آیا می توانید به جای ابدومینوپلاستی ، لیپوساکشن انجام دهید؟ بسیاری از بیماران فقط لیپوساکشن شکم را می خواهند ، اما گاهی اوقات متوجه می شوند که به جای آن به لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی نیاز دارند. در این مقاله دلیل این امر و به همراه اینکه افراد تنها می توانند لیپوساکشن انجام دهند , بحث می شود و دلایلی که انجام لیپوساکشن به همراه ابدومینوپلاستی ، بیماران را شادتر می کند.

لیپوساکشن چیست ؟

لیپوساکشن انواع مختلفی دارد. با این حال ، مهم است که بدانیم هیچ یک از روش های آن پوست اضافی را از بین نمی برد. لیپوساکشن یک عمل جراحی است که فقط چربی را از بین می برد. در نتیجه باعث سفت شدن پوست شل نمی شود که مشكل شایع بیمارانی است که پس از كاهش عمده وزن خود یا بارداری در آنها رخ می دهد.لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی در کنار هم بهترین نتیجه را دارد.

حتما بخوانید : ۴ جراحی زیبایی شکم و همه چیز درباره جراحی زیبایی شکم

انواع لیپوساکشن

تکنیک های مختلفی برای انجام لیپوساکشن استفاده می شود.

جراحی زیبایی شکم

لیپوساکشن سنتی

روش قدیمی کاهش چربی یک روش جراحی تهاجمی است که فرد از شر چربی بدن خلاص می شود . لیپو سنتی از یک لوله مکش توخالی استفاده می کند که در یک برش قرار می گیرد. سپس چربی با حرکت تراشیدن برداشته می شود.

همانطور که می توانید تصور کنید ، بیهوشی عمومی و بخیه برای این نوع روش ها الزامی است. از بین انواع لیپوساکشن که امروزه انجام می شود ، در این مورد کمتر از تکنیک های مدرن استفاده می شود. از آنجا که چربی ها به روش ساینده از بین می روند ، بهبودی بعد از آن بسیار دردناک است. بیماران ممکن است کبودی و تورم بیش از حد و از کارافتادگی طولانی مدت را تجربه کنند.

روش سنتی لیپوساکشن کاملا نادرست است و می تواند باعث ناهمواری پوست بعد از لیپوساکشن شود ، این نتیجه مورد انتظار بیماران از عمل زیبایی شکم نیست. به همین دلیل ، این روش بهتر است در گذشته باقی بماند. امروزه تکنیک های لیپوساکشن بهتری وجود دارد که نتیجه بهتری را به همراه دارد.

بهبودی سریع با گن بعد از جراحی فاجات

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن لاغری زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

لیپوساکشن تامسنت

امروزه یکی از محبوب ترین انواع لیپوساکشن تامسنت است. برخلاف لیپوساکشن سنتی ، درد آن کمتر است و معمولاً به بیهوشی عمومی احتیاج ندارد – یک داروی پزشکی که توسط متخصص بیهوشی در اتاق عمل برای خوابیدن بیمار انجام می شود تا از جراحی آگاهی نداشته باشند. به عنوان یک روش سرپایی ، زمان بهبودی نیز سریعتر انجام می شود.

چرا لیپو تامسنت معمولا به بیهوشی نیاز ندارد؟ یک مایع مخصوص حاوی مخلوط لیدوکائین ، بی کربنات سدیم ، اپی نفرین و محلول نمکی به محل مورد نظر تزریق می شود. این بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را بی حس می کند و در نتیجه احساس درد کاهش می یابد. همچنین باعث انقباض موقت رگهای خونی در محل مورد نظر می شودکه باعث کاهش خون می شود و تورم و کبودی پس از لیپوساکشن را به حداقل می رساند.

از همه مهمتر ، لیپوساکشن تزریق مایعات , چربی را آبرسانی می کند تا بتوان آن را با سهولت بیشتری از بین برد. برای مناطق بزرگ مانند شکم ، ممکن است از بیهوشی ملایمی استفاده شود که بیمار راحت تر باشد.

هنگامی که این روش توسط یک پزشک آموزش دیده انجام می شود ، گفته می شود لیپوساکشن تامسنت برای کاهش چربی نواحی بزرگی از بدن مانند شکم و ران و همچنین نواحی کوچکتر مانند بازوها ، گردن یا چانه ایمن و موثر است.

لیپوساکشن تامسنت

لاغری با ار اف فرکشنال

یکی از مشهورترین روش های لیپوساکشن استفاده از ار اف فرکشنال برای لاغری است. لیپوساکشن با فرکانس رادیویی تحت بی حسی موضعی یا آرام بخش انجام می شود که با استفاده از انرژی حرارتی در مایعات و سپس از بین بردن سلول های چربی کار می کند.

به گفته تولید کنندگان ، گفته می شود که دستگاه های لیپوساکشن ار اف فرکشنال می توانند باعث سفت شدن و لیفت پوست شوند. اگرچه پوست را تا حدی سفت می کند ،اما این گفته می تواند برای بیماران گمراه کننده باشد. این روش لیپوساکشن پوست سست را کمی سفت میکند ، اما چین های آویزان پوست را برطرف نمی کند. بنابراین برای این موارد باید از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی بهره برد.

پیکرتراشی به روش ویزرلیپو

ویزرلیپو آخرین فناوری لیزر کاهش چربی است. بسیاری از پزشکان این روش را توصیه می کنند زیرا از نظر آنها بهترین نتیجه را به بیماران می دهد. VASER برای حذف بهتر چربی و نتایج بهتر نزدیک سطح پوست انجام می شود. همچنین به سفت شدن پوست کمک می کند – چیزی که با دیگر روش های لیپوساکشن امکان پذیر نیست.

ویزرلیپو علاوه بر از بین بردن سلول های چربی ، پوست را به میزان بسیار کمی سفت می کند ، اما فقط به میزان محدود. نتایج VASER در مقایسه با روشهای قدیمی لیپوساکشن چشمگیر است ، اما اثر سفت شدن پوست را مانند ابدومینوپلاستی ندارد.

ویزرلیپو

ابدومینوپلاستی چیست ؟

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی شکم است که چین وچروک و چربی های اضافی پوست را از بین می برد. سپس پوست شکم کاملا کشیده می شود و سپس با بخیه بسته می شود.در تامی تاک برش معمولا در قسمت تحتانی شکم ایجاد می شود و می تواند با خط لباس زیر پنهان شود.با این وجود ، روش های مختلفی برای ابدومینوپلاستی وجود دارد که برخی از آنها به برش های متفاوتی نیاز دارند.

تامی تاک معمولا برای بیمارانی استفاده می شود که پس از بارداری یا از دست دادن مقدار قابل توجهی از وزن دچار افتادگی پوست در شکم خود می شوند. این روش یک جراحی دائمی برای برداشتن پوست اضافه و داشتن شکمی صاف است.

آیا می توان به جای لیپوساکشن عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انجام داد؟

بسیاری از بیماران برای انجام لیپوساکشن به پزشک مراجعه می کنند. بیشتر، آنها فقط می خواهند شکمشان کمی صاف شود. با این حال ، مهم است که بدانیم با استفاده از لیپوساکشن ، پزشک به پوست خود بیمار اعتماد می کند. بعضی از بیماران شانس بیشتری دارند و پوست آنها بعد از عمل به خوبی جمع می شود ، مانند زنان جوان قبل از ۳۰ سال که کاهش وزن یا بارداری نداشته اند. بنابراین این بیماران می توانند تنها با لیپوساکشن نتیجه عالی بگیرند و بعد از عمل پوست آنها شل و آویزان نمی شود.

معمولا بیمارانی برای عمل زیبایی مراجعه می کنند که امیدوارند بعد از ۳۰ سالگی بدن خود را بهبود ببخشند. غالباً ، بیماران بعد از یک رویداد مهم زندگی مانند بچه دار شدن یا رسیدن به وزن هدف خود ، به کلینیک مراجعه می کنند تا با استفاده از عمل بای پس معده یا جراحی چاقی از شر چربی های سمج و اضافی راحت شوند. برای این موارد باید از لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به صورت همزمان استفاده کرد.

حتما بخوانید : رفع جای بخیه ابدومینوپلاستی و دوره نقاهت ابدومینوپلاستی 


برای این بیماران تنها لیپوساکشن نتیجه خوبی نمی دهد. پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. ترک های پوستی معمولا وجود دارد که نشان می دهد پوست به گونه ای کشیده شده است که پس از برداشتن چربی به خوبی منقبض نمی شود. در بسیاری از موارد ، فقط انجام لیپوساکشن هیچ لطفی برای این بیماران نخواهد داشت. در واقع ، می تواند اوضاع را بدتر کند.

اگر پوست شل و آویزان باشد ، تمام کاری که با لیپوساکشن انجام می شود این است که حتی پوست شل تری و آویزان تری داشته باشید و این یک نتیجه جذاب نیست.

شکم معمولا ناحیه بزرگی برای انجام لیپوساکشن است و پوست آن خاصیت ارتجاعی کمتری دارد بنابراین انجام لیپوساکشن برای ناحیه شکم معمولا مشکلات خاصی دارد.

برای بسیاری از بیماران که چربی شکم دارند و پوست آن شل و آویزان است ، بهترین گزینه لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی است. ترکیب این دو جراحی یک روش موثر برای از بین بردن چربی های سرسخت شکم است در حالی که اطمینان حاصل می کنید بیمار شکمی صاف و خوب دارد و هیچ پوست شل و آویزانی ندارد.

تاثیر ابدومینوپلاستی برای پوست

آیا انجام دو عمل زیبایی شکم ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن گزینه خوبی است ؟

انجام لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی به طور همزمان می تواند مزایایی داشته باشد. اول ، هزینه آن کمتر از روشهایی است که به طور جداگانه انجام می شود. به عنوان مثال ، اگر شما عمل لیپوساکشن انجام دادید و پوست شکم شما شل و آویزان شد برای از بین بردن آن مجبورید عمل زیبایی شکم ابدومینوپلاستی انجام دهید. از آنجا که می دانیم لیپوساکشن در بسیاری از بیماران باعث ایجاد پوست شل در شکم می شود ، می توانیم با انجام لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی در یک عمل جراحی از بروز آن جلوگیری کنیم. از مزایای جراحی ترکیبی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی چه تفاوتی دارند ؟

لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن هستند ؟

برخی از بیماران هستند که می توانند از مزایای لیپوساکشن شکم بهره مند شوند بدون اینکه به ابدومینوپلاستی نیاز داشته باشند. این افراد بیمارانی هستند که معمولا چربی زیادی در شکم ندارند ، هرگز باردار نشده اند و در ۲۰ سالگی هستند و خاصیت ارتجاعی پوست آنها خوب است. این گروه تنها با لیپوساکشن نتیجه عالی می گیرند.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای تامی تاک همراه با لیپوساکشن هستند؟

معمولا بیمارانی که باردار بوده اند و کاهش وزن زیادی را تجربه کرده اند ، کاندیداهای بهتری برای ابدومینوپلاستی هستند. برای بهبود نتایج می توان روش لیپوساکشن را نیز اضافه کرد و عمل لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی با هم انجام شود.

حتما بخوانید : جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شکم چیست ؟

لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی _ کدام بهتر است ؟

این به سن بیمار ، شلی پوست ، عوامل سبک زندگی مانند بارداری یا کاهش عمده وزن ، میزان شلی پوست و انتظار بیمار از جراحی، بستگی دارد. به طور خلاصه ، بیماران مسن با پوست شل و ترک های پوستی که خواهان  از بین بردن چربی هستند ، بهترین نتیجه با لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی برای آنها فراهم می شود. بیمارانی که ۲۰ سال دارند و مقدار کمی چربی شکم دارند تنها با لیپوساکشن می توانند نتیجه خوبی بگیرند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *