لوگو فروشگاه تب گیر
سوالات متداول لاغری

سوالات متداول لاغری و تناسب اندام

فهرست مطلب

برای داشتن رژیم لاغری موثر نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. در اینجا سوالات متداول لاغری و چاقی را جمع آوری کرده ایم که طبق نظر کارشناسان تغذیه پاسخ داده شده است. این سوالات ممکن است در زمان تصمیم برای کاهش وزن در ذهن شما هم وجود داشته باشد. پس با ما همراه باشید که بتوانید بهترین تجربه تناسب اندام را داشته باشید.

سوالات رایج در کاهش وزن

اضافه وزن داشتن و چاقی دغدغه بسیاری از افراد است و ممکن است افراد چاق راه های زیادی مثل رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده باشند. حتی ممکن است برخی برای تناسب اندام زیر تیغ جراحی قرار گیرند. در طی روند کاهش وزن ممکن است سوالاتی در ذهن شما باشد که در اینجا به چند نمونه از آن اشاره شده است.

۱- خوردن چه غذاهایی باعث لاغری شکم می شود ؟

مواد غذایی که برای لاغری شکم موثر هستند طبق تحقیقات انجام شده و نظر کارشناسان تغذیه به شرح زیر است:

خوردن چه غذایی باعث لاغری شکم می شود
 • استفاده از روغن نارگیل به دلیل داشتن نوعی اسید چرب به نام اسید لوریک به سرعت در بدن به انرژی تبدیل می شود بنابراین بهتر است به جای روغن معمولی از روغن نارگیل استفاده کنید.
 • غلات کامل گزینه خوبی برای کاهش چربی های شکمی است به دلیل اینکه سرشار از فیبر هستند و می تواند باعث تحریک برخی از هورمون ها شود و چربی های شکمی را کاهش دهد.
 • استفاده از دانه چیا در اسموتی و ماست می تواند در کاهش چربی های شکمی موثر باشد.
 • استفاده از دارچین در رژیم غذایی می تواند در چربی سوزی شکم موثر باشد.
 • تخم کتان با فیبر بالایی که دارد می تواند به فرد احساس سیری دهد و باعث کاهش اشتها شود.

حتما بخوانید : لاغری شکم در ۷ روز و ۱۷ نکته موثر برای لاغری سریع شکم

۲- خوردن چه میوه ای در روز باعث لاغری می شود؟

میوه ها میان وعده های عالی برای لاغری هستند. با خوردن میوه می توانید از پرخوری های شبانه جلوگیری کنید. میوه هایی که می توانند در کاهش وزن موثر باشند عبارتند از :

 • سیب یکی از میوه هایی است که سرشار از فیبر است و بسیار کم کالری است و می تواند در فرآیند کاهش وزن شما موثر باشد.
 • گلابی هم سرشار از فیبر است و می تواند باعث کاهش وزن شود. گلابی سرشار از پتاسیم است و می تواند باعث کاهش کلسترول شود و در سلامت قلب موثر باشد.
 • توت فرنگی یک میوه فوق العاده در رژیم غذایی است و می تواند بر هورمون های افزایش متابولیسم بدن مانند لپتین تاثیر بگذارد و باعث کاهش وزن شود.
خوردن چه میوه ای باعث لاغری می شود
 • کیوی سرشار از فیبر است و می تواند در کاهش وزن موثر باشد. علاوه براین دانه های سیاه موجود در این میوه فیبرهای غیر حل شونده هستند که می تواند در هضم غذا موثر باشد.
 • هلو یک میوه سرشار از فیبر , ویتامین ها و مواد معدنی است. علاوه براین هلو سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند در کاهش وزن موثر باشد.
 • نارگیل یک میوه عالی برای تناسب اندام است. شیرین و سیر کننده است و می تواند در مواقعی که هوس شیرینی کردید به داد شما برسد.
 • انار با داشتن نوعی از آنتی اکسیدان می تواند در افزایش متابولیسم بدن و کاهش اشتها و کاهش وزن موثر باشد.

۳- چه عرقیاتی باعث لاغری می شود؟

برای استفاده از عرقیات گیاهی حتما باید با پزشک خود مشورت کنید که اثر جانبی برای شما نداشته باشد. عرقیجات گیاهی طبق طب سنتی شامل :

 1. عرق زیره سرشار از مواد معدنی آهن , منیزیم و منگنز است و باعث هضم بهتر غذا می شود. این عرق گیاهی می تواند از تجمع چربی جلوگیری کند و باعث کاهش اشتها در فرد شود. کودکان و خانم های باردار با احتیاط از عرق زیره استفاده کنند.
 2. عرق کاسنی علاوه بر پاکسازی و تصفیه خون می تواند باعث کاهش وزن شود.
 3. عرق شوید ضد نفخ بوده و می تواند در لاغری سریع بسیار موثر باشد.

۴-خوردن چه چیزهایی ناشتا باعث لاغری می شود؟

خوردن برخی از مواد غذایی به صورت ناشتا می تواند در کاهش وزن موثر باشد. این مواد غذایی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ترکیب آب با اوتمیل یک معجون عالی برای کاهش وزن است اگر به صورت ناشتا خورده شود. این ترکیب سرشار از فیبر است و معده را سریع پر می کند و از احساس گرسنگی جلوگیری می کند. همچنین این ترکیب می تواند در هضم بهتر غذا موثر باشد.
خوردن چه چیزهایی ناشتا باعث لاغری می شود
 • خوردن سیب به صورت ناشتا یک گزینه خوب برای کاهش وزن است. به دلیل اینکه سیب سرشار از فیبر است و باعث می شود فرد زمان زیادی احساس سیری داشته باشد.
 • ترکیب آب لیمو و آب و خوردن آن به صورت ناشتا می تواند در لاغری موثر باشد. این ترکیب باعث سم زدایی بدن می شود و ویتامین C موجود در لیمو می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر باشد.
 • خوردن چای سبز به صورت ناشتا می تواند باعث لاغری سریع شود. به دلیل اینکه چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان کاتچین و کافئین می باشد و می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد.
 • طبق تحقیقات انجام شده استفاده از بادام به صورت ناشتا می تواند در کاهش وزن موثر باشد.

۵- چه مایعاتی باعث لاغری می شوند؟

نوشیدنی ها و مایعات می توانند به کاهش وزن کمک کنند شامل:

 • بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن آب است که می تواند به فرد احساس سیری دهد و در افزایش متابولیسم بدن موثر باشد.
 • سرکه سیب یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن است. البته اضافه کردن سرکه سیب به مواد غذایی راه حل خوبی برای کاهش چربی است. نباید سرکه سیب به تنهایی استفاده شود چرا که ممکن است باعث ناراحتی معده و دستگاه گوارش شود.
 • آب سبزیجات بهترین گزینه برای کاهش وزن است. سبزیجات با داشتن فیبرهای حلال و غیر حلال می توانند بهترین نقش را در تناسب اندام داشته باشند. مصرف سبزیجاتی مانند هویج , کرفس , تره فرنگی و بروکلی بسیار توصیه می شود.
چه مایعاتی باعث لاغری می شود ؟
 • چای یکی از نوشیدنی هایی است که باعث تعادل هورمون لپتین می شود و می تواند اشتها را کنترل کند. نوشیدن چای به فرد احساس سیری می دهد و می تواند در کاهش وزن موثر باشد.
 • قهوه یک انتخاب خوب در رژیم غذایی است. به طوری که قهوه می تواند انرژی بدن را افزایش دهد و در سوزاندن کالری تاثیرگذار باشد. البته باید توجه داشته باشید که بیش از حد از قهوه استفاده نکنید به دلیل اینکه می تواند نتیجه عکس داشته باشد و باعث افزایش وزن شود.

۶- آیا شکم بند شکم را کوچک می کند؟

پوشیدن گن لاغری و شکم بند باعث تعرق زیاد در ناحیه شکم می شود و با از دست دادن حجمی از آب بدن کاهش وزن به طور موقتی اتفاق می افتد ولی اگر رژیم غذایی نداشته باشید و یا تمرینات ورزشی انجام ندهید دوباره وزن شما به حالت قبل باز می گردد.

علاوه بر این استفاده از گن لاغری باعث فشرده شدن معده می شود و باعث می شود که فرد احساس سیری داشته باشد و غذای کمتری مصرف کند. اما برای کوچک کردن شکم با گن به صورت موقتی می تواند در کوچک و جمع کردن شکم موثر باشد ولی بهتر است در کنار آن پیاده روی , دوی آرام داشته باشید و از همه مهمتر میزان غذای خود را کاهش دهید.

۷- آیا گن ساعت شنی خوبه ؟

گن لاغری ساعت شنی نوع جدیدی از محصولات لاغری هستند که محکم به دور کمر بسته می شوند و باعث باریک به نظر رسیدن کمر می شوند. این گن لاغری برای افرادی مناسب است که شکم بزرگی دارند و می توانند به صورت موقتی و سریع به تناسب اندام برسند. در واقع این گن لاغری در کاهش وزن تاثیری ندارد. اما پوشیدن آن و فرمی که به بدن می دهد می تواند انگیزه بسیار خوبی لاغری باشد.

حتما بخوانید : راهنمای خرید گن لاغری ساعت شنی خوب

گن ساعت شنی فاجات

در صورت تمایل برای استفاده از گن لاغری ساعت شنی بهتر از از گن لاغری ساعت شنی اصل کلمبیا استفاده کنید که بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. برای خرید گن لاغری ساعت شنی اصل می توانید به فروشگاه اینترنتی تب گیر مراجعه کنید.

لاغری سریع و کاهش وزن با گن لاغری اصل کلمبیا

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید  انواع گن پس از زایمان و لاغری با گارانتی اصالت کالا

۸- کدام ورزش باعث لاغری می شود؟

ورزش نقش زیادی در کاهش وزن دارد. ورزش هایی که می توانند باعث تناسب اندام شوند عبارتند از :

 • طناب زدن یکی از بهترین ورزش های هوازی برای کاهش وزن است.
 • شنا کردن یکی از ورزش های هوازی است که کلیه ماهیچه های بدن را درگیر می کند و می تواند در کاهش وزن موثر باشد.
 • دویدن یکی از ورزش هایی است که در هر مکان و زمانی قابل انجام است.
 • دوچرخه سواری علاوه بر اینکه بر سلامت قلب تاثیر گذار است می تواند در لاغری شکم و ران بسیار موثر باشد.
 • یکی از ورزش های قدرتی که می تواند در تناسب اندام موثر باشد پیلاتس است.
 • یکی از مهیج ترین روش های کاهش وزن که طرفدار زیادی هم دارد رقصیدن است.
 • پیاده روی نیاز به وسیله خاصی ندارد و می تواند در تناسب اندام موثر باشد.

۹- آیا رژیم کتوژنیک خوب است ؟

کتوژنیک یک رژیم لاغری با چربی بالا و کربوهیدرات پایین است که برای کاهش وزن مناسب است. این رژیم لاغری با افزایش مصرف پروتئین ها نسبت به رژیم های دیگر برتری دارد به دلیل اینکه می تواند سطح قند خون را کاهش دهد و باعث بهبود حساسیت بدن در برابر انسولین شود.

آیا رژیم کتوژنیک خوب است ؟

رژیم کتوژنیک بدون محدودیت در مصرف کالری باعث کاهش وزن می شود و برای افرادی مناسب است که علاوه بر سلامت متابولیک بتوانند به تناسب اندام دست یابند. اما این رژیم برای افرادی که می خواهند عضله سازی کنند مناسب نیست. بنابراین برای داشتن بهترین نتیجه باید این رژیم به طور منظم و طولانی مدت دنبال شود.

حتما بخوانید : رژیم کتوژنیک برای لاغری و درمان بیماری

۱۰-چگونه بعد از زایمان سزارین لاغر شویم ؟

بعد از بارداری با تولد نوزاد پوست شکم شل و افتاده می شود که برای بسیاری از افراد نا خوشایند است. بنابراین برای جمع شدن شکم بهتر است از گن بعد از زایمان استفاده شود که علاوه بر لاغری شکم می تواند از رشد سلول های چربی جلوگیری کند و در صاف شدن ستون فقرات موثر باشد. بعد از زایمان نگران اضافه وزن خود نباشید به دلیل اینکه با تخلیه رحم و خونریزی طبیعی مادر به راحتی ۵ تا ۶ کیلو کاهش وزن خواهد داشت. دوران شیردهی می تواند به روند کاهش وزن کمک کند. البته لازم بذکر است که تا ۶ هفته بعد از زایمان نباید رژیم لاغری داشته باشید به دلیل اینکه زیرا بدن به انرژی نیاز دارد و مادر باید بتواند به خوبی به کودک خود رسیدگی کند. بنابراین برای کوچک شدن شکم بعد از زایمان شکم خود را ببندید و بهترین گزینه گن پس از زایمان فاجات کلمبیا است. که با داشتن الیاف ویژه ای که دارد ضد حساسیت است و امکان تنفس پوست را فراهم می کند. مزایای پوشیدن گن پس از زایمان فاجات عبارتند از :

 • به بازگشت شکم به فرم قبل از زایمان کمک می کند.
 • افتادگی شکم را برطرف می کند.
 • حفظ قدرت عضلات شکم
 • از کمر حمایت می کند.
 • باعث صاف شدن شکم و ستون فقرات می شود.
 • از رشد سلول های چربی جلوگیری می کند.
 • ورم رحم را کاهش می دهد.

با داشتن اراده و دنبال کردن اصول درست در کمترین زمان ممکن می توانید وزن خود را کاهش دهید و از شر چربی های اضافه خلاص شوید. سوالات متداول لاغری ارائه شده در این مقاله می تواند به شما در طی فرآیند کاهش وزن کمک کند.

تحریریه مجله علمی تبگیر
گلناز زارعین هستم. حدود 5 سال است در زمینه ترجمه و گردآوری مقالات پزشکی از سایتهای معتبر خارجی فعالیت دارم. همیشه سعی میکنم بهترین منبع را بر اساس نیاز کاربران پیدا کرده و ترجمه کنم.