عین حال خطوط ظریف و لکه‌های پیری را به حداقل برسانید.

در حالی که گزینه‌های ارزان‌تر مانند کرم های فرم دهنده در کوتاه‌مدت نمی تواند باعث لیفت سینه شود. در عوض، پوست تحت درمان اطراف سینه‌ها ممکن است سفت‌تر و صاف تر به نظر برسد.

کرم برای رفع افتادگی سینه

 

عوارض رفع افتادگی سینه بدون جراحی

در حالی که لیفت سینه بدون جراحی نسبت به گزینه های جراحی کمتر تهاجمی است، اما هنوز هم می تواند عوارض جانبی کمی داشته باشد. بنابراین، اگر بدون هیچ زمان استراحتی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید از علائم سوزش، قرمزی یا ناراحتی شدید تعجب نکنید.

در اینجا چند مورد از شایع ترین عوارضی که ممکن است بعد از لیفت سینه بدون جراحی ایجاد شود، ارائه شده است.

ناراحتی موقت در لیفت سینه

در برخی از انواع لیفت سینه بدون جراحی، سوزش مانند قرمزی، کبودی، تورم یا ناراحتی ممکن است در روزهای بعد از عمل ایجاد شود.

به عنوان مثال، در لیفت سینه با نخ آپتوس ، ممکن است باعث قرمزی در مناطقی شود که نخ ها به آن وارد شده اند. یا با لیفت سینه Caci ممکن است بعد از آن احساس درد داشته باشید. حتی پوشیدن سوتین جدید می تواند باعث تحریک پوست یا درد عضلانی شود.

با این حال، در بیشتر موارد، ناراحتی باید موقتی باشد. اگر متوجه درد، تورم یا سوزش پوست شدید که بیش از چند روز طول بکشد، توصیه می کنیم با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض مربوط به بوتاکس

اگر برای لیفت سینه بوتاکس را انتخاب کنید ، عوارض طبیعی آن ممکن است شامل:

 • کبودی جزئی
 • خستگی
 • درد
 • ورم
 • واکنش های آلرژیک

بیشتر واکنش های بوتاکس موقتی و خفیف هستند، اما در صورت شدید شدن عوارض ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض لیفت سینه بدون جراحی

 

آسیب عضلانی

اگر تصمیم دارید ماهیچه های قفسه سینه خود را با ورزش تقویت کنید، مراقب باشید که بیش از حد با عضلات خود کار نکنید. ورزش بیش از حد یک گروه عضلانی می تواند منجر به کشیدگی یا کشیده شدن عضلات شود.

نتایج لیفت سینه بدون جراحی با جراحی سنتی متفاوت است، اما اگر نمی خواهید تحت ماستوپکسی کامل قرار بگیرید، ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشند.

اگر نمی‌خواهید جراحی کنید، از جراح پلاستیک خود در مورد سایر گزینه‌های لیفت سینه که ممکن است مناسب شما باشد ، صحبت کنید.صرف نظر از اینکه چه تصمیمی می گیرید، انتخاب یک جراح پلاستیک باتجربه و دارای گواهی معتبر اهمبت زیادی دارد.

مراقب هرگونه عملی باشید که با کمترین کار به شما وعده تغییرات چشمگیری در لیفت سینه بدون جراحی می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *