لوگو فروشگاه تب گیر
بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

بارداری بعد از ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی شکم

فهرست مطلب

آیا می توانم بعد از عمل ابدومینوپلاستی باردار شوم ؟

جراحان زیبایی توصیه می کنند بچه داری را تمام کنید و بعد از آن عمل زیبایی انجام دهید ، که این روش کاملا استاندارد است. اکثر جراحان پلاستیک و جراحان متخصص کانتورینگ بدن معمولا همبن توصیه را دارند.

شاید شما تصمیم گرفته باشید که ، خوب ، من سه بچه یا دو بچه یا یک بچه داشته ام و تمام. دیگه ندارم وقت آن است که عمل زیبایی انجام دهم. با این حال ، زنان می توانند بعد از ابدومینوپلاستی باردار شوند. این ممکن است بارداری برنامه ریزی شده یا برنامه ریزی نشده باشد.

آیا می توانم بعد از عمل ابدومینوپلاستی باردار شوم ؟

 

آیا کسی بعد از جراحی زیبایی شکم باردار شده است ؟

بله باردار شده اند و کاملا در اسناد پزشکی وجود دارد. مطالعه موردی در مورد ۹۲ زن که بعد از ابدومینوپلاستی باردار شده اند ، وجود دارد. موارد دیگری نیز در این زمینه وجود داشته است که مربوط به حاملگی بعد از جراحی زیبایی شکم می باشد.

آیا باردار شدن پس از جراحی شکم ایمن است؟

یک مقاله تحقیقی در آگوست سال ۲۰۲۰ ، ۹۲ زن را که پس از جراحی زیبایی شکم باردار شده اند را مورد بررسی قرار داد. آن مطالعه نشان داد بارداری بعد از ابدومینوپلاستی بی خطر است و هیچ یک از زنان دچار مشکل نشده اند .

در این مقاله به جنبه های زیبایی اشاره نشده است ، اما نتایج آن نشان می دهد که تمام طول بارداری برای جنین بی خطر است. همچنین هیچ مشکلی در مورد زایمان نوزاد پس از انجام ابدومینوپلاستی در گذشته گزارش نشده است.

نرخ زایمان سزارین برای بیماران پس از جراحی زیبایی شکم اندکی افزایش یافته است ، اما به طور کلی در آنجا مسئله زایمان مطرح نبوده است. تحقیقات دیگری در گذشته اسناد پزشکی بیانگر آن است که داشتن یک نوزاد پس از جراحی ابدومینوپلاستی بی خطر است.

تا آنجا که ما می دانیم ، به نظر می رسد از نظر پزشکی هم برای مادر و هم برای نوزاد بی خطر باشد ، اما باید از نزدیک تحت نظر باشید.

حتما بخوانید : مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی و کارهایی که باید بعد از عمل ابدو انجام داد ؟ 

آیا ابدومینوپلاستی روی باروری تاثیر می گذارد ؟

نه. عمل زیبایی شکم ابدو مینوپلاستی تاثیری روی باروری ندارد. عمل زیبایی تامی تاک شامل جراحی در حفره شکم که زیاد عمیق نیست و بیشتر روی سطح پوست انجام می شود.

حتی ابدومینوپلاستی با ترمیم عضلات شکم تنها شامل لایه بالایی عضلات شکم است. ابدومینوپلاستی با ترمیم فتق نیز خیلی در عمق شکم فرو نمی رود.

حتی سایر جراحی های شکم که در اعماق آن انجام می شود بعید به نظر می رسد که در باروری تأثیر بگذارد. جراحی ابدومینوپلاستی اندام های تولید مثل را درگیر نمی کند ، بنابراین باروری را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

آیا ابدومینوپلاستی روی باروری تاثیر می گذارد ؟

 

حتی اگر بیمار تحت عمل جوانسازی واژن مانند سفت شدن عضلات واژن یا ترمیم کف لگن باشد ، بر اساس آنچه امروز می دانیم ، بر کیفیت یا باروری تخمک های زن تأثیر نمی گذارد.

در حالی که بیشتر زنان بعد از جراحی زیبایی شکم باردار نمی شوند ، این معمولاً به انتخاب آنها صورت می گیرد. اگر شما در مورد باردار شدن مجدد خانمها بعد از ابدومینوپلاستی چیزی نشنیده اید ، شاید به این دلیل باشد که آنها تصمیم گرفته اند بارداری را با استفاده از داروهای ضد بارداری پیشگیری کنند زیرا خانواده خود را تشکیل داده اند.

بیشتر زنانی که عمل زیبایی شکم ابدومینوپلاستی انجام می دهند , قصد بارداری مجدد ندارند و آماده اند بدن خود را اصلاح کنند. آنها نمی خواهند با بارداری مجدد ، نتیجه عمل ابدومینوپلاستی را دچار مشکل کنند.

بهبودی سریع با گن بعد از جراحی فاجات

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

آیا بلافاصله بعد از ابدومینوپلاستی می توانم باردار شوم ؟

اگرچه از نظر فنی امکان باردار شدن در هر زمان پس از جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی وجود دارد ، بهتر است حداقل ۱۲ ماه بعد از عمل زیبایی شکم برای بارداری مجدد صبر کنید.

در حالت ایده آل ، قبل از تصمیم برای عمل جراحی ، بچه دار شدن به پایان می رسد. اما اگر بعد از عمل می خواهید بچه های بیشتری داشته باشید ، حداقل یک سال انتظار برای بارداری مجدد به نفع شماست.

بدن پس از جراحی برای بهبودی به زمان نیاز دارد. زمان لازم است تا جای زخم ها بهبود یابد و همه چیز برطرف شود. شکم می تواند برای چند ماه حساس باشد. بنابراین ممکن است برای کاهش تورم آن به زمان نیاز داشته باشید.

بارداری ساییدگی و شکاف زیادی روی شکم ایجاد می کند. اگر اخیراً عمل ابدومینوپلاستی انجام داده باشید ، ممکن است احساس بسیار ناخوشایندی باشد.

بافت ها به طور کامل بهبود نیافته اند انتظار حداقل ۱۲ ماه برای جمع شدن شکم ، زمان ایده آلی است برای کسانی که قصد بارداری مجدد دارند. اگر زودتر باردار شوید ، باید تحت نظر پزشک باشید.

آیا بلافاصله بعد از ابدومینوپلاستی می توانم باردار شوم ؟

 

آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی نتایج آن را خنثی می کند؟

بله ، احتمالاً باعث بروز مشکلاتی مانند زیبایی می شود که در بارداری اول تجربه کردید. اگرچه در این تحقیق هیچ موردی وجود ندارد که نشان دهد بارداری بعد از جراحی شکم ناامن است ، اما اگر باردار شوید یا وزن زیادی کاهش دهید ، ممکن است دوباره پوستتان شل شود.

به احتمال زیاد ،روی بافت ها بدن اثار ترک و کشیدگی وجود خواهد داشت ، دقیقاً مانند آنچه در زنان بارداری که هرگز عمل ابدومینوپلاستی نداشته اند. این علائم می تواند اتفاق بیفتد بدون توجه به اینکه عمل زیبایی تامی تاک انجام داده اید یا خیر.

ترک پوستی و شل برای بسیاری از خانم ها فقط بخشی از بارداری است.

جدایی عضلات شکم – اتفاقی رایج در زنان باردار – همچنین ممکن است دوباره رخ دهد. اگر در بارداری اول آن را داشته باشید ، احتمالاً دوباره به آن مبتلا خواهید شد.

با این حال ، مطالعات موردی اسناد پزشکی نشان می دهد که جداسازی عضله ab معمولاً برای بیمارانی که در گذشته تحت عمل ابدومینوپلاستی بوده اند (یا شکم با استفاده از ترمیم عضله ab) ، بد نیست.

بنابراین اگر در دوران بارداری عضلات شما از هم جداشده اند ، سپس عمل ابدومینوپلاستی انجام دهید و بعد از آن دوباره باردار شوید ، احتمالاً در این زمان عضلات شکم کشیده یا از هم جدا نخواهند شد. که می تواند یک مزیت زیبایی باشد. اما باز هم ، تحقیقات زیادی در این مورد انجام نشده است.

حتما بخوانید :  ۱۱ روش تضمینی برای پیشگیری و درمان ترک شکم در دوران بارداری

اگر بعد از جراحی تامی تاک با ترمیم عضله باردار شوم ، چه می شود؟

جدا شدن عضلات شکم یا افزایش وزن بعد از بارداری امری طبیعی است. عضلات سطحی شکم – چیزی که ما از آن به عنوان “شکم شش تکه” یاد می کنیم – لایه بالایی شکم با چندین گروه عضله است که آناتومی شکم را تشکیل می دهند.

عضلات سطحی شکم اغلب در امتداد بافت همبند رشته ای در مرکز شکم کشیده یا جدا می شوند. که یک خط عمودی است که دو طرف “شش عضله” را در وسط شکم به هم متصل می کند.

از آنجا که شکم در دوران بارداری به سمت بیرون برآمده است ، فشار زیادی را به این بافت پیوندی وارد می کند. بعد از بارداری ، شکم کوچک می شود. اما بافت عضله پیوندی اغلب شل می ماند.

جراحی تامی تاک با ترمیم عضله

 

وقتی به شکم نگاه می کنید ، می توانید آن را مشاهده کنید زیرا نزدیک به سطح پوست است و می تواند باعث ضعف عضلات هسته ای ، ثبات بدن ، کمردرد و شکمی بد شکلشود. برای رفع این مشکل از ابدومینوپلاستی به همراه ترمیم عضلات شکم استفاده می شود.

که به عنوان چین عضلانی شناخته می شود. عضلات در خط وسط به پشت بخیه زده می شوند. این کار باعث سفت شدن عضلات شکم و فاصله بین عضلات آن بعد از بارداری می شود. حالا که عضله ثابت است ، اگر دوباره باردار شوید چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ این است که عضله ممکن است دوباره کشیده شود ، اما مطالعات موردی پزشکی نشان می دهد که معمولاً به اندازه قبل از انجام ابدومینوپلاستی نیست. بنابراین اگر یک حاملگی بدون برنامه بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی اتفاق بیفتد ، می تواند یک مزیت باشد.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.