لوگو فروشگاه تب گیر
لیفت بازو بدون جراحی

لیفت بازو با نخ

فهرست مطلب

لیفت بازو با نخ روش سنتی و بدون جراحی لیفت بازو است که از گذشته برای برطرف کردن افتادگی و شل شدگی بازو انجام می‌شود. در این روش با گذاشتن نخ مخصوص روی پوست و کشش مناسب آن، جلوی افتادگی و چین و چروک های پوست بازو را می‌گیرند. این روش بدون هیچ برش و زخمی است و نخ های گذاشته شده بر روی پوست نیز بعد از دو ماه تجزیه شده و از بین می‌روند. این نخ‌ها باعث می‌شوند تا سلول های فیبروبلاست پوست شروع به تولید کلاژن کنند و بعد از گذشت ۸ ماه منجر به سفت شدن پوست بازو شوند.

لیفت بازو با نخ چگونه انجام می‌شود ؟

لیفت بازو با نخ یک روش زیبایی نوآورانه است که برای رفع افتادگی یا شلی پوست روی بازوها طراحی شده است. این درمان با استفاده از نخ های زیست سازگار ساخته شده از مواد پلی دیوکسانون انجام می‌شود که جایگزینی برای روش های جراحی سنتی لیفت بازو است.

در طول این روش، یک پزشک با استفاده از کانول، نخ‌ها را زیر سطح پوست قرار می‌دهد. این نخ‌ها دارای خارهای کوچکی هستند که درون بافت لنگر می‌اندازند و به بافت اجازه می‌دهند کشیده شود و در موقعیت خود قرار گیرند. در نتیجه، سفت کردن بازو بدون جراحی با نخ باعث لیفت و سفت شدن متوسط پوست می‌شود و به بهبود شلی و بافت کلی بازوها کمک می‌کند.

لیفت بازو با نخ

یکی از مهمترین مزایای این روش، حداقل دوره نقاهت و بهبودی نسبتاً سریع در مقایسه با جراحی لیفت بازو است. بیماران معمولاً می‌توانند فعالیت های روزانه خود را مدت کوتاهی پس از عمل از سر بگیرند. علاوه بر این، نتایج به تدریج در طول زمان با تولید کلاژن جدید بهبود می‌یابند که منجر به سفت شدن بیشتر پوست و کانتورینگ صورت می‌شود.

بیشتر بدانید: جراحی لیفت بازو براکیوپلاستی

آیا لیفت با نخ می‌تواند بازوهای شل و افتاده را بهبود بخشد؟

با افزایش سن یا تغییر وزن افراد، نواحی خاصی از بازو به دلیل کاهش قابلیت ارتجاعی پوست دچار افتادگی می‌شود. نخ‌های PDO یکی از گزینه‌های بدون جراحی موجود در بازار است که باعث بهبود ظاهر بازوهای شل و آویزان میشود. به دلیل نیازهای هر فرد و آناتومی منحصر به آن ، لیفت با نخ بازو ممکن است از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. درمان‌ها معمولاً شامل نخ‌های خاردار، نخ‌های صاف، ترکیبی از دو نوع نخ و درمان ترکیبی با سایر روش‌ها است.

نخ های خاردار: این نخ‌ها برای نواحی با افتادگی خفیف تا متوسط ایده آل هستند. نخ های خاردار دارای خارها یا قلاب های کوچکی هستند که به بافت چسبیده و برای لیفت آن به سمت بالا استفاده می‌شود. تغییر موقعیت و کشیدن بافت می‌تواند باعث رفع افتادگی پوست شود.

نخ های صاف: نخ های صاف به صورت سطحی زیر پوست قرار می‌گیرند. آنها هیچ خاری برای لیفت پوست ندارند. درعوض، کاربرد اصلی آن حمایت ساختاری از نخ های خاردار و تحریک تولید کلاژن برای سفت شدن و جوان سازی پوست در طول زمان است.

درمان ترکیبی: در بسیاری از موارد، ترکیبی از نخ‌ها و سایر درمان‌ها ممکن است برای رفع جنبه‌های مختلف افتادگی بازو استفاده شود.

برای بعد از عمل لیفت بازو استفاده از گن بازو می‌تواند در بهبودی سریعتر و بدون ناراحتی تاثیر زیادی داشته باشد. گن بازو فاجات با بهترین کیفیت و طراحی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. تنوع طراحی فاجات بی نظیر است و از همه لحاظ نیازهای شما را برطرف می‌کند.

آیا روش های لیفت بازو بدون جراحی موثر است ؟

میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی یا درمان‌های اولتراسوند می‌تواند به سفت شدن پوست شل کمک کند. فیلرهای پوستی می‌توانند به صاف کردن و پر کردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز کمک کنند.

آیا روش های لیفت بازو بدون جراحی موثر است ؟

به یاد داشته باشید که اثربخشی لیفت بازو با نخ می‌تواند بر اساس عواملی مانند وضعیت پوست، میزان افتادگی و پاسخ بدن شما به لیفت بازو با نخ PDOمتفاوت باشد. مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه برای تعیین مناسب ترین گزینه برای رفع افتادگی بازوهای شما ضروری است. آنها می‌توانند با ایجاد یک برنامه شخصی به شما برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن کمک کنند.

بیشتر بدانید : لیفت بازو با لیزر

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیفت بازو با نخ هستند ؟

توجه به این نکته مهم است که ژنتیک، عوامل سبک زندگی و روند طبیعی پیری همگی در افتادگی پوست نقش دارند. داشتن سبک زندگی سالم شامل ورزش منظم، رژیم غذایی متعادل و هیدراتاسیون مناسب می‌تواند به کاهش میزان افتادگی پوست در طول زمان کمک کند. با این حال، در مواردی که افتادگی قبلاً رخ داده است درمان‌های غیر جراحی سفت کردن بازو می‌توانند راه‌حل‌های مؤثری برای بهبود ظاهر افتادگی پوست بازوها ارائه دهند.

نخ های جذب شونده باعث واکنش التهاب خفیفی در پوست می‌شوند که این مورد نشانه تولید کلاژن و بیشتر شدن جریان خون در پوست است. با این کار زیر پوست چارچوبی شکل می‌گیرد که پوست را سفت تر می‌کند. ۳۰ درصد نتیجه لیفت بازو با نخ در روزهای اولیه خود را نشان می‌دهد و بقیه نتیجه طی چهارماه آینده ظاهر می‌شود.

لیفت بازو با نخ باعث برطرف شدن افتادگی و شل شدگی پوست بازو می‌شود و استفاده از آن نیز خیلی راحت تر و سریعتر است. زمان بهبودی در این روش خیلی سریع بوده و شاهد هیچ برش یا زخمی نیستید و در ضمن نیازی به بستری شدن نیز ندارید. تاثیر این روش طولانی مدت و خطرپذیری آن نیز کمتر است.

قیمت لیفت بازو با نخ چقدر است ؟

هزینه های لیفت با نخ به محل زندگی شما، میزان تجربه پزشک و تعداد نواحی تحت درمان بسیار متفاوت است. لیفت با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، بنابراین در هزینه مسکن صرفه جویی می‌شود. همچنین نیازی به دوره نقاهت ندارد و هزینه بستری شدن در بیمارستان حذف می‌شود.

قیمت لیفت بازو با نخ

جراح پلاستیک شما ممکن است درمان های اضافی یا روش های زیبایی مانند بوتاکس یا فیلر را برای افزایش اثربخشی بیشتر لیفت نخ تجویز کند. قبل از انجام این روش‌ها در مورد هزینه آن مطمئن باشید.هزینه لیفت بازو با نخ می‌تواند براساس تعداد و نوع نخ مورد استفاده متفاوت باشد. به عنوان مثال هر چه تعداد نخ بیشتر باشد شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید یا نخ PDO نسبت به دیگر نخ‌ها گرانتر است. برای آگاهی از هزینه‌ها می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

رفع شلی لیفت بازو با نخ چگونه عمل می‌کند ؟

روش لیفت با نخ به دو صورت عمل می‌کند.

اولی نسبتاً ساده است. با کشیدن نخ های نازک و قابل حل در زیر پوست، پزشک می‌تواند پوست شما را لیفت کند. خارهای نامرئی و بدون درد روی پوست شما می‌چسبند و مطمئن شوید که نخ بافت و ماهیچه‌های زیرین شما را در حین کشیده شدن نخ محکم می‌گیرد.

هنگامی که یک نخ خاردار وارد می‌شود، پاسخ درمانی بدن شما آغاز می‌شود. حتی اگر توسط نخ های زیر پوست آسیبی نبینید، بدن شما یک ماده بخیه را تشخیص می‌دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب دیده تحریک می‌کند. کلاژن می‌تواند شکاف‌های افتادگی پوست را پر کند و حالت ارتجاعی جوان‌تری را به بازو شما بازگرداند.

اثر اولیه روش لیفت با نخ این است که پوست سفت تر و ساختار یافته تر به نظر می‌رسد. پس از یک سال، با حل شدن بخیه ها، این اثر کاهش می‌یابد. با این حال، یک اثر “جوان سازی” ثانویه وجود خواهد داشت که در جای خود باقی می‌ماند و 3 سال یا بیشتر ماندگار خواهد بود.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

لیفت با نخ یک روش کم خطر با حداقل زمان بهبودی در نظر گرفته می‌شود، اما احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد. عوارض جانبی لیفت با نخ برای بازو شامل موارد زیر است :

 • کبودی
 • تورم
 • خون ریزی
 • درد خفیف در محل کاشت نخ

15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارضی از جمله فرورفتگی وجود دارد. عوارض احتمالی جزئی هستند و به راحتی قابل اصلاح هستند.

عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در نخ
 • خونریزی در نتیجه تجمع این روش در پشت پوست شما
 • فرورفتگی قابل مشاهده یا احساس کشش در جایی که نخ‌ها وارد شده اند.
 • حرکت ناخواسته نخ‌ها که منجر به ایجاد پوستی برآمده یا برجسته می‌شود.
 • قرار نگرفتن درست نخ‌ها و کشش بیش از حد آن باعث درد زیر پوست می‌شود.
 • عفونت در محل عمل

از بین تمام خطرات لیفت با نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. اگر متوجه شدید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل عمل شما
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

در صورت داشتن نگرانی می‌توانید به جراح خود مراجعه کنید. برخی از افراد بعد از درمان از ظاهر چهره خود ناراضی هستند. قبل از انجام این درمان حتماً با جراح خود صحبت کنید که بدانید چه انتظاری دارید و همیشه یک جراح مجاز و واجد شرایط را برای انجام این روش انتخاب کنید.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.