لوگو فروشگاه تب گیر

۷ روش کوچک کردن سینه در مردان | جراحی ژنیکوماستی

فهرست مطلب

ژنیکوماستی رشد غیر طبیعی سینه در مردان است که باعث بزرگ شدن سینه در آقایان می شود. در حالی که این رشد سینه مردانه خوش خیم است ، اما برای بسیاری از مردان ناراحت کننده است ومی خواهند آنها را کوچک کنند. در این مقاله روش های هوشمندانه ای برای پنهان کردن نوک سینه در مردان و کوچک کردن سینه در مردان همراه با یک درمان ساده ارائه شده است که می تواند ژنیکوماستی را یک روزه برطرف کند.

ژنیکوماستی در بسیاری از مردان شایع است. تقریباً ۲۵٪ از مردان در برهه ای از زندگی دچار بزرگی سینه می شوند. یکی از پزشکان جراح که در طی ۱۰ سال گذشته بیمارانی با عارضه ژنیکوماستی داشته است. در طی سالهای متمادی بیماران وی چند روش خلاقانه برای پنهان کردن ژنیکوماستی به او گفته اند.

روش های پنهان یا کوچک کردن سینه در مردان

جراحی ژنیکوماستی راهی آسان برای کوچک کردن سینه در مردان است. در این میان ، ممکن است مردی بخواهید سینه های بزرگ خود را پنهان کند تا زمانی که جراحی ژنیکوماستی انجام دهد. زندگی با خجالت در مورد اندازه سینه مردان جای تاسف دارد ، زیرا با یک جراحی ساده می توان آن را برطرف کرد. بسیاری از مردان ، گاهی اوقات برای دهه ها ، سینه های بزرگ شده خود را پنهان می کنند. شاید آنها نمی دانند که یک درمان موثر برای ژنیکوماستی وجود دارد. روش های مختلفی که مردان برای پنهان کردن سینه های خود دارند عبارتند از:

1. استفاده از گن مردانه

مشابه با باند سینه ، یک گن مردانه می تواند در کوچک کردن سینه در مردان موثر باشد. بافت پستان را فشرده می کند ، بنابراین صاف تر به نظر می رسد و در کوچک کردن نوک سینه مردان موثر است. برخلاف جلیقه ، می توانید گن را زیر لباس بپوشید. تنها مشکل این است که پوشیدن مداوم گن می تواند برای برخی از افراد ناخوشایند باشد.

پوشیدن گن تعریق بدن را افزایش می دهد. برخی از گن ها مانند فاجات دارای قابلیت تنفس پوست هستند.اگر از گن بی کیفیت استفاده شود , عرق زیاد و سایش ایجاد شده به دلیل استفاده از گن باعث تحریک پوست ، جوش های پشت کمر، آکنه های قفسه سینه یا خارش پوست می شود.

گن مردانه فاجات با داشتن الیاف ویول تکس خاصیت تنفسی دارد و مانع تعریق بدن می شود و از همه مهمتر هنگام پوشیدن از زیر لباس مشخص نمی باشد. می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید و اعتماد بنفس خود را افزایش دهید.

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن جراحی زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

2. بستن سینه به سمت پایین

مردان مبتلا به ژنیکوماستی گاهی اوقات سینه خود را به سمت پایین می بندند که کوچکتر به نظر برسند.به گفته پزشک بیماران از باند سینه ، نوار چسب ، حتی نوار جراحی استفاده می کنند.

نوار کمک می کند تا بافت سینه پایین بیاید بنابراین به نظر می رسد مردان قفسه سینه صاف تری دارند. باند بافت سینه را فشرده کرده و به سمت پایین هل می دهد . متأسفانه ، این یک راه حل موقتی است. استفاده از نوار چسب یا باند ناخوشایند است. به علاوه ، بیشتر مردان چسباندن سینه را آزار دهنده می دانند. علاوه بر این نوار چسب در موهای قفسه سینه گیر می کند و بسیار دردناک است. از همه مهم تر فرد ترس این را دارد که دیگران متوجه شوند که او سینه خود را با باندی بسته است و یا از صحبت کردن در مورد آن شرم داشته باشند بنابراین ، بستن سینه به سمت پایین باعث کوچک شدن سینه در مردان نمی شود.

بزرگ شدن سینه در مردان

3. پوشیدن جلیقه برای کوچک کردن سینه در مردان

چسب زدن روی سینه بسیار دردناک است. جای تعجب نیست که مردان به دنبال گزینه هایی دیگر برای پنهان کردن سینه هستند. برخی از مردان مجبورند در گرما و افزایش دما در تابستان از جلیقه استفاده کنند. برای مردانی که در ایران با ژنیکوماستی زندگی می کنند ، استفاده از جلیقه در یک روز گرم می تواند با ناراحتی و کلافگی فرد شود.

۴. پرهیز از ورزش

در بعضی از مردان غده سینه به قدری بزرگ است که می توانید آن را مشاهده کنید. بعضی از مردان به دلیل بزرگ بون سینه خود ورزش نمی کنند. ورزش و تناسب اندام اهمیت زیادی دارد. افراد برای داشتن ظاهری زیبا و متناسب به ورزش منظم نیاز دارند. با این حال ، برخی از مردان مایلند اندام ایده آل خود را فدا کنند ، فقط برای اینکه بتوانند اندازه سینه خود را پنهان کنند. بزرگ بودن سینه در مردان می تواند به اعتماد بنفس آنها آسیب برسانند ، بنابراین قابل درک است که چنین احساسی دارند.

۵. پوشیدن زیر پیراهنی

برخی از مردان برای پنهان کردن سینه از زیر پیراهنی استفاده می کنند. هرچه لایه های بیشتری بپوشید ، سایز بزرگ سینه کمتر به چشم میخورد. پارچه و الیاف های ضخیم تر پوشش بیشتری نسبت به پارچه های نازک تردارند. مجددا ، به دلیل دمای هوا در فصل گرما ، بیماران مبتلا به ژنیکوماستی احساس ناخوشایندی خواهند داشت. همیشه پوشیدن زیر پیراهنی برای کوچک کردن سینه در مردان یک گزینه مناسب نیست.

۶. کت یا ژاکت برای کوچک کردن سینه در مردان

مانند پوشیدن زیرپیراهنی برای پنهان کردن سینه در مردان ، برخی از کت یا ژاکت استفاده می کنند . پوشیدن کت برای افرادی که کارمند هستند مشکلی ایجاد نمی کند ، اما در هوای گرم و مشاغل دیگر ممکن است ناراحت کننده باشد. با این حال ، استفاده از کت های کژوال و راحت می تواند راه حل خوبی برای پوشاندن سینه های بزرگ در مردان باشد.

مخفی کردن سینه در مردان

۷. پوشش و کوچک کردن نوک سینه در مردان

برخی از مردان برای اینکه نوک سینه پف کرده ناشی از ژنیکوماستی را پنهان کنند ، از پوشش نوک سینه استفاده می کنند. نوک سینه متورم یک مشکل واقعی برای مردان لاغر مبتلا به ژنیکوماستی است. اگر غده پستان بیش از حد رشد کند و سینه چربی کافی نداشته باشد تا بتواند آن را بپوشاند ، نوک سینه به سمت بیرون رانده می شود و باعث می شود که در افراد لاغر نوک سینه کاملا نمایان شود.

استفاده از پوشش نوک سینه یک راه حل ارزان و راحت است. اما یافتن کاورهایی با کیفیت مناسب و بهترین پوشش کار سختی است. پوشش نوک سینه مخصوص آقایان با چسب مخصوص کاور شده است. چسب های روی پوشش نوک سینه معمولا باعث تحریک پوست می شود. ممکن است استفاده از آنها باعث خارش و قرمزی پوست شود. برداشتن پوشش چسبناک نوک سینه نیز ناخوشایند است به دلیل اینکه آنها پوست را می کشند و موها در چسب گیر می کند و بسیار دردناک است.

ورزش برای کوچک کردن سینه در مردان

منابع معتبرنشان می دهد که تمرینات مقاومتی و انتخاب های غذایی می تواند به کاهش چربی بدن و در عین حال حفظ عضلات کمک کند. هنگامی که ذخایر چربی اضافی باعث بزرگ شدن سینه مردان می شود، تمرکز بر ساخت ماهیچه های سینه ممکن است راه حل خوبی باشد

ورزش کاردیو باعث کاهش توده کلی بدن می شود و کار با دستگاه و دمبل باعث کاهش چربی و افزایش عضلات می شود. این نوع ورزش ها با هم می توانند به کاهش وزن و رشد قفسه سینه و سایر عضلات کمک کنند.

علاوه بر این، رشد ماهیچه ها می تواند متابولیسم کلی بدن را افزایش دهد که باعث کاهش سایز سینه در مردان می شود.

برخی از تمرینات و فعالیت های قلبی عروقی برای کاهش وزن عبارتند از:

 • پیاده روی
 • دویدن
 • ورزش های تیمی
 • تمرینات تناوبی با شدت بالا
 • دوچرخه سواري
 • شنا كردن

طبق منابع معتبر یک بزرگسال باید 150 تا 300 دقیقه ورزش با شدت متوسط یا 75 تا 150 دقیقه ورزش با شدت بالا در هفته انجام دهد.

در اینجا سه تمرین مخصوص قفسه سینه وجود دارد که می توانید در باشگاه تمرین کنید:

1- پرس سینه هالتر

هالتر خود را روی قفسه قرار دهید و هالتر را با دست های خود نگه دارید.

 • هالتررا بلند کرده و مستقیماً روبروی بدن خود نگه دارید.
 • همانطور که میله را از وسط سینه پایین می آورید، نفس خود را حبس کنید.
 • هنگامی که به موقعیت اولیه خود باز می گردید نفس خود را بیرون دهید.
 • پایین آوردن میله باید بیشتر طول بکشد – دو برابر بیشتر از بالا بردن آن.
 • به حرکت ادامه دهید تا ست شما کامل شود.

2- دستگاه فلای

قبل از اینکه پشت دستگاه بنشینید، با استفاده از پین های کشویی وزنی را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید.

 • صندلی را طوری تنظیم کنید که دسته ها به اندازه قفسه سینه شما باشند.
 • بنشینید و دسته های میله را بگیرید و در حین بازدم و انقباض قفسه سینه، آنها را به سمت یکدیگر نزدیک کنید.
 • با یک دم به حالت اولیه خود برگردید.
 • همیشه آرنج خود را کمی خم نگه دارید. همچنین کمر خود را قوس دار نگه دارید. این به شما کمک می کند تا سینه خود را به جای شانه های خود هدف قرار دهید.

3- کراس اور کابل از بالا

قبل از شروع کار، وزن مورد نظر خود را از هر دو طرف دستگاه انتخاب کنید.

 • در وسط دستگاه بایستید و دسته ها را با کف دست پایین بگیرید.
 • بدن خود را به سمت بالا خم کنید (با حفظ یک پشت صاف) به طوری که کابل ها با عضلات قفسه سینه شما هماهنگ شوند.
 • هنگام بازدم، بازوهای خود را به سمت پایین و به سمت یکدیگر فشار دهید (از روی هم عبور کنید).
 • با یک دم به آرامی به حالت اولیه خود برگردید.

برای کوچک شدن سینه چه بخوریم ؟

کارشناسان پیشنهاد می کنند برای کوچک کردن سینه باید یک رژیم غذایی استراتژیک داشته باشید که بر کاهش چربی اضافی بدن و بافت های چربی اضافی در سینه تمرکز دارد.

با رژیمی کار کنید که غذاهای ساده پر کالری اما کم ارزش غذایی مانند بستنی را حذف کند و جایگزین های سالم تری مانند غلات کامل و سبزیجات سبز انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که برای سوزاندن چربی های اضافی بدن، پروتئین ها و چربی های سالم زیادی مصرف کنید.

رژیمی انتخاب کنید که دارای مواد مغذی برای تولید تستوسترون و بازگرداندن تعادل هورمون ها باشد. برخی از این غذاها عبارتند از:

 • غذاهای سرشار از امگا 3 مانند ماهی تن، سالمون و ماهی خال مخالی
 • غذاهای مبتنی بر روی مانند نخود، بادام هندی، صدف، خرچنگ دریایی
 • غذاهای سرشار از ویتامین D، به عنوان مثال، قارچ، غلات
 • غذاهای سرشار از ویتامین E
 • غذاهای سرشار از زینک عبارتند از: ماست، جوانه گندم، شکلات، آجیل، اسفناج و گوشت گاو بدون چربی.
 • چربی های سالم مانند آووکادو، روغن نارگیل، گوشت، آجیل، به عنوان مثال، بادام
 • زردچوبه و سایر غذاهای ضد التهابی مانند سبزیجات سبز برگ، سیب زمینی شیرین، انواع توت ها و مرکبات
 • مکمل های روغن ماهی
 • چای سبز
 • پروتئین بدون چربی
 • زرده تخم مرغ

این غذاها را روزانه مصرف کنید تا تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت کنید و چربی بدن را کاهش دهید و تستوسترون را افزایش دهید.

چه تغییراتی در رژیم غذایی به کاهش چربی سینه در مردان کمک می کند؟

انجام برخی اصلاحات غذایی برای کاهش رشد بیش از حد بافت پستان مردان موثر است که شامل :

 • برای جلوگیری از تحریک افزایش انسولین، مصرف قند را از غذاهای فرآوری شده، غلات تصفیه شده و نوشیدنی ها کاهش دهید.
 • مصرف الکل را محدود کنید که می تواند بر هورمون ها و سلامت کبد تأثیر بگذارد.
 • با نوشیدن آب گافی در روز هیدراته بمانید
 • در صورت امکان از گوشت و محصولات لبنی ارگانیک، گیاهی و بدون هورمون استفاده کنید.

جراحی ژنیکوماستی برای کوچک سینه در مردان

اگر از پنهان کردن سینه های بزرگ خود خسته شده اید ، جای امیدی برای شما وجود دارد. می توانید کاری کنید که ژنیکوماستی را متوقف کنید و قفسه سینه ای صاف داشته باشید. جراحی ژنیکوماستی برای کوچک کردن سینه در مردان یک روش سرپایی سریع است که فقط دو ساعت طول می کشد.

بیشتر بدانید : بزرگ شدن سینه مردان یا ژنیکوماستی چیست ؟

روش های کوچک کردن سینه

چه عواملی باعث ژنیکوماستی در مردان می شود؟

ژنیکوماستی رشد خوش خیم سینه در مردان است. این عارضه بیشتر از لحاظ زیبایی نگران کننده است ، اما ممکن است در برخی از مردان نشانه یک مشکل اساسی باشد. بزرگ شدن سینه در مردان به دلایل زیادی می تواند در طول زندگی یک مرد اتفاق بیفتد. چند دلیل احتمالی برای ژنیکوماستی وجود دارد ، مانند موارد زیر:

شرایط پزشکی عامل ژنیکوماستی

در برخی موارد ، افزایش سایز سینه در مردان می تواند به یک مشکل پزشکی زمینه ای اشاره کند که باید رفع شود. تستوسترون کم (که به آن T کم نیز گفته می شود) ممکن است به دلیل شرایط خاصی ایجاد شود که اثرات تستوسترون را مسدود می کند. مراجعه به PCP اولین قدم شماست که باید متوجه شوید آیا سینه های شما بزرگتر می شوند یا خیر. با این وجود همیشه به این معنا نیست که مشکل ژنیکوماستی باشد. ممکن است علل شناخته شده دیگری نیز وجود داشته باشد.

دارو و ژنیکوماستی

برخی از مکمل ها یا داروها ، به ویژه آنهایی که هورمون های تستوسترون و استروژن را تحت تأثیر قرار می دهند ، ممکن است منجر به تغییر اندازه سینه درمردان شود. این به عنوان “ژنیکوماستی دارویی” شناخته می شود. داروهای پروستات ، والیوم و موارد دیگر که با تغییرات در اندازه پستان مردان ارتباط دارند.

تاثیر مصرف دارو در ژنیکوماستی

ژنیکوماستی و بلوغ

ما می دانیم برخی از شرایط پزشکی و داروها می توانند باعث ژنیکوماستی شوند. با این حال در اغلب موارد ، سینه های بزرگ مرد به جای یک مشکل جدی پزشکی ، فقط نتیجه بلوغ یا تغییرات هورمونی در طول زندگی هستند.

ژنیکوماستی می تواند به دلیل تغییرات ناگهانی در تولید تستوسترون ، هورمون جنسی مردانه ایجاد شود. که می تواند منجر به کاهش سطح تستوسترون یا افزایش سطح استروژن شود و به بزرگ شدن سینه ها در مردان کمک می کند.

به عنوان مثال ، یک تغییر هورمونی در بلوغ باعث ایجاد ژنیکوماستی در برخی از مردان می شود. این عارضه در میان نوجوانان و مردان جوان ۲۰ ساله معمول است. در این موارد ممکن است که ژنیکوماستی به خودی خود برطرف شود. هورمون های جنسی مردانه ممکن است با حرکت مردان به سمت بزرگسالی ، متعادل شوند.

افزایش سن

مردان مسن نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. طبق وب سایت کلینیک مایو ، از هر ۴ مرد ۱ نفر در سنین ۵۰ تا ۶۹ سال به دلیل کم بودن سطح تستوسترون یا دلایل دیگر ، ژنیکوماستی دارد. با گذشت سالها ، مردان تستوسترون کمتری تولید می کنند.

با کمتر شدن هورمون جنسی مردانه ، ممکن است سایز سینه آنها تغییر کند و غده سینه نر تحت تأثیر قرار گیرد که باعث افزایش اندازه قفسه سینه در مردان شود.

مردان بالغ ممکن است به شبه ژنیکوماستی مبتلا شوند. توزیع چربی در بدن با افزایش سن تغییر می کند. برخی از افراد در ناحیه میانی یا قفسه سینه خود دچار اضافه وزن می شوند.

بزرگی سینه در مردان و اضافه وزن

ژنیکوماستی معمولا به دلیل غده بیش از حد فعال پستانی ایجاد می شود. با این حال نوع دیگری از ژنیکوماستی نیز وجود دارد که  به عنوان شبه ژنیکوماستی یا “ژنیکوماستی کاذب” شناخته می شود. در مردان مبتلا به این بیماری ، غده پستانی مشکلی ایجاد نمی کند و علت آن چربی اضافی در قفسه سینه است. افزایش وزن یا تغییر در توزیع چربی در مردان می تواند علت این ژنیکوماستی باشد . سینه های بزرگ مرد می تواند از نظر زیبایی و شکل بدن ، بدون توجه به علت آن ، مشکل ساز شود.

ژنیکوماستی و افزایش سن

ژنتیک

ژنتیک همچنین ممکن است در ژنیکوماستی یا رشد پستان مردان نقش داشته باشد. گاهی اوقات ، به دلایل ژنتیکی ، برخی از مردان بیش از افراد دیگر چربی بدن را در قفسه سینه خود ذخیره می کنند.

وقتی مربوط به چربی بدن باشد و غده پستان سالم باشد ، به عنوان شبه ژنیکوماستی شناخته می شود.

با این حال ، ژنیکوماستی واقعی که به دلیل فعال بودن بیش از حد غدد پستانی به وجود می آید ممکن است دارای پیوند ژنتیکی باشد. ژنیکوماستی ژنتیکی نادر است ، اما ممکن است اتفاق بیفتد. به این معنا که می تواند در خانواده ها بروز کند.

شایعترین علت ژنتیکی ژنیکوماستی ، وضعیتی به نام سندرم کلاین فلتر است و گفته می شود که از هر ۵۵۰ مرد ، حدود ۱ نفر مبتلا است. سندرم کلاین فلتر چیست؟ وقتی که مردان یک کروموزوم X اضافی داشته باشند این سندرم بروز می کند.

این امر باعث می شود که بیضه مردان بیضه کوچکتر از حد متوسط باشد. این به معنی تولید کمتر تستوسترون است که ممکن است منجر به بزرگ شدن سینه های مردانه شود.

استفاده از استروئید

استروئیدها در برخی از مردان باعث افزایش سایز سینه می شود. استروئیدها تأثیر مخربی بر روی هورمون ها دارند. با از بین رفتن هورمون های مردانه ، اندازه سینه به دلیل استفاده از استروئید افزایش می یابد که یک مشکل شایع است.

بدنسازان حرفه ای ، ورزشکاران و علاقه مندان به تناسب اندام به همین دلیل معمولاً در یک کلینیک جراحی زیبایی به دنبال درمان ژنیکوماستی هستند.

مردان به طور غیرقانونی از استروئیدها استفاده نمی کنند. استروئیدهای آنابولیک و آندروژن ها ممکن است برای برخی از شرایط توسط پزشک تجویز شود.

چگونه می توان ژنیکوماستی را متوقف کرد یا از بدتر شدن آن جلوگیری کرد ؟

بستگی به علت آن دارد. اگر از استروئیدهای غیرقانونی استفاده می کنید ، ترک آنها می تواند از بدتر شدن ژنیکوماستی جلوگیری کند. اگر مشکل هورمونی مانند تستوسترون کم ، ارزش مراجعه به PCP را دارد.

آنها ممکن است بتوانند یک مسئله هورمونی را با درمان جایگزینی هورمون (HRT) برطرف کنند. بستن سینه رشد آن را متوقف نمی کند ، اما در پنهان کردن و کوچکی نوک سینه در مردان موثر است.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.