هنگامی که در مقابل آینه به اندام خود می نگرید و علی رغم اینکه به خوبی غذا می خورید و مداوم ورزش می کنید اما برجستگی های نا متناسب شما همچنان پایدار می مانند.آیا تا به حال به عمل لیپوساکشن فکر کرده اید؟

تقریبا هر ناحیه از بدن می تواند با عمل زیبایی لیپوساکشن فرم بگیرد از جمله ران، لگن، باسن، قسمت های زیرین اندام تحتانی، کمر، شکم، سینه، بازو، گردن، فک و گونه که آنها را متناسب تر نشان خواهد داد.

نوع عمل شما می تواند بسته به قسمتی از بدن که نیازمند مداخله درمانی است متفاوت باشد. در این ویدئو به چگونگی انجام عمل زیبایی لیپوساکشن در قسمت خارجی ران خواهیم پرداخت. بیشترین چربی بدن در لایه ای روی عضلات و دقیقا زیر پوست قرار گرفته است. عروق خونی این ناحیه را خون رسانی می کنند و انتهای عصب ها حس پوست را تامین می کنند.

تفاوت میزان تجمع چربی در زیر پوست در افراد مختلف به صفات ارثی، ساختار بدن و شیوه زندگی از جمله ورزش کردن و رژیم بستگی دارد.لیپوساکشن بوسیله حذف چربی های اضافه با دستگاهی به نام ساکشن به بهبود فرم ناحیه مورد نظر می پردازد.

تکنیک های عمل لیپوساکشن

امروزه شیوه های متنوع وجود دارند مانند استفاده از امواج التراسونیک یا اشعه لیزر که به حذف چربی ها کمک می کنند.هرچند اکثر تکنیک های لیپوساکشن از شیوه های گفته شده در این ویدئو گرفته شده است.

این روش با نام توماسنت شناخته می شود که در آن از مایعی خاص برای کمک به حذف چربی ها استفاده می شود. پزشک به دقت محل مورد نظر را علامت گذاری می کند و این خط کشی ها را با عنوان دستورالعمل در حین انجام کار استفاده می کند.

عمل  لیپوساکشن معمولا یا با بی حسی موضعی انجام می شود بطوریکه نواحی اطراف بی حس می شوند یا بطور کامل بیهوش خواهید شد که بخاطر شامل شدن نواحی بیشتر یا عمل در چند ناحیه مختلف بدن انجام می شود.

مایع توماسنت در بافت ها مصرف می شود که باعث سهولت در روند حذف سلول های چربی، بی حس شدن ناحیه تحت درمان و کاهش خونریزی می شود.

هنگامی که مقدار زیادی مایع توماسنت تزریق می شود باید مدتی بی حرکت بمانید تا ناحیه مورد نظر کاملا بی حس شود.برش ها در محل های خاص و یا در مسیر طبیعی الیاف پوست توسط پزشک ایجاد می شود. پزشک یک وسیله کوچک لوله مانند به نام کانولا را به بدن وارد می کند و داخل و خارج کردن آن، تونل هایی را در لایه چربی ایجاد کرده و با مکش، چربی را خارج می کند.

تونل های ایجاد شده به مرور زمان باعث نابودی چربی ها، کاهش حجم و فرم گرفتن ناحیه درمانی می شود. شکاف ها یا بخیه می شوند یا به دستور پزشک بدون بخیه رها می شوند؛ سپس صفحه های قابل جذب در محل درمان گذاشته خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی شکم

درد، کبودی و ورم بعد از درمان عادی ست و معمولا کمتر از چند هفته ار بین می رود .همچنین لازم است که برای چند هفته از گن بعد از جراحی  استفاده شود تا مراقبت از محل درمان، کاهش ورم و کمک به بدن برای فرم دهی محل درمان را برایتان بدنبال داشته باشد.

اگر این نکات را رعایت کنید، فرم بدن به سرعت بهبود خواهد یافت و بعد از گذشت سه تا شش ماه این فرم به بهترین حالت خود می رسد.

سلول های چربی در حین درمان بطور دائم حذف خواهند شد ولی بهتر است بدانید که جراحی زیبایی لیپوساکشن از رشد دوباره لایه های چربی باقی مانده جلوگیری نخواهد کرد.البته بطور واقع بینانه و با تجربه های قبلی، نتایج درمان لیپوساکشن تا سالها باقی خواهد ماند.

2 پاسخ

  1. من چند سال قبل عمل لیپوساکشن برای شکم و پهلو انجام دادم خیلی راضیم ولی حتما باید رژیم غذایی و ورزش را ادامه بدیم که نتیجه عمل پایدار باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *