در رژیم جنرال موتورز فرد برای کاهش وزن باید در ۷ روز هفته فقط از یک گروه غذایی یا یک غذای خاص استفاده کند.

طبق رژیم جنرال موتورز اصلی ، این رژیم به شما کمک می کند که در مدت ۱ هفته , ۳ الی ۴.۵ کیلوگرم(۷ الی ۱۰ پوند) کاهش وزن داشته باشید. همچنین این رژیم لاغری ادعا می کند که می توانید وزن خود را کاهش دهید بدون اینکه سطح انرژی و یا خلق و خوی شما تغییر کند.

با این حال در این رژیم غذایی ممکن است برخی از مواد مغذی موردنیاز بدن حذف شود و علاوه براین ممکن است یک روش پایدار برای کاهش وزن در طولانی مدت نباشد.

در این مقاله جزییات رژیم جنرال موتورز اصلی و نحوه کارکرد , مزایا و معایب آن به طور کامل بررسی می شود. برای آگاهی بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید.

رژیم جنرال موتورز (GM) چیست ؟

رژیم لاغری جنرال موتورز شامل یک برنامه غذایی ۷ روزه است. هر روز بر روی یک گروه خاص غذایی یا غذا تمرکز می شود.

GM مخفف General Motors است. برخی منابع ادعا می کنند که شرکت جنرال موتورز این برنامه رژیم غذایی را برای کمک به کارکنان خود در کاهش وزن تهیه و تأیید کرده است.

نسخه اصلی رژیم جنرال موتورز

 

رژیم جنرال موتورز با استفاده از روش های مختلفی باعث کاهش وزن می شود از جمله:

افرادی که رژیم جنرال موتورز را دنبال می کنند می توانند وزن خود را کاهش دهند زیرا فرد کالری کمتری دریافت می کند. با این وجود بعید نیست که سالم ترین روش برای لاغری باشد. بدن هر فرد متفاوت است بنابراین ممکن است نتایج متفاوتی را تجربه کنند.

مزایای رژیم جنرال موتورز

رژیم لاغری جنرال موتورز  مزایا و معایبی دارد از جمله :

میوه و سبزیجات بیشتر

یکی از مزایای سلامتی رژیم جی ام اصلی این است که میوه ها و سبزیجات غذاهای اصلی هستند. میوه ها و سبزیجات از تجمع چربی در بدن جلوگیری می کنند زیرا کالری کم و فیبر زیادی دارند و این امر باعث می شود فرد در طولانی مدت احساس سیری داشته باشد.

مصرف قند کمتر

رژیم جنرال موتورز اجازه اضافه کردن شکر به موادغذایی و نوشیدنی ها نمی دهد. مردم ایالات متحده بیش از حد از شکر در غذا و نوشیدنی استفاده می کنند. تحقیقات بسیاری نشان می دهند که بین مصرف بیش از اندازه شکر و بیماری های قلبی , دیابت نوع دو و از همه مهمتر درمان چاقی رابطه مستقیمی وجود دارد.

مراكز كنترل و پيشگيري از بيماريها (CDC) توصيه مي كند كه افراد باید میزان قند مصرفی خود را به كمتر از ۱۰ درصد كالري هاي مصرفی روزانه کاهش دهند.

روش دقیق رژیم جنرال موتورز

 

برخی منابع ادعا می کنند افرادی که رژیم لاغری جی ام را دنبال می کنند ، می توانند از مزایای دیگری نیز برخوردار شوند از جمله :

با این وجود ، لازم به ذکر است که منابعی برای تایید این ادعاها وجود ندارد.

عوارض رژیم جنرال موتورز

اگرچه ایده کاهش وزن قابل توجه در مدت زمان کوتاه ممکن است جذاب به نظر برسد اما رژیم جنرال موتورز با خطراتی همراه است. از جمله :

از دست دادن مواد مغذی

افرادی که رژیم جنرال موتورز را رعایت می کنند ممکن است به اندازه کافی از گروه های مهم غذایی مانند چربی های سالم و پروتئین بهره مند نشوند. رژیم غذایی آنها ممکن است فاقد ویتامین ها و مواد معدنی ضروری باشد که با خوردن طیف وسیعی از غذاهای سالم فراهم می شود.

در حالی که چربی های ترانس موجود در بسیاری از غذاهای سرخ شده و پخته شده می توانند کلسترول را افزایش دهند و برای سلامتی مشکل ساز باشند ، بدن فرد برای عملکرد بهتر نیاز به چربی های اشباع نشده سالم دارد.

چربی های اشباع نشده ، در ماهی قزل آلا ، آووکادو و گردو وجود دارند و به بهبود کلسترول کمک می کنند و همچنین برای سلامتی مزایای زیادی دارند.

تحقیقات نشان می دهند که رژیم های غذایی با پروتئین بالا باعث کاهش وزن و کاهش کلسترول و قند خون می شوند. چنین رژیم هایی همچنین ممکن است احساس گرسنگی را کاهش داده و اثرات مفیدی بر متابولیسم بدن داشته باشد. افرادی که رژیم جنرال موتورز را رعایت می کنند ممکن است پروتئین کافی دریافت نکنند.

پایدار نبودن کاهش وزن

رژیم جنرال موتورز برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن در طولانی مدت کارایی ندارد ، به این معنی که فرد ممکن است به محض متوقف کردن رژیم ، وزن خود را بازیابد.

عوارض رژیم جنرال موتورز

یکی از دلایل این امر این است که این رژیم تکنیک هایی برای پخت و پز سالم و یا خوردن سالم آموزش نمی دهد و این تکنیک ها برای حفظ طولانی مدت وزن ضروری هستند.

برنامه های رژیم غذایی کوتاه مدت نسبت به تغییر شیوه زندگی در طولانی مدت ، مانند افزایش سطح تمرینات ورزشی و پخت غذا با طیف وسیعی از مواد سالم برای حفظ تناسب اندام تاثیر کمتری دارد.

نحوه انجام رژیم جنرال موتورز

افرادی که رژیم جنرال موتورز را دنبال می کنند ، هر روز یک گروه غذایی یا ترکیبی از گروه های غذایی را مصرف می کنند . غذاهای اصلی در رژیم غذایی جنرال موتورز شامل میوه ، سبزیجات ، گوشت و شیر است.

در این رژیم افراد می توانند که یک صبحانه مفصل ، یک ناهار متوسط و یک شام سبک میل کنند. همچنین در طول روز امکان خوردن چندین میان وعده وجود دارد.

برای جلوگیری از خستگی و هضم بهتر غذا این رژیم توصیه می کند آب زیادی بنوشید. بنابراین در هر وعده غذایی باید ۲ تا ۳ لیوان آب نوشیده شود. توصیه ای برای مقدار آب آشامیدنی در روز وجود ندارد. میزان نوشیدن آب به سن , وزن و سلامت کلی بدن بستگی دارد.

افرادی که رژیم جنرال موتورز را رعایت می کنند می توانند در کنار رژیم گرفتن در ورزش هایی مانند یوگا شرکت کنند. بعد از روز سوم رژیم جنرال موتورز ، آنها می توانند پیاده روی یا سایر کاردیو های کم فشار را به تمرینات خود اضافه کنند. در روزهای ۵ تا ۷ ، افراد می توانند تمرینات قدرتی را به رژیم ورزش خود اضافه کنند.

طرز تهیه سوپ رژیم جنرال موتورز

در این رژیم غذایی  یک آبگوشت به نام “سوپ شگفت آور جنرال موتورز” وجود دارد ، که شامل سبزیجات کم کالری , کلم ، گوجه فرنگی ، کرفس ، فلفل و هویج است. افراد می توانند سوپ شگفت آور را به عنوان میان وعده میل کنند که از گرسنگی آنها تا وعده غذایی بعدی جلوگیری کند.

ترکیبات سوپ شگفت آور جنرال موتورز

سوپ شگفت آور رژیم جنرال موتورز شامل سبزیجاتی است که طعم خوشمزه ای دارد و از همه مهم تر سالم است و مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کند.. مواد تشکیل دهنده سوپ رژیم غذایی  جی ام  شامل موارد زیر است:

دستور العمل سوپ سبزیجات رژیم غذایی ساده است و شامل مراحل زیر است :

برنامه غذایی رژیم جنرال موتورز اصلی ۲۰۱۹

در اینجا روش دقیق رژیم لاغری جنرال موتورز اصلی ارائه شده است و توضیح داده شده که در هر وعده چه غذاهایی می توانید میل کنید.

رژیم جنرال موتورز اصلی 2019

 

روز اول رژیم اصلی جنرال موتورز – میوه

افراد می توانند انواع میوه ها ، به ویژه خربزه و مرکبات را میل کنند ، اما باید از خوردن موز خودداری کنند.

روز دوم نسخه اصلی رژیم جنرال موتورز – سبزیجات

روز را با سیب زمینی شیرین یا سیب زمینی پخته شروع کنید ، اما فقط باید در صبح سیب زمینی میل کنید. افراد می توانند سبزیجات را به صورت خام یا پخته بخورند.

روز سوم روش دقیق رژیم جنرال موتورز – میوه و سبزیجات

افراد می توانند همان میوه و سبزیجات روزهای اول و دوم را میل کنند ولی باید از خوردن موز و سیب زمینی خودداری کنند.

روز چهارم نسخه اصلی رژیم جنرال موتورز – موز و شیر

موز را به صورت کامل یا به صورت اسموتی همراه با شیر و یخ میل کنید. در روز چهارم خوردن میوه یا سبزیجات ممنوع است ، اما افراد می توانند برای وعده های غذایی از سوپ شگفت آور استفاده کنند.

روز پنجم  روش دقیق رژیم جنرال موتورز – گوشت

۲۰ اونس (هر اونس) از گوشت گاو ، مرغ یا ماهی بخورید. گیاهخواران می توانند گوشت را با پنیر یا برنج قهوه ای جایگزین کنند.

روز ششم رژیم جنرال موتورز – گوشت و سبزیجات

۲۰ اونس گوشت و سبزیجات خام یا پخته شده نامحدود ، به استثنای سیب زمینی و گوجه فرنگی بخورید. گیاهخواران به جای گوشت می توانند پنیر لپه یا برنج قهوه ای داشته باشند.

روز هفتم روش دقیق رژیم جنرال موتورز – برنج ، میوه و سبزیجات

میوه ، سبزیجات و برنج قهوه ای بخورید. در روز هفتم می توانید به رژیم غذایی آبمیوه بدون قند نیز اضافه کنید.

نظرات درمورد رژیم جنرال موتورز

برای آشنایی بیشتر با روش دقیق رژیم جنرال موتورز در اینجا نظرات درمورد این رژیم غذایی را به شما ارائه می دهیم. این نظرات براساس دیدگاه های رژیم جنرال موتورز نی نی سایت آورده شده است.

نظر اول :من روز اول با وزن ۶۸ شروع کردم . امروز صبح ۶۶ کیلو بودم .  دارم خوب وزن کم میکنم و خیلی خوشحالم که با این رژیم آشنا شدم.

نظر دوم :من تونستم با این رژیم ۳ کیلو کم کنم اما ۳ کیلو سریع بازگشت. البته بدن ها متفاوتند. روش دقیق رژیم جنرال موتورز برای سم زدایی عالیه و اگر برای لاغری سریع و کاهش سایز فوری بهترین گزینه است.

نظر سوم :رژیم خیلی راحتیه , من میخوام هفته دیگه هم امتحان کنم که وزن بیشتری کم کنم . اصلا گرسنگی نکشیدم. گاهی وسوسه میشم ولی با خوردن غذاهایی که پیشنهاد داده خودم سیر میکنم. به نظر بهترین رزیم لاعری سریعه.

نظر چهارم :روش دقیق رژیم جنرال موتورز اهمیت زیادی داره. من طبق اصولش عمل نکردم روز اول سرگیجه داشتم و روز دوم بی حال شدم. ولی اگه اصولی دنبال بشه نتایج خیلی خوبی داره.

 

نتایج رژیم جنرال موتورز

رژیم غذایی جنرال موتورز بسیار جذاب است به دلیل اینکه در کمتر از یک هفته باعث کاهش وزن قابل توجهی می شود.

یکی از جنبه های مثبت این رژیم غذایی تمرکز آن بر خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات است و از مصرف قندهای اضافه جلوگیری می کند . با این حال ، این می تواند باعث حذف برخی مواد مغذی و کاهش وزن موقتی در افراد شود.

رژیم غذایی GM خوردن انواع مواد غذایی را برای افراد محدود می کند. اگرچه این رژیم غذایی افراد را به خوردن بیشتر میوه و سبزیجات ترغیب می کند ، اما استفاده از سایر گروه های غذایی مانند چربی های غیر اشباع و پروتئین در این رژیم بسیار اندک است.

برای داشتن تناسب اندام به صورت دائمی تنها داشتن رژیم غذایی کافی نیست. این امر مستلزم ایجاد تغییر در رژیم و زندگی است. داشتن یک رژیم متعادل و مشارکت در فعالیت های بدنی منظم عادتهای مهمی برای دستیابی به تناسب اندام در طولانی مدت است.

افرادی که می خواهند لاغر شوند ولی نمی دانند از کجا شروع کنند , می توانند با یک متخصص تغذیه مشورت کنند. متخصصان تغذیه می توانند , برای تهیه یک برنامه کاهش وزن شخصی به فرد کمک کنند که با خطر کمتری نسبت به رژیم های کوتاه مدت به هدف خود یعنی تناسب اندام دست یابند.

source: Can you lose weight with the 7-day GM diet?

10 پاسخ

  1. من روز چهارم رژیم ژنرال موتور هستم خیلی خوب بود، فقط روز اول ضعف و بیحالی داشتم و روز به روز بهتر شدم برای درمان یبوست فوق العاده است توصیه میکنم

  2. من روز اول رژیم جنرال موتورز هستم و طرز تهیه سوپ شگفت آور این رژیم را در سایت شما دیدم خیلی عالی بود متشکرم

  3. رژیم جنرال موتورز برای بک هفته برنامه ریزی شده است ممکن است نتیجه خوبی داشته باشد اما ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.

  4. من رژیم جنرال موتورز امتحان کردم ولی معده درد شدیدی گرفتم و به این نتیجه رسیدم که رژیم غذایی را باید اصولی دنبال کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *