جراحی لنف ادم

دکتر دانیل لیو، جراح ترمیمی و پلاستیک در مرکز پزشکی “سی تی سی ای” واقع در آمریکا و متخصص جراحی ترمیمی میکروسکوپی است.درمان لنف ادم بوسیله جراحی درمانی نو می باشد که در این مرکز بدست آمده است.

لنف ادم در ایالات متحده مشکلی است که ایجاد آن در درجه اول مربوط به درمان های سرطان می باشد و مخصوصا با برداشتن گره های لنفاوی در طی درمان ایجاد می شود.

ما غالبا زنانی را می بینیم که بعد از جراحی پستان، مبتلا به لنف ادم در بازو ها می شوند. در پنج تا ده سال گذشته، جراحان در سراسر دنیا روش های درمان این بیماری با جراحی را ارتقا داده اند و انتقال گره لنفاوی به همراه عروق، روشی است که اخیرا بدست آمده است.

جراحی انتقال گره لنفاوی همراه با عروق

انتقال گره لنفاوی همراه با عروق اساسا فرستادن گره های لنفاوی به قسمت دیگری از بدن است که فاقد این گره ها می باشد. برای مثال، در خانمی که جراحی پستان انجام داده باشد و گره های لنفاوی زیر بغل عملکرد مناسب نداشته باشند.

ما اغلب گره های لنفاوی سالم را از ناحیه کشاله ران به همراه رگ های خون رسان به زیر بغل منتقل می کنیم و این بسیار مشابه پیوند زدن عضو است که در یک بدن انجام می شود.

درمان سریع ورم پا و کنترل و درمان لنف ادم با محصولات فشاری تووآن

تب گیر نمایندگی فروش محصولات فشاری تووآن  ارائه دهنده جوراب ورم پا لنف ادم , آستین ورم دست و انواع بانداژهای لنف ادم با بهترین کیفیت و تضمین اصالت کالا

“جراحی “بای پس وریدی لنفاوی

جدا از روش انتقال گره لنفاوی همراه با عروق، یکی دیگر از درمان های لنف ادم، جراحی “بای پس وریدی لنفاوی” است که درمانی شناخته شده است.

این درمانی تخصصی است که فقط توسط جراحان انگشت شماری در بعضی کشور ها انجام می شود.

و این نیازمند تکنولوژی خاص از جمله میکروسکوپ های قوی می باشد به لحاظ اینکه جراحی در ابعاد کوچک این تجربه را به ما داده است.

و تکنیک جدید درمانی، توانایی ارتباط ورید های لنفاوی متسع به ورید های ظریف با سایز مشابه در اندام فوقانی و یا تحتانی جهت کاهش فشار می باشد.

آیا جراحی لنف ادم یک گزینه درمانی است؟

جراحی لنف ادم ، در درجه اول برای کسانی است که تحت درمان سرطان قرار گرفتند و آنهایی که به دلیل حذف گره های لنفاوی دچار لنف ادم هستند.

معمولا ما شاهد هستیم که بیماران دارای سرطان پستان، ملانوم (نوعی سرطان پوست)، سرطان های دستگاه تناسلی زنانه و همچنین تومور های شکمی

دچار لنف ادم به مدت طولانی هستند، ابتدا باید مطمئن شویم که بیمار تمامی درمان های لازم لنف ادم بجز جراحی را به خوبی دریافت کرده است.

حتما بخوانید : درمان جدید لنف ادم برای ورم دست و پا بعد از سرطان

رویکرد تیمی برای درمان

گروهی با رویکرد درمانی لنف ادم بسیار لازم است

ابتدا درمان اساسا با طب فیزیکی شروع می شود و در ادامه از سایر روش های درمانی و مراقبتی استاندارد لنف ادم نیز استفاده می گردد

خوشبختانه در “سی تی سی ای” غالبا متخصصین طب فیزیکی با بیماران در ارتباط هستند

و امروزه مراقبت های قبل از عمل نقش به سزایی در نتایج و مراقبت های پس از عمل دارد.

اصلاح کیفیت زندگی

افراد زیادی وجود دارند که با لنف ادم زندگی می کنند ولی آنها نمی دانند که جراحی یک گزینه برایشان است.

اخیرا مراکز بیشتری ایجاد شده اند که این شیوه را پیشنهاد می کنند.

من خوشحالم از اینکه بگویم “سی تی سی ای” قابلیت درمان این عارضه سرطان را دارد و بسیاری از زنان مبتلا به سرطان پستان می توانند این سرطان را پشت سر بگذارند و این مسئله مهمی در کیفیت زندگی است که درمان بوسیله جراحی لنف ادم را نیاز دارد و حفظ سلامتی برای این بیماران بسیار مهم است.

لنف ادم وضعیتی است که باعث تجمع غیر طبیعی مایع لنفاوی در زیر پوست می شود و درد و ورم را در بدن، معمولا در بازو و اندام تحتانی به همراه دارد.

از آنجایی که سیستم لنفاوی در نقش مهمی در بدن دارد یک سیستم لنفاوی سالم، مایعات اضافی بین سلول ها را جمع آوری می کند و آنرا به گردش خون باز می گرداند.

حتما بخوانید : ورزش های مخصوص لنف ادم و ورم دست و پا بعد از سرطان

گردش و تخلیه عادی مایع لنفاوی، می تواند بین ماهیچه ها رخ دهد و باعث گردد تا بافت متورم شود و این ورم قابل رویت است.

بقیه درمان ها بجز جراحی مثل فیزیوتراپی، نمی توانند ورم را از بین ببرند.

یک جراح معمولا درمان در ابعاد کوچک را توصیه می کند که به آن جراحی مسیر های ورید های لنفاوی گفته می شود.

جراحان پلاستیک با تمرین های خاص، از میکروسکوپ جراحی برای انجام این پیشرفته تکنیک جراحی در ابعاد بسیار کوچک، لنف را محدود می کند.

در حالیکه بیمار در بیهوشی کامل قرار دارد، جراح برش های یک اینچی متعددی در لنف ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *