آنچه مردم می نوشند می تواند تأثیر قابل توجهی در وزن و سلامت کلی بدن آنها داشته باشد. افرادی که می خواهند وزن کم کنند ، براساس این منبع معتبر می توانند از این نوشیدنی ها برای لاغری به نفع خود استفاده کنند.

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، ۷۱.۶٪ از افراد ۲۰ سال به بالا دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. با این حال ، وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، هیچ راهکاری سریعی وجود ندارد.

معمولا ، فرآیند لاغری و کاهش وزن با تغییر در عادات غذایی ، آشامیدن ، و ورزش همراه است.

افزایش سطح فعالیت روزانه و مصرف مقدار مناسبی از وعده های غذایی و سرشار از مواد مغذی با کیفیت بالا می تواند به فرد در کاهش وزن کمک کند.

هیچ نوشیدنی خاصی منجر به کاهش وزن نمی شود ، اما برخی از نوشیدنی ها می توانند برای این فرآیند مناسب باشند.

در این مقاله ، ما نوشیدنی هایی را بررسی می کنیم که می تواند در کاهش وزن افراد موثر باشد. علاوه بر آن ما به شما نوشیدنی هایی را معرفی می کنیم که باید از آن دوری کنید و سایر نکات مربوط به کاهش وزن و لاغری در این مقاله ارائه شده است.

نوشیدنی چربی سوز

نوشیدنی های مناسب برای لاغری

اگر شخصی این نوشیدنی ها را در یک برنامه غذایی سالم همراه با ورزش قرار دهد ، نوشیدنی های زیر ممکن است به کاهش وزن کمک کنند :

آب برای لاغری

آب یکی از نوشیدنی برای لاغری است که کالری ندارد و فرآیندهای متابولیکی و فیزیولوژیکی بدن را تسهیل می کند و به سم زدایی کمک می کند.

برای افرادی که قصد دارند وزن خود را کنترل کنند ، بسیاری از سازمان های بهداشتی ، از جمله CDC ، نوشیدن آب را به جای نوشیدنی های پرکالری توصیه می کنند.

حتما بخوانید : رژیم فستینگ متناوب + ۷ نمونه رژیم فستینگ متناوب برای لاغری سریع

چای برای لاغری خوب است ؟

محققان دریافتند که مصرف منظم چای سبز و سیاه به عنوان نوشیدنی برای لاغری منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی ، برخی سرطان ها و دیابت می شود.

مطالعات نشان می دهد که چای سبز به دلیل داشتن دو ماده اصلی کافئین و ترکیبی به نام اپی گالوکاتچین گالات می تواند در کاهش وزن و جلوگیری از آن موثر باشد.

با این حال ، یک بررسی از چندین مطالعه نشان داد که ، در بیشتر موارد ، کاهش وزن ناشی از چای سبز از نظر آماری قابل قبول نیست. هنگامی که چای سبز تفاوتی ایجاد کرد ، این فرآیند پیچیده تر از نوشیدن یک چای ساده است.

چای برای لاغری خوب است

سرکه سیب برای لاغری شکم و پهلو

بسیاری از مردم ادعا می کنند که سرکه سیب به عنوان نوشیدنی برای لاغری دارای فواید زیادی برای سلامتی از جمله کمک به کاهش وزن است.

یک مطالعه کوچک نشان داد شرکت کنندگانی که رژیم کم کالری داشتند و همچنین سرکه سیب مصرف می کردند ، نسبت به سایر افرادی که فقط رژیم غذایی را دنبال می کردند ، کاهش وزن بیشتر و سطح کلسترول پایین تری داشتند.

شیک های جایگزین غذا

افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است استفاده از شیک به جای وعده غذایی را گزینه مناسبی بدانند ، خصوصاً اگر سبک زندگی پرمشغله داشته باشند که به معنای نداشتن وقت کافی برای خوردن وعده های غذایی سالم است.

خوردن یک وعده غذایی یا میان وعده متعادل و سرشار از مواد مغذی ایده آل است ، اما یک شیک جایگزین به عنوان نوشیدنی برای لاغری  می تواند سالم و راضی کننده باشد. بسیاری از این شیک ها سرشار از مواد مغذی مهمی مانند پروتئین و فیبر هستند که کالری کمتری نسبت به غذاهای فرآوری شده دارند.

با این حال ، همه شیک های جایگزین وعده های غذایی مفید نیستند. توجه به مواد تشکیل دهنده و اطلاعات تغذیه ای آن اهمیت زیادی دارد.

اگر شخصی مایل است شیک های جایگزین وعده غذایی را به عنوان نوشیدنی برای لاغری امتحان کند ، حتماً برچسب های تغذیه ای آن را بررسی کرده و از گزینه های حاوی مواد ناسالم مانند قندهای اضافه ، شیرین کننده های مصنوعی و شربت های ذرت خودداری کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که شیک های جایگزین وعده های غذایی می توانند به افراد در شروع کاهش وزن یا حفظ وزن سالم کمک کنند.

یک بررسی در سال ۲۰۱۱ حاکی از شواهدی است که نشان می دهد شیک ها منجر به کاهش وزن قابل توجهی می شوند ، در حالی که مطالعات دیگر در این تجزیه و تحلیل بی نتیجه بودند.

شیک جایگزین وعده های غذایی

شیک های پروتئین

شیک پروتئین به عنوان نوشیدنی برای لاغری حاوی مواد مغذی یک وعده غذایی متعادل یا برخی از شیک های جایگزین وعده غذایی نیست.

با این حال ، مصرف مقدار زیادی پروتئین ممکن است به کاهش گرسنگی و حفظ احساس سیری کمک کند. در نتیجه ، ممکن است فرد بعد از شیک پروتئین کالری کمتری مصرف کند و این می تواند به کاهش وزن کمک کند.

البته باید بدانید که شیک های پروتئینی حاوی کالری نیز هستند. همانند شیک های جایگزین وعده های غذایی ، فرد باید مواد ناسالم موجود در شیک های پروتئینی را بررسی کند.

نوشیدنی لاغری زنجبیل

سال های زیادی است که مردم از زنجبیل برای بهبود سلامت دستگاه گوارش استفاده می کنند. زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است و می توان علاوه بر سلامتی به چای داغ یا آب گازدار اضافه شود.

با این حال ، برخی از نوشیدنی های زنجبیل حاوی قند اضافه هستند که می تواند باعث التهاب و افزایش وزن شود.

یک مطالعه کوچک نشان داد که یک نوشیدنی چای داغ و پودر زنجبیل گرسنگی را کاهش می دهد ، احساس سیری را افزایش می دهد و بدن را به سوزاندن کالری ترغیب می کند.

از آنجا که فقط ۱۰ شرکت کننده در این مطالعه حضور داشتند ، تأیید یافته ها نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

زنجبیل برای لاغری

آب گازدار برای لاغری

آب گازدار به عنواه نوشیدنی برای لاغری می تواند جایگزین خوبی برای نوشیدنی های گازدار قندی مانند نوشابه های گازدار باشد.

آب گازدار می تواند بدن را به داشتن احساس سیری تشویق کند ، که می تواند در کاهش کالری مصرفی موثر باشد.

نوشیدنی های ممنوعه در لاغری

کارشناسان متذکر شده اند که افراد در مقایسه با غذاهای جامد ، بعد از مصرف کالری در نوشیدنی ها احساس سیری یا رضایت کمتری دارند.

نویسندگان یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ گزارش کردند افرادی که در ایالات متحده که بیش از ۲ سال سن دارند ۲۱٪ کالری خود را از نوشیدنی ها تامین می کنند ، در حالی که بسیاری از نوشیدنی ها ارزش غذایی بسیار کمی دارند.

لاغری سریع و تناسب اندام با گن لاغری اصل کلمبیا

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن بعد از عمل جراحی زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

هرکسی که قصد کاهش وزن  دارد باید از این نوشیدنی ها برای لاغری خودداری کند:

نوشیدنی های شیرین

نوشیدنی های شیرین و گازدار مانند نوشابه های گازدار پر کالری و فاقد مواد مغذی هستند که به کاهش وزن کمک نمی کنند. یک قوطی نوشابه ۱۲ اونسی (بسته به نوع نوشیدنی) می تواند حدود ۱۰–۱۳ قاشق چای خوری شکر دارد.

آب میوه ها و اسموتی ها

آب میوه ها فواید غذایی زیادی دارند. با این حال ، اگرچه قند موجود در آنها به طور طبیعی مشتق شده است ، اما آب میوه ها آنقدر قند دارند که کالری زیادی به رژیم غذایی می افزایند.

یک وعده ۱۲ اونسی آب پرتقال حاوی ۱۰ قاشق چایخوری شکر است ، در حالی که همان وعده اسموتی معمولا قند بیشتری دارد. هنگامی که فردی آب میوه را برای خوردن انتخاب می کند باید ۱۰۰٪ آب میوه بدون قند باشد و مراقب مقدار آن نیز باشد.

فوق العاده ترین معجون لاغری

نوشیدنی های انرژی زا

نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی همچنین فواید زیادی دارند اما معمولا کالری بالایی دارند. موارد زیر مربوط به ۱۲ اونس از هر نوع نوشیدنی است:

همچنین ، نوشیدنی های انرژی زا غالباً حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند که ممکن است مفید نباشند.

نوشیدنی های کافی شاپ

نوشیدنی های غنی و چای های شیرین می توانند مقدار زیادی قند و کالری به رژیم غذایی شما اضافه کنند. یک وعده ۱۲ اونسی چای سرد می تواند ۳-۸ قاشق چایخوری شکر داشته باشد.

قهوه معمولا حاوی مقدار زیادی قند حتی بیشتر از مقدار توصیه شده برای کل روز هستند که برای زنان ۶ قاشق چایخوری و برای مردان ۹ قاشق چایخوری است.

الکل

به چند دلیل الکل برای کاهش وزن مناسب نیست :

برای لاغری خوردن الکل ممنوع

نکاتی برای انتخاب سالم نوشیدنی برای لاغری

برخی از نوشیدنی ها برای لاغری مفید هستند. استراتژی های زیر می توانند به فرد کمک کنند تا نوشیدنی را انتخاب کند که از کاهش وزن او حمایت می کند:

حتما بخوانید : رژیم استپ وزن + ۱۴ راه ساده برای شکستن آن و لاغری سریع

کاهش وزن می تواند یک روند دشوار باشد و نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

بی رحم ترین چربی سوز شکم

در حالی که هیچ نوشیدنی به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن کمک کند ، اما برخی از نوشیدنی ها و استراتژی های آن می توانند مفید باشد.

هرکسی که قصد لاغر شدن دارد ، از نوشیدن آب و نوشیدنی های کم کالری به جای نوشیدنی های حاوی قند یا چربی استفاده کند

شایان ذکر است که شواهد علمی اندکی وجود دارد که نشان دهد نوشیدنی ها می توانند باعث کاهش وزن قابل توجهی شوند ، از جمله چای ، سرکه سیب و نوشیدنی های زنجبیل. با این حال ، این نوشیدنی برای لاغری بیشتر از سایر گزینه ها سالم و کم کالری هستند.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *