لوگو فروشگاه تب گیر
زنجبیل و لاغری

زنجبیل برای لاغری {طرز تهیه دمنوش زنجبیل }

فهرست مطلب

زنجبیل یک گیاه گلدار است که بیشتر برای ریشه آن کشت می‌شود ، ماده‌ای برای پخت و پز است. زنجبیل همچنین التهاب را کاهش می‌دهد ، هضم غذا را تحریک می‌کند و اشتهای شما را کاهش می‌دهد. این خواص باعث می‌شود برخی از افراد باور کنند که زنجبیل برای لاغری مناسب است. ادبیات پزشکی نشان می‌دهد که زنجبیل می‌تواند همراه با یک رژیم غذایی سالم و ورزش برای رسیدن به وزن سالم به شما کمک کند. هنگامی که هدف کاهش وزن است ، زنجبیل به طور معمول با مواد دیگر ترکیب می‌شود. نحوه استفاده از زنجبیل برای کاهش وزن ، محدودیتهای تأثیر آن در لاغری و بهترین ترکیبات از جمله سرکه سیب با زنجبیل برای لاغری که باید در نظر داشته باشید ، بررسی خواهیم کرد.

زنجبیل و لاغری

زنجبیل حاوی ترکیباتی به نام‌های جینجرول و شوگاول است. این ترکیبات هنگام مصرف زنجبیل چندین فعالیت بیولوژیکی را در بدن تحریک می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که چاقی می‌تواند استرس و التهاب ایجاد کند. استرس در اثر آسیب رادیکال‌های آزاد در بدن ایجاد می‌شود. خواص آنتی اکسیدانی زنجبیل به کنترل این رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند و خواص ضد التهابی آن می‌تواند با التهاب مقابله کند.

این خواص زنجبیل مستقیماً به اضافه وزن پاسخ نمی‌دهد ، اما در حالی که تلاش می‌کنید وزن خود را به یک عدد سالم برسانید , زنجبیل می‌تواند از آسیب قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی اضافه وزن جلوگیری کند. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که زنجبیل می‌تواند در کاهش وزن نیز نقش داشته باشد. یک مطالعه کوچک نشان داد که مردان دارای اضافه وزن که زنجبیل مصرف می‌کردند مدت طولانی تری احساس سیری داشتند.

سرکه سیب و زنجبیل برای لاغری

مطالعات انجام شده در مورد فواید کاهش وزن زنجبیل نشان می‌دهد که زنجبیل تأثیر قابل توجهی بر وزن بدن و چربی شکم دارد. جینجرول‌ها فعالیت‌های بیولوژیکی خاصی را در بدن تحریک می‌کند. آنها دارای اثر ضد چاقی هستند. به هضم سریع غذا کمک می‌کند و بدن را تحریک می‌کند تا غذا را از طریق روده بزرگ هضم کند. منبع معتبر نشان می‌دهد که جینجرول می‌تواند سطح قند خون شما را تثبیت کند. ثابت نگه داشتن قند خون می‌تواند کلید کاهش وزن باشد.

سرکه سیب و زنجبیل برای لاغری

سرکه سیب به خودی خود خاصیت کاهش وزن دارد. استفاده از آن به همراه زنجبیل می‌تواند اثر ضد قند خون و آنتی اکسیدانی هر دو ماده را تقویت کند. سرکه سیب همچنین پروبیوتیک‌های قدرتمندی را وارد ترکیب کند که می‌تواند سلامت روده را هنگام تلاش برای کاهش وزن بهبود بخشد.

نحوه استفاده از ترکیب سرکه سیب و زنجبیل برای کاهش وزن

ساده‌ترین راه برای دریافت این دو ماده در رژیم غذایی این است که آنها را با هم مخلوط کرده و بنوشید. می‌توانید چای زنجبیل را با دم کردن آن در آب داغ آماده کنید و قبل از افزودن سرکه صبر کنید که خنک شود. آبی که خیلی گرم باشد باکتری‌های سرکه را از بین می‌برد و شما اثر پروبیوتیک آن را از دست خواهید داد. کمی عسل یا مقداری لیمو به ۱ فنجان (۸ اونس) چای دم کرده زنجبیل اضافه کنید ، ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را به آن اضافه کنید و بنوشید. این چای را یک بار در روز ، صبح قبل از غذا بخورید ، تا بیشترین مزیت سرکه سیب را تجربه کنید.

زنجبیل و لیمو ترش برای لاغری

هنگامی که برای کاهش وزن زنجبیل و لیمو را با هم مصرف می‌کنید ، برای حفظ سلامتی بدن بسیار مفید است. آب لیمو علاوه بر اینکه حاوی مقدار زیادی ویتامین C است ، می‌تواند در کاهش اشتها موثر باشد.

طرز تهیه دمنوش زنجبیل و لیمو برای لاغری

طرز تهیه دمنوش زنجبیل و لیمو برای لاغری

افزودن مقداری لیمو به چای زنجبیل یا نوشیدنی آن می‌تواند به مصرف مایعات بیشتر کمک کند. همچنین باعث می‌شود بدن شما هیدراته بماند و احساس سیری طولانی مدتی داشته باشید. همچنین در روند کاهش وزن موثر است. نوشیدنی سالم زنجبیل و لیموترش را دو یا سه بار در روز بنوشید تا خاصیت آبرسانی و کاهش اشتها در زنجبیل و لیمو را به حداکثر برسانید.

زنجبیل و چای سبز برای کاهش وزن

چای سبز خاصیت لاغری دارد. چای سبز به دلیل شواهدی مبنی بر افزایش متابولیسم ، یک منبع محبوب در مکمل‌های کاهش وزن است.

نحوه استفاده از چای سبز و زنجبیل برای لاغری

می‌توانید زنجبیل ساییده شده را به چای سبز داغ به عنوان راهی برای ترکیب اثرات قدرتمند هر دو ماده اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید یک کیسه چای زنجبیل و یک کیسه چای سبز را با هم استفاده کنید و مقداری آب به آن اضافه کنید تا دم کرده آن خیلی غالب نباشد. یک یا دو بار در روز بنوشید ، به خاطر داشته باشید که چای سبز حاوی کافئین است.

آب زنجبیل برای کاهش وزن

نوشیدن آب زنجبیل روش دیگری برای استفاده از مزایای کاهش وزن آن است. برای رقیق شدن و طعم تند زنجبیل خالص باید آن را با مواد دیگر ترکیب کنید. این مواد اضافی شامل عسل ، آب لیمو و آب که خاصیت آبرسانی ، آنتی اکسیدانی و تقویت کننده سیستم ایمنی دارند.

آب زنجبیل برای کاهش وزن

نحوه استفاده از آب زنجبیل برای کاهش وزن

می‌توانید آب زنجبیل را در خانه تهیه کنید ، به آن آب لیمو ، عسل یا هر شیرین کننده طبیعی دیگری اضافه کنید. زنجبیل تازه پوست نشده (تقریبا ۱/۳ پوند را که خرد شده اند) در مخلوط کن به همراه حدود ۱ فنجان آب مخلوط کنید و اگر دوست دارید مخلوط را صافی رد کنید. عصاره زنجبیل به سایر مواد خود اضافه کنید ، با نعنا تزئین کنید و مکعب‌های یخ را به دلخواه اضافه کنید. نوشیدن یک یا دو بار در روز به عنوان سرکوب کننده اشتها.

پودر زنجبیل برای کاهش وزن

در مقایسه با زنجبیل تازه ، زنجبیل آسیاب شده خشک (پودر زنجبیل) مقدار بیشتری از ترکیباتی به نام شوگاول دارد. این ترکیبات می‌تواند خاصیت مبارزه با سرطان و ضد التهابی داشته باشند.

نحوه استفاده از پودر زنجبیل

می‌توانید پودر زنجبیل را به شکل کپسول مصرف کنید یا آن را در آب مخلوط کنید تا یک نوشیدنی پودر زنجبیل درست کنید. همچنین می‌توانید روی غذای خود پودر زنجبیل بپاشید. مصرف یک قاشق غذاخوری پودر زنجبیل در حالت خام ممکن است باعث سو هاضمه شود و طعم آن بسیار قوی است.

نحوه استفاده از پودر زنجبیل

مزایای زنجبیل برای سلامتی بدن

زنجبیل علاوه بر کمک به روند لاغری ، مزایای سلامتی دیگری نیز دارد ، از جمله:

  • تنظیم کورتیزول (معروف به “هورمون استرس”)
  • حرکات روده ای بیشتر و منظم تر
  • افزایش انرژی
  • کاهش خطر بیماری قلبی
  • بهبود عملکرد حافظه و مغز
  • عملکرد سیستم ایمنی بدن بهبود یافته است.

موارد احتیاطی هنگام استفاده از زنجبیل برای کاهش وزن

استفاده از زنجبیل کلا برای اکثر افراد برای کاهش وزن بی خطر است. برخی عوارض جانبی مانند یبوست و نفخ شکم را تجربه می‌کنند. زنجبیل ممکن است جریان صفرا را از کیسه صفرا افزایش دهد و به همین دلیل پزشکان به افرادی که بیماری کیسه صفرا دارند توصیه می‌کنند که در مصرف زنجبیل احتیاط کنند.همچنین در مواردی که درباره استفاده از زنجبیل در دوران بارداری می‌دانیم یک شکاف وجود دارد ، اگرچه برخی از متخصصان سلامتی زنجبیل را برای حالت تهوع به کسانی که باردار هستند توصیه می‌کنند. اما در صورت شیردهی یا بارداری ، یا اگر از داروهای رقیق کننده خون (ضد انعقاد) استفاده می‌کنید قبل از استفاده از زنجبیل با پزشک خود مشورت کنید.

زنجبیل پتانسیل خود را به عنوان ماده‌ای برای کمک به کاهش وزن نشان داده است. وقتی زنجبیل را همراه با سایر مواد آنتی اکسیدانی ، تثبیت کننده قند خون و ضد التهاب مصرف می‌کنید ، عدد ترازو به سمت وزن سالم حرکت می‌کند. اما زنجبیل به تنهایی نمی‌تواند اضافه وزن شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد . داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم هنوز هم برای کاهش کلی وزن ضروری است. در مورد نگرانی‌هایی خود در مورد اضافه وزن با پزشک صحبت کنید و به یاد داشته باشید که هیچ ماده جادویی وجود ندارد که باعث کاهش وزن شود.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.