درمان واریس به روش تخریب وریدی

تخریب وریدی نوعی روش درمانی است که برای درمان بیماری های مختلف وریدی از جمله  واریس   کاربرد دارد. در این روش درمان بیماری با استفاده از بستن ، پر کردن یا خارج کردن ورید های بیمارانجام می شود و این امکان وجود دارد که  جریان خون در رگ ها بهبود می یابد و خون برای بازگشت به سمت قبل مسیر دیگری را انتخاب می کند.

در این روش با تخریب وریدهایی سطحی که دریچه ای خراب دارند و عملکرد مناسب ندارند، باعث بهبود علایم می شوند. این روش را فقط در بیماران باید استفاده کرد که به هیچیک از درمان های قبل شامل بالا گذاشتن پاها، ورزش، درمان های فشاری شامل جوراب واریس و بانداژ ها و داروها پاسخ مناسب نداده باشد. در درمان به روش تخریب وریدی ، وریدها به یکی از سه روش زیر تخریب می شوند:

۱- اسکلروتراپی

اسکلروتراپی روشی که در مطب پزشک قابل انجام است و تحت بی حسی موضعی  با تزریق ماده شیمیایی به داخل ورید انجام می شود ، در نتیجه ورید مسدود می شود و در جای خود باقی می ماند اما دیگر امکان جریان خون در آن وجود ندارد.

۲- تخریب وریدی توسط لیزر و امواج رادیویی

روشی که در مطب پزشک قابل انجام است و پزشک یک سیم مخصوص را وارد ورید آسیب دیده می کند و با حرارت تولیدی باعث تخریب ورید می شود. این روش تحت بی حسی سطحی انجام می شود و فقط یک سوراخ کوچک در روی پوست ایجاد می شود. در تخریب وریدی توسط لیزر دیواره های رگ به هم چسبیده می شود و دیگر امکان جریان خون در آن وجود ندارد.

۳- بستن و خارج کردن ورید

روشی که باید در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام شود. در این روش ورید آسیب دیده توسط جراحی خارج می شود.

نکات بعد از  تخریب وریدی

عوارض بعد از درمان به روش تخریب وریدی

بسته به نوع عمل برای درمان وریدهای آسیب دیده و واریس عوارض متفاوتی ممکن است برای فرد به وجود آید. از جمله :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *