کول اسکالپتینگ و لیپوساکشن هر دو روش پزشکی هستند که باعث کاهش چربی می شوند. اما برخی تفاوتهای اساسی بین این دو وجود دارد. برای یادگیری بیشتر با ما همراه باشید.

مقایسه کرایولیپولیز و لیپوساکشن

روش پیکرتراشی سرد یک روش پزشکی غیر تهاجمی است که به عنوان کرایولیپولیز نیز شناخته می شود که کمک می کند سلول های اضافی چربی از زیر پوست بدون جراحی جدا شود.

در طی یک جلسه کول اسکالپتینگ ، جراح پلاستیک یا پزشک دیگری که تخصص CoolSculpting دارد ، از یک ابزار ویژه ای استفاده می کند که سلول های چربی را تا دمای انجماد سرد می کند.

در هفته های بعد از درمان ، بدن شما به طور طبیعی سلولهای چربی منجمد و مرده را از طریق کبد از بین می برد. شما می توانید نتایج را در چند هفته بعد از شروع درمان و نتایج نهایی را پس از چند ماه مشاهده کنید.

کرایولیپولیزیک روش غیر جراحی است ، به این معنی که برش ، بخیه ، بیهوشی یا زمان بهبودی برای آن لازم نیست.

کرایولیپولیز و لیپوساکشن

لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است که شامل برش ، بخیه و بیهوشی است. تیم جراحی از بی حسی موضعی (مانند لیدوکائین) یا بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

جراح پلاستیک یک برش کوچک ایجاد می کند و سپس از یک وسیله مکش بلند و باریک به نام کانولا برای تخلیه چربی ناحیه خاصی از بدن استفاده می کند.

هر عمل چقدر طول می کشد؟

پیکرتراشی سرد نیازی به زمان ریکاوری ندارد. این عمل در یک جلسه حدود یک ساعت طول می کشد. برای دستیابی به بهترین نتیجه به چند جلسه کول اسکالیپتینگ در طی چند هفته نیاز دارید ، بنابراین چند هفته پس از اولین جلسه شاهد نتایج اولیه خواهید بود.
اکثر افراد نتایج کامل را سه ماه بعد از آخرین عمل خود مشاهده خواهند کرد.

بیشتر افراد برای دیدن نتایج تنها به یک عمل لیپوساکشن نیاز دارند. بسته به اندازه محل درمان ، جراحی یک تا دو ساعت طول می کشد. این کار معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود ، به این معنی که باید بتوانید همان روزی که جراحی انجام دهید به خانه بروید.

زمان بهبودی معمولاً چند روز است. همیشه توصیه های لازم را بهبودی دنبال کنید، که ممکن است شامل پوشیدن باند مخصوص یا محدود کردن فعالیت ها باشد.ممکن است لازم باشد ۲ تا ۴ هفته صبر کنید تا بتوانید با خیال راحت فعالیت سنگین را از سر بگیرید. ممکن است چندین ماه طول بکشد که نتایج کامل با کاهش تورم حاصل شود.

کاهش تورم و بهبودی سریعتر با خرید گن بعد از جراحی

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن بعد از جراحی زیبایی و گن لاغری اصل با گارانتی اصالت کالا

مقایسه نتایج

نتایج کول اسکالپتینگ و لیپوساکشن بسیار مشابه است. هر دو روش برای از بین بردن دائمی چربی های اضافی از قسمت های خاص بدن مانند شکم ، ران ، بازوها و چانه استفاده می شود ، اگرچه هیچ یک برای کاهش وزن در نظر گرفته نشده است.
در حقیقت ، نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد که یک سال پس از لیپوساکشن ، افراد به اندازه قبل از عمل , چربی دارند. در حالی که چربی در قسمت های دیگر بدن ذخیره می شود.
هر دو روش برای از بین بردن چربی موثر هستند. هیچ یک از این روش ها نمی توانند ظاهر سلولیت یا پوست شل را بهبود بخشند.

یک منبع معتبر از مطالعه در سال ۲۰۰۹ نشان داد که کرایولیپولیز می تواند تا ۲۵ درصد سلولهای چربی را در هر قسمت از بدن منجمد و از بین ببرد.

افراد در چند هفته اول بعد از عمل دچار ورم می شوند. به معنی که نتایج بلافاصله قابل مشاهده نیستند ، اما به طور کلی در یک یا سه ماه پس از عمل می توانید نتایج نهایی را مشاهده کنید.

پرسش و پاسخ لیپوساکشن

سوال ؟
چه مقدار چربی در روش لیپوساکشن از بین می رود؟
جواب :
مقدار چربی توصیه شده که می توان با اطمینان به صورت سرپایی یا با جراحی داخل و خارجی برداشته شود ، کمتر از ۵ لیتر است.
اگر حجم بیشتری از آن برداشته شود ، فرد تحت عمل جراحی باید شب را در بیمارستان برای نظارت و تزریقات احتمالی بماند. از بین بردن حجم زیاد مایعات از بدن می تواند عوارضی مانند فشار خون پایین و انتقال مایعات به ریه ها می شود که می تواند تنفس را به خطر بیاندازد.
برای جلوگیری از این امر ، جراح معمولاً مایعی به نام تامی سنت را در محل قرار می دهد تا مکش شود. این به عنوان جایگزینی برای حجم از دست رفته در مکش درنظر گرفته شده که حاوی بی حسی موضعی مانند لیدوکائین یا مارکائین برای کنترل درد و همچنین اپی نفرین برای کنترل خونریزی و کبودی است.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای عمل هستند ؟

 1. چه کسانی کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی سرد هستند؟

کول اسکالپتینگ برای بیشتر افراد بی خطر است. با این حال ، افرادی که دچار اختلالات خونی کریوگلوبولینمی ، بیماری آگلوتینین سرد یا هموگلوبینوری سرد حمله ای هستند ، باید از این جراحی اجتناب کنند ، زیرا این امر می تواند عوارض جدی ایجاد کند.

 1. چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن هستند؟

زن و مرد هر دو می توانند با لیپوساکشن ظاهر بدن خود را بهبود بخشند.افراد دارای مشکلات قلبی یا اختلالات لخته شدن خون و زنان باردار باید از لیپوساکشن خودداری کنند زیرا این امر می تواند عوارض جدی ایجاد کند.

مقایسه عوارض جانبی

عوارض جانبی کول اسکالپتینگ

از آنجا که پیکرتراشی سرد یک روش غیر جراحی است ، خطرات جراحی ندارد. با این حال ، این روش می تواند شامل عوارض جانبی باشد.
عوارض جانبی شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:

عوارض جانبی نادر ممکن است شامل هایپرپلازی چربی پارادوکسیکال باشد. این یک بیماری بسیار نادر است که باعث می شود سلول های چربی به جای از بین رفتن در نتیجه درمان گسترش یابند و در آقایان بیشتر از زنان است.

تاثیر کرایولیپولیز

عوارض جانبی لیپوساکشن

ریسک لیپوساکشن بیشتر از کول اسکالیپتینگ است زیرا این یک عمل جراحی است. عوارض جانبی شایع مرتبط با جراحی شامل موارد زیر است:

عوارض جانبی نادر اما جدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

حقایق سریع

درباره :

 • کول اسکالپتینگ و لیپوساکشن هر دو برای کاهش چربی کاربرد دارند.
 • هر دو روش به طور دائم چربی را از مناطق موردنظر خارج می کنند.

ایمنی :

 • کول اسکالپتینگ یا کرایو لیپولیز روشی غیر تهاجمی است. معمولا دارای عوارض جانبی جزئی است.
 • ممکن است بعد از پیکرتراشی سرد کبودی کوتاه مدت یا حساسیت پوستی را تجربه کنید. عوارض جانبی معمولاً طی چند هفته برطرف می شوند.
 • لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی است که با بی حسی انجام می شود. عوارض جانبی ممکن است شامل لخته شدن خون ، واکنش منفی به بیهوشی یا سایر عوارض جدی باشد.
 • در صورت بروز مشکلات قلبی یا اختلالات لخته شدن خون باید از لیپوساکشن خودداری کنید ، یا یک زن باردار هستید.

راحتی :

 • پیکرتراشی سرد یا کول اسکالپتینگ به صورت سرپایی انجام می شود. هر جلسه حدود یک ساعت طول می کشد و شما ممکن است به چند جلسه در هر هفته به صورت جداگانه نیاز داشته باشید.
 • لیپوساکشن اغلب به صورت جراحی سرپایی قابل انجام است. جراحی ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد و بهبودی ممکن است چند روز طول بکشد. شما معمولاً فقط به یک جلسه نیاز دارید.
 • بعد از گذشت چند هفته ، نتایج حاصل از کرایولیپولیز را مشاهده خواهید کرد. نتایج حاصل از لیپوساکشن ممکن است در چند ماه قابل مشاهده نباشد.

تاثیر:

 • کرایولیپولیز می تواند ۲۵ درصد سلول های چربی را در هر قسمت از بدن از بین ببرد.
 • ممکن است شما بتوانید حداکثر ۵ لیتر یا حدود ۱۱ پوند چربی را با لیپوساکشن از بین ببرید. از بین بردن بیشتر از آن معمولا ایمن تلقی نمی شود.
 • هر دو روش سلولهای چربی را به طور دائمی در نواحی تحت درمان از بین می برند ، اما شما هنوز هم می توانید آن را در سایر نواحی بدن خود توزیع کنید.
 • یک مطالعه نشان داد که یک سال پس از لیپوساکشن ، شرکت کنندگان همان مقدار چربی بدن را که قبل از انجام عمل داشتند ، داشتند ، فقط در مناطق مختلف توزیع شده بود.

source: CoolSculpting vs. Liposuction: Know the Difference

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *